Sambor Tczew - Cartusia Kartuzy 50:19 (25:5)

halówka (fot. tcz.pl)
W sobotę rozegrano 4 kolejkę spotkań Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych w piłce ręcznej. Sambor Tczew gościł we własnej hali drużynę Cartusii Kartuzy i po dobrej grze zwyciężył 50:19.

Samborzanie przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i od początku narzucili rywalom twarde warunki - aktywną i agresywną obronę, z której wyprowadzali skuteczne kontrataki. W efekcie trener przyjezdnych poprosił o czas już w 6 minucie, przy stanie 7:0. Na niewiele się to zdało, gdyż gospodarze w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i systematycznie powiększali przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 25:5, a przy nieco większej koncentracji wynik mógł być jeszcze wyższy. Druga połowa to spokojna gra i pewne rozluźnienie w szeregach Sambora, czego efektem była większa liczba błędów, ale też sporo popisów technicznych oklaskiwanych przez licznie zgromadzoną publiczność. Podobać się mogła współpraca na linii rozgrywający - obrotowy, szczególnie w wykonaniu Oskara Dziubana i Wiktora Szramke.

Skład Sambora: Karol Różycki, Michał Dyszer - Mateusz Korzeniewski, Kacper Sadowski 7, Wojciech Nastały 3, Wiktor Szramke 6, Oskar Dziuban 2, Sebastian Kosznik 3, Paweł Woźniak 10, Rafał Waruszewski 7, Jakub Posorski 4, Jakub Kordek 1, Maciej Binasiak 3, Mateusz Daszek 4. Trener: Tomasz Śmiełowski, Joanna Bieszke.