Sensacja była blisko

Wisła Tczew

WISŁA TCZEW - GKS PRZODKOWO 2:4 (0:1)

Bramki: Paweł Plewniak (61.), Kamil Nowaczyk (71.) - ? (32.), ? (64.), ? (77.), ? (90.+2)

Wisła: Tomasz Bieszka - Paweł Plewniak, Łukasz Olszewski (89. Marcin Bielewicz), Ariel Staniszewski, Piotr Kaczmarczyk, Michał Ossowski (85. Karol Skotnicki), Dawid Dąbrowski, Paweł Radzimski [K], Kamil Nowaczyk, Adam Czerwiński (35. Piotr Słowy), Karol Opczyński

Sędziowali: Mateusz Tarnawski - Nowa Sarzyna (gł.), Cezary Kusaj - Ełganowo (as. 1), Marcin Nawrocki - Starogard Gd. (as. 2)

Widzów: ok. 350.

Sporo strachu napędziła liderowi III ligi Bałtyckiej tczewska Wisła. Pierwsza połowa całkowicie pod dyktando gości, którzy grali składnie i mądrze, ale dzięki dobrze grającej defensywie Wisły zdobyli tylko jednego gola. Po przerwie Wisła zagrała śmielej, czego efektem był wyrównujący gol w 61 minucie gry autorstwa Pawła Plewniaka. Niestety radość trwała krótko, po kolejnym rzucie wolnym Przodkowo wyszło na ponowne prowadzenie. Ku zaskoczeniu sporej rzeszy kibiców to jednak Wisła zaczęła przeważać. W 71 minucie kapitalną bombą z 16 metrów popisuje się Kamil Nowaczyk i mamy 2:2. Goście wpadają w osłupienie, no bo przecież jak to możliwe? Niestety kilka minut później przydarza się błąd naszemu bramkarzowi i jest 2:3. Od tego momentu trwa nawałnica bramki GKS. Lider III ligi zostaje wycofany w obręb własnego pola karnego i nie wiedząc o co chodzi rozpaczliwie się broni przed kolejnym wyrównaniem. Widowisko popsuła fatalnie gwiżdżąca i to jednostronnie trójka sędziów, kulminacyjnym momentem był faul w polu karnym w 85 minucie na Pawle Radzimskim, niestety arbiter pokazuje na linię pola karnego, choć cały stadion widział inaczej. Końcówka to atakowanie niemal całym zespołem bramki GKS, ale nic z tego nie wyszło. W ostatniej minucie po kontrze Przodkowo zdobywa czwartego gola i zasłużenie wygrywa. Zasłużenie bo z przekroju całego meczu grało lepiej,co nie może dziwić wszak obie drużyny dzielą cztery klasy rozgrywkowe (na razie). Wisła pokazała, że potrafi grać w piłkę i przez ostatnie pół godziny napędziła strachu rywalom. Mecz można przegrać, ale po walce i z podniesionym czołem. Tak było wczoraj. Wielkie brawa za ambicje, walkę i serducho jakie daliście w to spotkanie.