Otwarcie Sezonu w Siatkówce Plażowej

Siatkówka plażowa

zobacz galerię zdjęć: 3
Nie ma szczęścia do frekwencji (w odróżnieniu do Grand Prix) Turniej Otwarcia Sezonu w Siatkówce Plażowej. Tylko 13 zespołów wzięło udział w zawodach zorganizowanych w ramach obchodów Dni Ziemi Tczewskiej 2015 (2 zespoły pań, 2 zespoły panów 40+ i 9 OPEN). Jak zwykle ponad połowa drużyn z poza Tczewa - Pelplin, Gdańsk, Gdynia i Sopot.

Kategorie : panie, oraz panowie 40+ grali ze sobą po jednym meczu do dwóch wygranych setów. W meczu pań 2:0 wygrała tczewska para Natalia Duszyńska : Martyna Rompa z parą Paulina Berlińska : Hoffmann (imienia w zgłoszeniu brak).

Zdecydowanie bardziej zacięty był mecz panów kat 40+. Tutaj spotkały się zaprawione w boju pary - Janusz Rekowski : Robert Karnowski z Tomkiem Bielińskim i Romanem Leczkowskim. Po gładko wygranym pierwszym secie i wyraźnym prowadzeniu w drugim przez Bielińskiego i Leczkowskiego, nagle w ich grze COŚ się zacięło i do głosu doszli Rekowski z Karnowskim. Po zaciętej końcówce wygrali drugiego seta na przewagi. Bardzo emocjonujący i wyrównany set trzeci również padł łupem Rekowskiego i Karnowskiego, którzy decydującą partię wygrali 15:13.

W kategorii OPEN z powodu małej ilości zespołów zagrano po raz pierwszy na tczewskim piasku systemem brazylijskim - do dwóch przegranych meczy. Idą tego systemu jest to, że nawet z jedną porażką można wygrać cały turniej, „dobijając” się do finału z tyłu drabinki.
Od początku zawodów zdecydowanie najlepiej prezentowały dwa zespoły : Brange : Zbrzeźny z Tczewa, oraz bracia Kaszowicz z Pelplina. Obie pary dotarły do finału nie przegrywając ani jednego spotkania.

Po wielu naprawdę emocjonujących i widowiskowych pojedynkach w meczu o III miejsce spotkali się Marek Rogiński i Mariusz Seroka z Gdyni i Robert Karnowski i Bartek Bąk z Tczewa. W meczu tym zdecydowanie wygrała gdyńska para 2:0.

W wielkim finale wspomniani wcześniej tczewianie Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny nadzwyczaj gładko 2:0 pokonali do tej pory bardzo dobrze grającą parę braci Macieja i Michała Kaszowicz z Pelplina. Od początku każdego seta odjeżdżali na kilka punktów, po czym kontrolowali wynik do końca spotkania.

Najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary.

Organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na XVIII już Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Jak zwykle przewidziano 6 turniejów - po trzy w lipcu i sierpniu. Pierwsze zawody już 2 lipca, w czwartek, jak zwykle o godz. 17.00. Kategorie OPEN, kobiety, 40+.
Ciekawostką w tym roku jest to, że na trzech boiskach (na terenie basenu odkrytego) jest piasek z nadmorskiej plaży.