tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 01:23
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Sport
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Sambor ze wsparciem miasta i powiatu

Opublikowano: czwartek, 05.08.2010, 18:27. Ilość komentarzy: 21

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Zawodniczki Latocha Sambor Tczew już przygotowują się do swojego pierwszego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na ich wielki wysiłek i poświecenie nie pozostają obojętne władze miasta i powiatu i ze wszelkich sił starają się wspomóc drużynę.

Starostwo Powiatowe po wywalczeniu awansu ustami starosty Witolda Sosnowskiego obiecało remont tczewskiej "budowlanki" i obietnicy dotrzymało. Już zostało wymienione oświetlenie, a ku końcowi zmierza wyłonienie wykonawcy na wymianę nawierzchni obiektu. Remont hali rozpocznie się prawdopodobnie 6 września, zaraz po pierwszym meczu z AWF Wrocław i potrwa około miesiąca. Przypadające w tym czasie mecze zostaną rozegrane na wyjeździe (odpowiednio Kielce i Lubin), natomiast w rundzie rewanżowej zostaną one rozegrane w Tczewie już na nowej, przyjaznej zawodniczkom nawierzchni. Tym sposobem wszystkie zaplanowane mecze rozegrane zostaną w Tczewie, a nie jak planowano w Gniewie lub Gdańsku.

Bardzo dużą pomoc drużynie zaoferowało także miasto. Zarówno prezydent Zenon Odya jak i prezydenci Zenon Drewa i Mirosław Pobłocki jeszcze za czasów gry w I lidze często bywali na meczach i wyrażali swoje poparcie dla starań drużyny w walce o awans do ekstraklasy. Gdy wydawać by się mogło nierealny cel stał się faktem, włodarze miasta podtrzymali swoje poparcie i wraz z radnymi w korekcie budżetu znaleźli 500 tysięcy złotych, dzięki którym występ w PGNiG Superlidze kobiet stał się możliwy. Włodarze miasta czynią także starania w pozyskaniu sponsorów zewnętrznych, którzy mogli by wspomóc budżet klubu, który w dalszym ciągu nie jest wystarczający.

Władze miasta i powiatu zrobiły już sporo, teraz czas na działaczy, trenerów, zawodniczki i kibiców. Bo chyba nie ma w naszym mieście osoby, która by nie chciała aby, "tczewska siódemka" na dłużej zagościła na szczytach polskiego handballu.
 


drukuj
Artykuł przeczytano 4310 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Sport
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Sport":
 
Opinie i komentarze (21)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-11
obserwator10 ~ _gość
IP: 84.38.xx9.xx9
Data: 05.08.2010, 20:48
A może tak panowie prezydenci i inni notable tego miasta przyjmą do swojej wiadomości że teraz będą częściej bywali w poradniach lekarskich i szpitalu i te pieniądze przeznaczyli by na służbę zdrowia zamiast na zachcianki. Latocha jak chce niech inwestuje bo tojest jego kasa
Brak zdjęcia
-5
_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 06.08.2010, 11:15
Idiotyzm
 
Brak zdjęcia
-6
w 100% się zgadzam ~ Peja_gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 07.08.2010, 12:02
Jest sponsor-niech daje pieniądze.Są sprawy,które bardziej potrzebują wsparcia...
 
user_ico_PawelJN
-1
PawelJN
Uż. zarejestrowany
Data: 05.08.2010, 22:46
Powodzenia!! Jest to w sumie Pierwsza szansa na takim szczeblu by sie wykazac mam nadzieje ze Wam wyjdzie;)) Powodzenia Dziewczyny. Dobrze ze miasto cos sie obudzilo i docenilo to co powinni :)
Brak zdjęcia
0
w korekcie budżetu znaleźli 500 tysięcy złotych ~ seph_gość
IP: 83.25.xx5.xx1
Data: 05.08.2010, 23:25
Ale jak? Pod stołem leżało?
Brak zdjęcia
+5
ST ~ AdK_gość
IP: 109.207.xx5.xx9
Data: 06.08.2010, 07:20
Po co miasto sponsoruje kopaczy z 4 ligi.Zamiast dac kase dziewczyną z Sambora one przynajmniej są w gronie najlepszych drużyn w polsce, a nie jak Gryf prawie najlepszymi w 4 lidze pomorskiej. Moje zdanie jest takie że trzeba dać jakies ultimatum Gryfowi , Tczew jest za biedny żeby marnować pieniądze na cos z czego nie ma pożydku. Ale może sie myle.
Brak zdjęcia
+3
tak, tak ~ M._gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 06.08.2010, 07:53
Nie mylisz się kolego, wręcz dobrze gadasz. Pozdrawiam
 
Brak zdjęcia
+7
Oby się udało ~ szubi_gość
IP: 83.25.xx4.xx7
Data: 06.08.2010, 07:49
Oby się udało zagrać niezły sezon i utzrymac druzyne w ekstraklasie. Kwidzyn ma, starograd ma tylko tczew nie ma druzyny w wysokiej lidze. Mysle że przy odrobinie szczęscia no i cięzkiej pracy uda się wygrac kilka meczy, a wtedy w przyszłym sezonie było by juz zdecydowanie łatwiej. A kasy to starczy i na ręczna i nozną, trzeba tylko inaczej konstruowac budżet a nie że teraz z kasy na sport 70% idzie na TCSiT które i tak za wszystko bierze kase od społeczeństwa (basen, korty) To w takim razie co to za inwestycja w sport???? Powodzenia Sambor!!!!!
user_ico_mieczyslaw
-3
Działacze - prehistoryczny przeżytek. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 06.08.2010, 09:28
Tak jak napisano w tabelce pod artykułem, pora na działaczy. Pora? A co oni do tej pory zrobili w takim razie? Przecież to w ich gestii powinno być organizowanie sponsoringu, wszystkiego co potrzebne piłkarkom, aby mogły skupić się tylko i wyłącznie na treningach i grze. To tylko w tym kraju jest możliwe, że kilku panów Staśków się uczepi do klubu i zamiast być mu skrzydłami, są jak betonowe buty powodując ściąganie klubu coraz głębiej i głębiej, aż go utopią. Skończyć z komunizmem w polskim sporcie!
Brak zdjęcia
+3
to zależy ~ Markeslo_gość
IP: 83.25.xxx.xx2
Data: 07.08.2010, 15:21
Niektóre osoby związane z działalnością klubu są oddane swojej pracy i zależy im na jak najlepszej jego pozycji w różnych dziedzinach(sport,sponsoring,popularność-tzn frekwencja na meczach). Są przykłady dobrych działaczy takich jak np Drzymała(Groclin swojego czasu). Po za tym weźmy np pod uwagę wieś Nieczecza,która w błyskawicznym tempie z III ligi zawitała w pierwszej! Postarali się,znaleźli potężnego sponsora i maja-mała wieś(700) a wielka piłka.
 
user_ico_mieczyslaw
-9
to zależy ~ Markeslo_gość ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 09.08.2010, 09:51
Markeslo, ja nie krytykuję konkretnych osób, bo na szczęście wśród "działaczy" znajdują się też osoby, bez których kluby nie były by w stanie funkcjonować. Krytykuję cały system, który jest rodem z poprzedniej epoki, a jego efektywność jest bliska zeru, a praca działaczy kojarzy się z piciem i wyjazdami za związkowe pieniądze. Kluby i sportowcy potrzebują sprawnych menadżerów, nie działaczy.
 
Brak zdjęcia
-2
Kolo_gość
IP: 83.25.xx4.xx7
Data: 06.08.2010, 11:15
Moim zdaniem sport powinien być sponsorowany TYLKO ze środków własnych, sponsorów, z reklam itp. Miasto ma poważniejsze wydatki np.na remonty dziurawych dróg na które tak narzekamy. Samochodami jeździmy prawie wszyscy a sportem interesuje się tylko znikoma część społeczeństwa. Rachunek jest prosty, miasto zamiast sponsoringu załata nam drogi, kibice zaoszczędzą na wymianie zawieszenia w swoich autach i te pieniądze niech przekażą swoim drużynom. Wilk syty i owca cała.
Brak zdjęcia
+3
malisz_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 06.08.2010, 11:22
Myślę, że kasa powinna być i dla Sambora i dla Gryfa. Proporcjonalnie do sukcesów. Chyba właśnie tak jest. Kiedyś żarli się Unici z Wislakami, teraz zwolennicy ręcznej z nożną. Są tacy, którzy inaczej nie funkcjonują. Bez sensu. Miasto łoży na sport, tak jak na kulturę, oświatę i inne dziedziny. Nie rozumieją tego ci, dla których extremalnym wyczynam jest opetowanie piltem od telewizora.
Brak zdjęcia
-1
Kolo ~ _gość
IP: 83.25.xx4.xx7
Data: 06.08.2010, 15:16
-malisz Dla Ciebie chyba ekstremalnym wyczynem było napisanie tych słów "Nie rozumieją tego ci, dla których extremalnym wyczynam jest opetowanie piltem od telewizora." 5 błędów w jednym, krótkim zdaniu. Wyczyn ten, najwyraźniej Cię przerósł. Wracając do tematu, w czasach kryzysu w pierwszej kolejności wydaje się pieniądze na najpotrzebniejsze cele a dopiero później na przyjemności. Idąc Twoim tokiem myślenia, najpierw kupujesz piwo i chipsy, nowe buty, dresik, komórkę, czyli lans na maksa a dopiero później zastanawiasz się czy starczy na opłaty za mieszkanie, gaz, prąd? O, przepraszam, przecież Ty jesteś dzieciakiem na utrzymaniu rodziców więc to Oni muszą się o to martwić bo dla Ciebie najważniejsza jest drużyna i szalik z Jej barwami. Żenada.
Brak zdjęcia
+3
do kolo ~ malisz_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 06.08.2010, 22:44
No, prawda. Od błędów się zaroiło! Na szczęście tylko w pisowni. Merytorycznie jast OK, napisałem dokładnie to, co chciałem napisać. A ty nie czytasz ze zrozumieniem, kolo. ie interesuje mnie szalik żadnej barwy klubowej, jestem przeciwny kibolowaniu. Uważam jednak, że na sport kasa musi się znaleźć, misto powinno jakoś partycypować w kosztach. Nie widzę związku między omawianym tematem, a opowiastką o piwie i chipsach. A tak nawiasem - mam ponad 40 lat , zarabiam na siebie i to całkiem nieźle, ojciec nie żyje, matka ma słabą emeryturę. To tyle na temat interesującej cię mojej sytuacji rodzinno-ekonomicznej. Pozdrawiam
 
Brak zdjęcia
+3
Do kolo_gość
IP: 83.25.xx4.xx7
Data: 06.08.2010, 16:22
Jednym z obowiazków miasta jest dbanie i finansowanie szeroko pojętej kultury fizycznej i sportu. I tylko od władz zależy jak te pieniądze wyda. Czy na budowę infrastruktury sportowej, na dzieci i młodzież, na seniorów czy w jakis inny sposób. Wydaje mi się, że kazde miasto musi wydać np. 5% z budżetu na sport i to robi, ale każde w inny sposób. A z tego co się orientuję to kasa na Sambor idzie z puli przeznaczonej na promocję miasta. A wiec ani z puli na sport, ani z puli na promocję nie mozna wyremontowac dróg lub jak by niektórzy chcieli wydawac wszystko na cele socjalne, na darmozjadów których my wszyscy utrzymujemy ( patrz budynek socjalny na ul. Koziej jak wygląda po kilku latach). No kase mozna też wydać na kolejny zegar słoneczny w parku za 200 tysięcy, ale proponuję tym razem w kolorze różowym. Ja się cieszę że w końću miasto i władza dorosły do decyzji o wspieraniu na powaznie sportu w naszym mieści, i mam nadziję , że bedzie tak nadal. Sambor WALCZYMY!!!!!!
Brak zdjęcia
-1
Kolo ~ _gość
IP: 83.25.xx4.xx7
Data: 06.08.2010, 17:01
Sponsoring 1 drużyny to według Ciebie finansowanie szeroko pojętej kultury fizycznej i sportu? W takim razie jak mają z tego skorzystać dzieci i młodzież? Sambor skończy tak, jak zespół męski, który się piął ostro w górę a potem ? Zniknęli jak śnieg na wiosnę :))
Brak zdjęcia
+3
Do kolo_gość
IP: 83.25.xx4.xx7
Data: 06.08.2010, 17:47
Tak finansowanie seniorów to w pewnym sensie także inwestycja w młodzież. Dzieci musza mieć swoich idoli, miec jakiś cel aby trenować, jakąś realną mozliwośc zagrania w seniorach na okreslonym wysokim poziomie.
Brak zdjęcia
-1
jakich idoli? ~ Peja_gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 07.08.2010, 12:12
Wiesz bądź co bądź najpopularniejszym sportem w Polsce jest piłka nożna i jeśli finansowanie klubu ma być inwestycją również w młodzież(tczewski idol sportowy)to najlepszym ku temu sportem jest piłka nożna.A Sambor i tak zleci i tak.
 
Brak zdjęcia
+3
sambor ~ SŁoń_gość
IP: 79.184.xx4.xx7
Data: 07.08.2010, 11:19
zagrajcie mecze W GNiewie bedzie gorący doping...
Brak zdjęcia
-2
rewelacja_gość
IP: 83.25.xx6.xx2
Data: 10.08.2010, 15:06
no jak Starostwo Powiatowe ustami starosty obiecało... to musi być! Pytam się kto to pisał??? Brawo
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
najnowsze
Tczew - Pogoń Tczew Pogoń zaprasza na treningi (0)
04.12.2016, 18:15
Tczew - LFPT 2016 VI kolejka Futsalu (2)
03.12.2016, 22:01
Tczew - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej (2)
29.11.2016, 00:00
Tczew - Futsal 2016  Futsal po piątej kolejce (6)
28.11.2016, 07:59
Tczew - Strzał w dziesiątkę Decki Pelplin (2)
27.11.2016, 19:46
 
ostatnio komentowane
ostatnio komentowane
Tczew - LFPT 2016 VI kolejka Futsalu (2)
04.12.2016, 12:11
Tczew - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej (2)
01.12.2016, 17:00
Tczew - Dzień Sportu w LubiszewieRodzinny Dzień Sportu w Lubiszewie (6)
01.12.2016, 00:38
Tczew - Futsal 2016  Futsal po piątej kolejce (6)
30.11.2016, 13:08
Tczew - Strzał w dziesiątkę Decki Pelplin (2)
29.11.2016, 19:28
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew