Udany start lekkoatletów na mistrzostwach okręgu

Ogólnopolski Czwórbój Lekkoatletyczny, stadion im. marszałka Piłsudskiego MOSiR, ul. Narutowicza 9, 10.06.2013 (fot. mosir.radom.pl)
W minioną sobotę udany start zanotowali nasi lekkoatleci, zdobywając 16 medali różnego koloru. Kilka wyników uzyskanych na tych Mistrzostwach w kategorii Juniora Młodszego może pozwolić startować w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

I tak w kategorii Junior Młodszy: Marcelina Forduńska w skoku w dal ( 5.47m)i trójskoku (11.60m)zdobyła złote medale, Katarzyna Godlewska złoty medal w skoku wzwyż - 1.55m i srebrny medal w trójskoku 11.05m, Karol Ważny złoty medal w skoku wzwyż - 1.96m i w trójskoku 12.69m - to podopieczni trenera Tadeusza Galińskiego. Monika Ciapka zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem z wynikiem 39.12m Paulina Kaletha w skowu wzwyż zdobyła brązowy medal , awynik to 1.50m, jej koleżanka też zdobyła brązowy medal w rzucie oszczepem z wynikiem 37.15m, Patryk Baran w skoku w dal z wynikiem 6.80m zdobył złoty medal, natomiast w skoku wzywż brązowy medal a wynik 1.96m - to podopieczni trenera Józefa Krawczykiewicza. W kategorii Junior podwójnym medalistą został Kamil Chamski - w skoku w dal zdobył brązowy medal, a w trójskoku srebrny medal - 12.70m, Michał Małkiewicz skacząc 1.85m wzwyż zdobył srebrny medal - to podopieczni trenera Tadeusza Galińskiego. Patryk Sowiński startując na dystansie 3000m z czasem 8;48,08 zdobył złoty medal, a startujący na najdłuższym dystansie 5000m Dominik Ścisłowski zdobył srebrny medal a czas 17;03,95 - to podopieczni trenera Eugeniusza Markowicza. Startująca poza konkursem Anna Rzepczyk w skoku w dal uzyskał 5.39m a trójskoku 11.66m. Dobry wynik uzyskał przygotowujący się do sezonu nasz senior Krzysztof Uwijała, uzyskując w skoku w dal 7.49m a w trójskoku 15.51m. Kilka wyników uzyskanych na tych Mistrzostwach w kategorii Juniora Młodszego może pozwolić startować w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tym roku zmieniono zasady i tylko 20 najlepszych wyników będzie miało prawo startu w OOM- MPJMŁ. Natomiast Juniorzy mają minimum, które będzie uprawniało do startu w MP, w tym roku pod koniec czerwca w Toruniu. Gratulacje.