Wioślarze Unii Tczew w czołówce na Ergowiosłach

W weekend w Gdańsku odbyły się Ergowiosła 2016. Czołowe lokaty zajmowali wioślarze związani z Unią Tczew!

Najlepszy wynik uzyskał Sebastian Pabjan, który wygrał na dystansie 2000 metrów w kategorii juniorów. Drugie miejsce wśród młodziczek (1000 m) uzyskała Wiktoria Cieplak. Natomiast na najniższych stopniach podium uplasowali się weteran Mateusz Wojciechowski oraz wychowanek KKS senior Michał Baran.

Ponadto w barwach Unii startowały również młodziczki Wiktoria Pieniak (14. pozycja), Karina Dzikowska (18.), a także Aneta Wittkamp w Mistrzostwach Polski juniorek młodszych, zajmując 11. miejsce. W kategorii młodzików Mateusz Chłopski zajął 47. miejsce. W kategorii dziecięcej startowały dziewczynki Julia Lewińska (19.) i Weronika Lewińska (22.).

Była okazja, by sprawdzić się w konfrontacji z rówieśnikami m.in. z: Iławy, Poznania, Płocka i Wrocławia. Dzięki wsparciu organizatorów przez Grupę Energa oraz miasto Gdańsk najlepsza trójka w każdej konkurencji otrzymywała medale i nagrody rzeczowe, które wręczali olimpijscy medaliści: Adam Korol, Tomasz Tomiak oraz Maciej Łasicki.