Potrzebni fachowcy do renowacji zabytków!

Od kilku lat można ubiegać się o dotacje na remont zabytków (fot. tcz.pl)
Tczew - Potrzebni fachowcy do renowacji zabytków!
Bardzo cieszy fakt, że obecne władze Tczewa chcą dbać o zabytkowe budowle i budynki w mieście, które przez wiele lat były zaniedbane i brak było środków na ich renowację. Szczególnie ważne jest to dla prywatnych właścicieli. Każda odnowiona w Tczewie kamienica cieszy oczy mieszkańców i odwiedzających miasto turystów. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu specjalistów w tej dziedzinie w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie otwiera się nowy kierunek kształcenia ponadgimnazjalnego - technik renowacji elementów architektury.
Taka szkoła to szansa na zdobycie ciekawego zawodu, na który będzie coraz większe zapotrzebowanie na rynku pracy, zarówno w Tczewie, jak i w Trójmieście. Jest to także możliwość rozwijania pasji i zainteresowań sztuką, plastyką i historią kultury.
Wieloletni plan rewitalizacji Starego Miasta pozwoli zapewnić młodym adeptom sztuki na praktykowanie w Tczewie i kształcenie się w nowym atrakcyjnym zawodzie - technik renowacji architektury. Dzięki sprzyjającej praktyce samorządu miasta, być może już niedługo będziemy mogli cieszyć się odnowioną i piękną Starówką Tczewa.
Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

Zdjęcie dodane przez redakcję
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  Wilk_gość

  13.03.2012, 13:16

  Dla mieszkńców super

  Dla miasta też. Mało środków, dużo robotników xD Ale spoko, jak młodzież będzie chciała :)

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx8.xx4 
 • +4

  C>K>M

  13.03.2012, 15:17

  Już nie wiem czy śmiać się czy płakać nad systemem edukacji w tym kraju...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +7

  xxcxx_gość

  13.03.2012, 18:19

  a może by tak

  szkoła dla przyszłych strażaków czy policjantów by się u nas przydała, pewnie nie jeden uczeń z chęcią by do takiej szkoły poszedł no ale ten kierunek też dobry oby starówka w naszym mieście rozwijała się ku lepszemu.... wysiedlic meneli i dłużników -od razu sytuacja i wizerunek się polepszy!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx7 
 • +1

  ania_gość

  14.03.2012, 08:16

  a ja studiuję historię sztuki na UG i już na wstępie powiedziano nam że po tym kierunku nie ma pracy, dlatego próbuje się redukować liczbę studentów na tym kierunku ( na drugim roku jest ju 16 osób) . Mam również znajomego konserwatora zabytków- pracuje głównie na terenie Niemiec, ponieważ w Polsce przymierałby z głodu. Takie są realia naszego kochanego kraju. Jeśli jednak zamierza się wykształcić fachowców- no cóż, rynek niemiecki czeka :)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx2 
 • +3

  ~majster._gość

  15.03.2012, 20:39

  Żenada!Sam jestem Technikiem sztukatorem i znam jeszcze kilku prawdziwych fachowców w tej branży z Tczewa ,którzy zamiast przywracać piękny wygląd tczewskich kamienic tułają się po świecie.Niech się młodzi lepiej uczą kleić styropian i szlifować ściany, to może trafi im się jakaś fucha.Może mi ktoś pokazać jedną kamienicę w naszym mieście profesjonalnie odnowioną! Nie ma takiej! Bo to kosztuje! Więc po co szkolić kolejnych sztukatorów skoro i tak będą szlifować gładzie na ścianach w bloku a fasady kamienic będą nadal oklejane styropianem bo tak taniej wychodzi no i prawdziwego fachowca też do tego nie potrzeba a wystarczy kurs mieszania kleju.

  Odpowiedz
  IP: 85.183.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.