Apel: Dostęp do badań USG w Szpitalach Tczewskich wymaga natychmiastowej interwencji

Biały domek (fot. tcz.pl)

wydarzyło się
05
03.2024 08:00
Wtorek
Apel: Dostęp do badań USG w Szpitalach Tczewskich wymaga natychmiastowej interwencji
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Szanowny Starosto Powiatowy, Szanowny Panie Prezesie Szpiali Tczewskich,

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na poważny problem, który dotyczy mieszkańców Tczewa, a mianowicie trudności w dostępie do badań USG w Szpitalach Tczewskich. Jako zaniepokojony obywatel, zauważyłem, że proces rejestracji na badania jest utrudniony (w listopadzie usłyszałem, że powinienem rejestrować się w styczniu, w styczniu że w marcu, a w marcu że w czerwcu), a umowy z lokalnymi przychodniami są ciągle rozwiązywane, co dodatkowo utrudnia dostępność tego rodzaju diagnostyki.

Badania USG stanowią istotny element opieki zdrowotnej, zarówno w kontekście profilaktyki, jak i diagnozy. Jestem głęboko przekonany, że interwencja w tej sprawie ze strony władz powiatowych oraz władz szpitala, a zwłaszcza ze strony Starosty oraz Prezesa, mogłaby przynieść pozytywne rezultaty dla lokalnej społeczności. Proszę o rozważenie możliwości zakupu dodatkowego aparatu do wykonywania badań USG, aby skrócić kolejki i zwiększyć dostępność tego ważnego środka diagnostycznego.

Badania profilaktyczne i diagnostyka są kluczowymi elementami utrzymania zdrowia mieszkańców. Ograniczenia w dostępie do takich badań mogą skutkować opóźnionym rozpoznaniem chorób oraz prowadzić do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego apeluję o podjęcie działań mających na celu poprawę sytuacji w zakresie dostępności badań USG w Szpitalach Tczewskich.


Rozumiem, że są Państwo zaangażowani w szereg spraw, ale jako obywatel Tczewa i podatnik, zależy mi na zapewnieniu mieszkańcom dostępu do skutecznej opieki zdrowotnej. Liczę na zrozumienie i podjęcie konstruktywnych działań w tej sprawie.

Z poważaniem,
Mieszkańcy Tczewa

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • były juz pacjent_gość

  08.03.2024, 14:36

  walcie sie na cyce

  w tym gównianym szpitalu SZWANKUJE WSZYSTKO...

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx4 
 • Zenek zenek_gość_gość_gość_goś_gość

  10.03.2024, 04:52

  Te Kobiety mają taką władze jak Tusk w Polsce,w głowach im się poprzewracało. Trzy kobiety w rejestracji,a jedno okienko czynne,jedna po mieście biega co do lumpu przywiezli jak MOPS.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA