Już po meczu Ruch Chorzów - MKS Latocha Sambor Tczew

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
Za nami spotkanie tczewskiej drużyny Sambor Latocha Tczew z zespołem Ruchu Chorzów. Zawodniczki reprezentujące gród Sambora w czasie meczu zdobyły przewagę, jednak nie udało się utrzymać tempa gry.

Na początku Samborzanki prowadziły 4:0, tego jeszcze w historii tczewskiego zespołu nigdy nie było. Bramki strzelały: Daria Wsielewska, Anna Musiał, Agnieszka Jezierska, Urszula Czarnecka. Kolejne minuty to przestój dla zespołu Sambor. Przez kolejne 6 minut zespół gości zdobywa 5 bramek, wychodząc na prowadzenie. Do przerwy wynik 13:14 dla Ruchu Chorzów. W drugiej połowie kolejny przestój gospodarzy, przez 8 minut gospodynie nie potrafią strzelić gola przeciwnikom. Goście w tym czasie zdobywają 8 bramek i w tym czasie tablica wyników wskazuje 22:13 dla gości. Samborzanki odzyskują zdolność strzelecką dopiero w 54 minucie, zdobywając 5 bramek pod rząd w tym kilka z kontry, z kapitalnymi rzutami Urszuli Czarneckiej. Ostatecznie mecz kończy się 34:27 dla KPR Ruch Chorzów.

W barwach tczewskiego zespołu po raz pierwszy w rozgrywkach ligowych wystąpiła Anna Musiał dawna zawodniczka Łączpolu Gdynia, wnosząc nowych kilka rozwiązań taktycznych. Doświadczenie Anny pozwoliło na dyrygowanie zespołem - w szczególności w obronie. Dało to dobry efekt w pierwszej połowie meczu, który jak podaliśmy, zakończył się jednobramkową przewagą gości. Jednak mógł być remis, bądź wygrana zespołu gospodarzy. Trzynasta kolejka w lidze zakończyła się przegraną tczewianek, jak też 4 mecz pod nowym zespołem trenerskim. Sytuacja zespołu tczewskiego jest ciężka, ale do końca rozgrywek nigdy nic nie wiadomo. Tym bardziej, że jeden zespół Zgoda Ruda Śląska wycofał się z rozgrywek. W dalszym ciągu zespół tczewski nie wytrzymuje tempa gry i stąd pojawiają się przestoje, które rzutują na końcowy wynik meczu. W tym meczu takie sytuacje miały miejsce od 4 - 9 minuty, a w drugiej połowie od 30 -40 minuty, dopiero w 54 minucie kilka akcji tczewianek pozwoliło zniwelować bardzo dużą przewagę w meczu.

Wynik meczu Ruch Chorzów - MKS Latocha Sambor Tczew 34:27(14:13)

MKS Latocha-Sambor: Rostankowska, Skonieczna - Czarnecka 7, Jezierska 6, Kordunowska ,Waldowska po 3, Krajewska, Musiał,Wasilewska po 2, Belter, Jakubowska po1, Sabajtis, J.Szlija
Trener: Leszek Elbicki
Rzuty karne 2
Kary: 16 min.

Ruch Chorzów: Wąż - Jasińska 8, Pawlik, Szyszkiewicz po 7, Lesik 5, Radoszewska 3, Sęktas 2, Rodak, Krusberska po1, Rzeszutek, Wawrzyńczyk
Trener: Janusz Szymczyk
Rzuty karne: 5
Kary: 14 min.

Sędziowali: Ireneusz Żak, Cezary Figarski, (Radom)

Widzów: około 200

Kiedy znowu zagrają?

Kolejny mecz 16.01.2011 o godz. 17:00 w II LO pomiędzy Latocha Sambor Tczew - KSS Kielce.