Unia Tczew zakończyła pucharową przygodę

Po prawej Marcin Glienke - strzelec drugiej bramki dla Unii
Brutalnie skończyła się przygoda tczewskiej Unii z regionalnym Pucharem Polski. Unici przegrali z Olimpią Osowa aż 2:8 (1:4).

Już po dziewięciu minutach było 0:2. Dwukrotnie błysnął Damian Podkański. Ten sam zawodnik w 23. minucie podwyższył na 0:3, kompletując hattricka. W 35. minucie po prostopadłym zagraniu Maciej Maliszewski podwyższył na 0:4. Unici popisali się za to w 41. minucie. Michał Fabich dograł do Bogusława Lizaka, który ładnym strzałem lewą nogą z okolic narożnika pola karnego dał jeszcze odrobinę nadziei na przyzwoity rezultat.

Sześć minut po przerwie nadzieja jednak prysła, gdyż Jakub Kukowski zdobył piątą bramkę dla gości. Jak się okazało Olimpia na tym nie poprzestała. Tomasz Tomaszewski, Kamil Dziengielewicz i po raz czwarty Podkański podkręcili wynik na 1:8. Ozdobą spotkania był jednak gol Marcina Glienke, który kapitalnie uderzył z ok. 25 metrów po długim słupku. Bramka stadiony świata.

Niestety porażka, która oznacza odpadnięcie z rozgrywek. Zabawa była jednak udana. Nie konkretne wyniki były bowiem najważniejsze, a sam start w rozgrywkach i podtrzymanie tradycji piłkarskich KKS Unia Tczew. Podkreślili to też kibice zgromadzeni na trybunach, którzy po ostatnim gwizdku krzyczeli "Dziękujemy" oraz "Był, będzie, jest! Tczewski KKS".

Bramki: 0:1, 0:2, 0:3 Damian Podkański (8., 9., 23.), 0:4 Maciej Maliszewski (35.), 1:4 Bogusław Lizak (41.), 1:5 Jakub Kukowski (51.), 1:6 Tomasz Tomaszewski (69.), 1:7 Kamil Dziengielewicz (73.), 1:8 Podkański (80.), 2:8 Marcin Glienke (86.).

UNIA: 1 Ziółkowski - 3 Zajmała, 23 Pryll, 5 Glienke, 4 Gdaniec (22. 15 Fabich) - 11 Kiwatrowski, 8 Wilczewski [KPT] (74. 21 Wroński), 10 Kotowski, 19 P.Kleinschmidt - 13 Tomasiak (46. 22 Langowski), Lizak.

Olimpia: 1 Prusinowski - 18 Tarverdyan, 19 Rytlewski, 4 Łangowski, 6 Ambrosiewicz (60. 8 Przybylski), 21 Kukowski, 7 Maliszewski (46. 11 Benderski), 20 Tomaszewski, 9 Podkański, 15 Dziengielewicz, 2 Zając.

Sędziowali: Paweł Szulc (SG) oraz Bartłomiej Liszek (SA1), Paweł Jóźko (SA2) - wszyscy Gdańsk.

Widzów: ok. 100.