Muzyczna starówka ruszyła, kolejny koncert 23 lipca

Muzyczna starówka (fot. KH/MM)
Tczew - Muzyczna starówka ruszyła, kolejny koncert 23 lipca

zobacz galerię zdjęć: 13
Podobnie jak w ubiegłym roku, większość wakacyjnych niedzielnych popołudni, mieszkańcy Tczewa będą mogli spędzić na Placu Hallera. 2 lipca Tczewska Formacja Szantowa rozpoczęła cykl letnich koncertów pod hasłem "Muzyczna Starówka". Dla najmłodszych przygotowane były animacje dopełnione zabawą integracyjną z kolorową chustą, klockami Lego, balonami i wesołą muzyką.

Kolejny koncert już 23. lipca o godz. 16.00. Tym razem wystąpi zespół KOLOS, a dla najmłodszych, Stacja Dobrego Czasu zaplanowała pokaz eksperymentów chemicznych z ciekłym azotem i suchym lodem.

Kolos to nazwa duetu, a także tytuł płyty śpiewającego Jorgosa Skoliasa i Antonisa Skoliasa grającego na perkusji. Duet realizuje wspomnienia Jorgosa z dzieciństwa oraz muzyczne inspiracje Antonisa. W muzyce pełnej improwizacji pobrzmiewa soul, rhythm and blues oraz folk, jest trochę akustycznie, trochę elektronicznie. Część tekstów, to zapamiętane z dziecięcych lat strofy greckich piosenek, część to poezja Konstantinosa Kawafisa. Całość muzyki to projekt autorski wymyślony, wyimprowizowany i zagrany na żywo.
Drukuj
Prześlij dalej