Latocha Agropom Tczew pokonuje zespół z Brodnicy

Tczewscy szczypiorniści podjęli 15.04.2016 na wyjeździe Henri Lloyd Brodnica i zwyciężyli 32:28 umacniając się tym samym na 7 pozycji w klasyfikacji końcowej.

Ostatni wyjazdowy mecz był dla Tczewian bardzo udany, bowiem od samego początku podopieczni duetu trenerskiego - Tomasza Śmiełowskiego i Mariusza Graczyka pewnie czuli się na brodnickim parkiecie. Już w pierwszych minutach spotkania wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, nasi szczypiorniści grali jak natchnieni i nie pozwolili gospodarzom na wyrównanie.

Ostateczny wynik pierwszej połowy to 16:12 dla Tczewian. Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie , zawodnicy Latocha Agropom Tczew sukcesywnie zwiększali dystans nad przeciwnikiem . Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tczewian 32:28.

Przyszedł czas na podsumowanie sezonu. Nasi II-go ligowcy zanotowali jednakową ilość zwycięstw jak i porażek - po 13. Sezon 2015/2016 kończą w połowie tabeli na dobrym 7 miejscu (26 punktów). W porównaniu do ubiegłego sezonu zanotowali awans o pozycję wyżej.

Królem strzelców naszego zespołu został Czarnecki Krzysztof, który w tym sezonie 181 razy umieszczał piłkę w bramce przeciwnika. Na pochwałę zasługuje również Kurczyński Szymon, który zanotował na swoim koncie 161 bramek.

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania za wkład finansowy dla Władz Miasta Tczewa oraz jedynego prywatnego sponsora zespołu - Tomasza Latochy, który od wielu lat czynnie wspiera sportowców naszego regionu. Dzięki państwa uprzejmości mieliśmy możliwość dalszego rozwoju.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc, którą Państwo nam zaoferowali jest ona bezcenna.