Narodowe Święto Niepodległości

11. listopada tczewianie wspólnie świętowali 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak co roku nie zabrakło także uroczystej mszy - tym razem wyjątkowej - bo o pokój - z tekstem Romana Landowskiego i muzyką Wojeciecha i Damiana Galińskich. Po niej odbył się przemarsz na plac Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty pod obeliskiem. Oprócz elementów patriotyczno-religijnych, odbył się festyn, a podczas niego m.in. gotowanie na wielkiej patelni z uczestniczką programu Master Chef, koncerty, konkursy. Było radośnie i słodko. Uczestnikom uroczystości rozdano m.in. flagi narodowe, kotyliony, gorący biały i czerwony barszcz, pączki - również kolorach narodowych. Uroczystości zorganizował Urząd Miejski przy wsparciu CKiS. Przed nami - za rok setna rocznica odzyskania Niepodległości. Tczew na odzyskanie wolności czekał nieco dłużej - bo wrócił do Macierzy 30 stycznia 1920 roku.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 4.16
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 4463 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
5 649 635 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  gość_gość

  14.11.2017, 12:44

  Bez haseł faszystowskich

  Da się? Jak widać da się normalnie obchodzić takie święto. Niech "patryoci" ze stolycy wezmą przykład

  Odpowiedz
  IP: 31.61.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.