Zima nie przeszkadza w budowie węzła transportowego

Tczew - Zima nie przeszkadza w budowie węzła transportowego

zobacz galerię zdjęć: 2
Sobota 18.12.2010. Jaką mamy zimę, każdy widzi i czuje. Jeśli chodzi o budowę węzła transportowego mróz i śnieg nieznaczne tylko utrudniają prace. Ale roboty posuwają się do przodu. Czyli można..? Można. Porównując to do budowy wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego jest dobrze. CDN...
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (53)
dodaj komentarz

 • +24

  _gość

  18.12.2010, 14:41

  Dziś byłem na dworcu PKP

  I widziałem jak praca wre. Sam się zdziwiłem i zatrzymałem się by popatrzeć. Robiło to jeszcze kilku innych gapiów - też zapewne byli w szoku. Brawo!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx9 
 • +1

  Maniak_gość

  19.12.2010, 12:28

  Też popatrzyłem i jestem pod wrażeniem.

  Ja też się zatrzymałem żeby popatrzeć. Widać wszystko zależy od wykonawcy. Dobremu wykonawcy zależy żeby zrobić dobrze i szybko, tak żeby zgarnąć kasę i ruszać z kolejnym projektem. Można śmiało powiedzieć że węzeł transportowy buduje konkretna firma co sam zobaczyłem na własne oczy. Szkoda że remont samego dworca robiony jest ,,po łepkach", ostatnio zauważyłem że zapomniano o przewodach do oświetlenia przejść do wind z tunelu i są zrobione w listwach kanałowych. Lampy ładniejsze mam w piwnicy:) całość wytrzyma nie dłużej jak tydzień. Wiaty na peronach to jakiś żart, nie chronią przed niczym - żenada. Widać oszczędności... dwie firmy i zupełnie inna jakość.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx4 
 • -17

  ja_gość

  18.12.2010, 15:14

  tyle że prace ziemne można prowadzić bez względu na warunki atmosferyczne ale wylewanie betonu i tym podobne prace są wstrzymane i z tym trzeba się liczyć

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx9 
 • +31

  ka_gość

  18.12.2010, 18:43

  betonowanie

  Już raz pisałem, że na Syberii też powstają obiekty budowlane,a tam mróż jest pewnie 10 miesięcy w roku. Są technologie lania betonu w mrozy.

  Cytuj
  IP: 46.134.xx0.xx1 
  +23

  mieczyslaw

  18.12.2010, 22:09

  Ka --> nie przekonasz klakiera Witolda S.

  Mam nadzieję, że Wy-którzy daliście sobie wcisnąć ciemnotę, że budowa wiaduktu musi trwać 15 miesięcy, bo zimą się nie da nic robić, w końcu przejrzycie "na oczy", jak to się zwykło mówić i następnym razem nie będziecie tak ślepo popierali żadnego polityka, nie ważne z jakiej opcji będzie i co będzie obiecywał. Liczą się fakty, a te mówią same za siebie - jak się chce, to można. I nie wszystko jest kwestią pieniędzy oraz mrozu - jak zwykli nam wciskać "ludzie" byłego starosty.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -14

  towarzysz

  18.12.2010, 22:35

  Drogi Mieczysławie

  Fakt-staroście wiele talentu i umiejętności brakowało/brakuje do sprawowania ważnych funkcji ale ma on inną może nawet większą zaletę od "rozumu" a mianowicie ma on dar mamienia tłumu. Przez cały czas na urzędzie robił wokół siebie zamieszanie,że pod jego kierownictwem Tczew się buduje itd.-co zaowocowało dobrym wynikiem wyborczym. Ludzie dadzą wbić sobie do głowy wszystko więc nie spodziewaj się odejścia w zapomnienie jak wy go tutaj nazywacie "Księcia Starosty". Nie skuteczność lecz otoczka PR jest jego zaletą i to jak się okazuje niezwykle skuteczną.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -19

  Mandeville_gość

  19.12.2010, 01:22

  Mieczysław na rezydenta!!!

  Naturalnie zgadzam się w pełni z Mieczysławem. W kontekście całej historii Powiatu tczewskiego, lepiej nic nie robić niż remontować wiadukt 15 miesięcy. Brawo Mieczysław. Znamy tyle innych przykładów podczas których takie wiadukty remontowano 1 miesiąc, że z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że 15 miesięcy to przesada. Brawo Mieczysław, jedyny zawsze w pełni obiektywny.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx4 
  +14

  mieczyslaw

  19.12.2010, 17:02

  Te, towarzysz.

  Z tego co napisałeś wynika, że wolisz gościa który wygląda, od takiego który umie zarządzać. Dla mnie ma znaczenie coś więcej niż nowy krawat i kilka zdjęć z przecięcia wstążki - szkoda moich pieniędzy z podatków na takie nieróbstwo.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -15

  mieszkaniec_gość

  19.12.2010, 17:03

  do Mieczysława

  Drogi Mieczysławie mam propzycję - jeśli masz wpływy w PNP to może pozbędziesz się osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za budowę wiaduktu na ul. Wojska Polskiego a mianowicie Pani dyrektor PZD (PNP teraz rządzi w Starostwie), (jeśli rzeczywiście ta inwestycja jest źle prowadzona). Pana S. już wyborcy osądzili.

  Cytuj
  IP: 188.33.xx0.xx7 
  -14

  towarzysz

  19.12.2010, 17:04

  Nie napisałem,że mi się to podoba tylko stwierdziłem fakty. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +15

  mieczyslaw

  19.12.2010, 23:08

  mieszkaniec_gość

  Chciałbym mieć takie możliwości, niestety nie mam. Poza tym, wymieniona przez Ciebie "Pani" podlega bezpośrednio staroście, więc jeśli Witold S. przez tyle lat ją tolerował mimo nieudolności na stanowisku - co każdy mieszkaniec Tczewa potwierdzi - to kto za nią odpowiada, jak nie on sam? Pozostaje mieć nadzieję, że nowy starosta rozwiąże ten problem, nasz wspólny problem.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +16

  mieczyslaw

  19.12.2010, 23:13

  towarzysz,

  Cytując Twoje słowa: "Przez cały czas na urzędzie robił wokół siebie zamieszanie,że pod jego kierownictwem Tczew się buduje itd." - pokaż, gdzie Tczew się buduje? To są remonty, za jego kadencji nie zbudowano niczego, co by uprawniało go lub kogokolwiek, by mówić takie słowa. Kolejna sprawa: "Ludzie dadzą wbić sobie do głowy wszystko więc nie spodziewaj się odejścia w zapomnienie jak wy go tutaj nazywacie "Księcia Starosty". Nie skuteczność lecz otoczka PR jest jego zaletą i to jak się okazuje niezwykle skuteczną." --> nie wiem dlaczego piszesz bym nauczył się czytać ze zrozumieniem - fakt, nigdzie nie napisałeś wprost, że wolisz kniazia od obecnego prezydenta chociażby, ale czytając Twoje słowa, można dokładnie takie wrażenie odnieść, a zakładam że we własnym imieniu się wypowiadasz - stąd takie wnioski. Chyba, że jesteś zdalnie sterowany.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -10

  towarzysz

  20.12.2010, 10:27

  zrozum choć raz

  Tłumacząc na "polski" moją wypowiedź powiem ci,że chodziło mi o to iż niekoniecznie efektywny "kniaź"(jak go nazwałeś)zbiera głosy i zbijać może stanowiska,bo nasza wspaniała ludność poddaje się jego pseudo reklamie politycznej,która nie ma nic związanego z jego osiągami dla miasta a tylko pokazywaniu się na różnych uroczystościach czy pozując do zdjęć. Starosta nie był efektywny w działaniach ale(nie broniąc go)nie wydaje mi się aby nowy był o wiele lepszy.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +10

  mieczyslaw

  20.12.2010, 11:02

  zrozum choć raz ~ towarzysz

  Może masz problem z wyrażaniem własnych myśli, a nie ja z rozumieniem Twoich wypowiedzi? teraz wyraziłeś się jasno, ale - jak sam wiele osób krytykujesz za pisanie rzeczy oczywistych, tutaj sam nie zabłysnąłeś - cytując Twoje słowa: "co Twoja wypowiedź wniosła nowego" odkrywczego? Nic, kompletnie nic. Wszyscy, którzy potrafią choć odrobinę krytycznie spojrzeć na otaczająca ich rzeczywistość wiedzą to od dawna.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -13

  _gość

  20.12.2010, 11:12

  mieciunia znów szaleje

  hah jaka bk z ciebie ty towarzysz z nim nie dyskutuj. Mietek poczytaj siebie co piszesz sam jak krytykujesz innych itd i sam sobie zaprzeczasz

  Cytuj
  IP: 83.25.xx3.xx9 
  -5

  towarzysz

  20.12.2010, 16:27

  M

  A czy wszyscy potrafią krytycznie spojrzeć na rzeczywistość? Zapytaj może wyborców Sosnowskiego czy uważają to samo co ja. Napewno się z tym nie zgodzą-to po pierwsze. Po drugie skoro ja piszę oczywistości to ty również-zwróć na to uwagę. Nie mówisz nic nadzwyczajnego. I po trzecie wyrażam swoje zdanie czy się to komuś podoba czy nie,czy się z tym zgodzi bądź nie. Korzystam z wolności słowa i trzymam się pewnych zasad kulturalnych przy tym tak więc nie staraj się przyssać jak pijawka bo krwi mi i tak nie ubędzie. Pozdrawiam.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +7

  mieczyslaw

  20.12.2010, 22:08

  Towarzysz-u

  Nie wiem skąd w Tobie tyle agresji i negatywnego nastawienia. Nie odbieram Ci prawa do posiadania własnego zdania, nawet jeśli będzie ono zupełnie odmienne od mojego, ale jeśli już zaczynasz dyskusję, bądź merytoryczny - bo z jednej strony piszesz coś by mnie krytykować, później się z tego wycofujesz twierdząc że niczego takiego nie napisałeś, a ja czytam "bez zrozumienia", po czym znów piszesz coś innego - tak, precyzujesz w końcu swoje myśli. A na koniec wciskasz jakieś złośliwości o pijawkach, itp. Święta idą, znajdź w sobie odrobinę zrozumienia dla osób inaczej myślących i spróbuj spojrzeć z innej perspektywy na świat. Spokoju życzę.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -6

  towarzysz

  20.12.2010, 22:45

  "kolego"

  Źle to interpretujesz. Ja po prostu mam taki sposób "twardy" wyrażania zdania i nie miałem na celu prócz tych pijawek żadnych negatywnych przesłanek. Jeszcze raz pozdrawiam.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +7

  mieczyslaw

  20.12.2010, 23:20

  "kolego" ~ towarzysz

  Jeśli piszesz w stylu: "zgadnij co autor miał na myśli", to wiedz że nie będę spędzał pół godziny nad interpretacją Twoich słów, może jak z czasem obędziesz się z tym "forum" i doświadczenia nabierzesz w pisaniu komentarzy, sam zrozumiesz o czym teraz piszę :).

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -35

  taschoon

  18.12.2010, 15:16

  czepiacie się

  No musicie tak się czepiać, przecież wiadomo, że przy dworcu mają wykopaną dziurę i tam nie wieje tak bardzo, poza tym jest ogrzewanie od okolicznych domów a na wiaduktach zawsze wiało i jest zimniej. Zresztą na wiadukt taki kontrakt wynegocjowali, że teraz mogą nie robić bo zbudują go w dwa miesiące i teraz nie muszą.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +24

  mieczyslaw

  18.12.2010, 22:15

  taschoon --> zmień dealera*

  * - weź termometr i udowodnij teraz swoją teorię. Dawno takich bzdur nie czytałem - zapomniałeś jeszcze dodać, że drzwi dworcowe są otwarte, więc z budynku dworca leci na budowę ciepłe powietrze. A co do wiaduktu - nie wynegocjowali, tylko wygląda na to że dawny starosta oddał całość bez żadnej walki lub choćby próby o to, by nam mieszkańcom nie uprzykrzać życia przez półtora roku - a zasłania się oszczędnościami i naszym interesem - hipokryzja i zakłamanie. Ale co się dziwić jego argumentacji, skoro tak duża rzesza ludzi to "kupiła" - w myśl dawnej PiS-owskiej zasady: "ciemny lód to kupi" - i kupuje.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -21

  _gość

  18.12.2010, 22:19

  a jaka jest mieciu

  zasady platformy? ciemny lud kupi :D

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
  +13

  mieczyslaw

  20.12.2010, 01:26

  do "a jaka jest mieciu ~ _gość"

  Nie jestem fanem platformy. Zrozum, że wybór opcji politycznych jak i światopoglądowych, nie ogranicza się do PiS i do PO, i jeśli krytykuję PiS to automatycznie oznacza, że popieram PO. Takie myślenie świadczy tylko i wyłącznie o Twoim ograniczeniu i o ślepej wierze w rzetelne media i dziennikarzy w Polsce.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -21

  Jim Ortal_gość

  18.12.2010, 15:50

  To, że przy budowie wiaduktu nie widać robotników, wcale nie oznacza, że nic się z tą inwestycją nie dzieje. Obecnie w Gdańsku spawane są metalowe części konstrukcji.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx0 
 • +19

  mieczyslaw

  18.12.2010, 22:20

  Jim Ortal_gość --> kolejny "fantasta"

  Jim --> dlaczego nie pospawali konstrukcji latem? cieplej było, łatwiej by się im spawało, itp. Czy do spawania konstrukcji w Gdańsku potrzebne jest zamknięcie wiaduktu w Tczewie? Od dawna o tym pisałem: najpierw logistyka, potem rozbiórka, a na końcu budowa, czyli: przygotowanie zaplecza, zrobienie wszystkiego co się da bez zamykania starego wiaduktu, zdemontowanie wiaduktu i przygotowanie przyczółków, a na końcu nasunięcie przęsła - po raz kolejny sprawdza się to, co wielu użytkowników tcz.pl pisało: ta budowa, to kompletna porażka i prawdziwy dowód na to, że Witold S. nie posiada żadnych zdolności organizacyjnych, a te są niewątpliwie wskazane dla kogoś takiego jak prezydent miasta.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +7

  sewer_gość

  19.12.2010, 11:06

  bujdy

  dlaczego teraz?????? juz dawno powinny byc przygotowane!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 188.33.xx9.xx6 
 • -24

  towarzysz

  18.12.2010, 16:48

  autorze

  Nie jestem nastawiony negatywnie do twojej działalności ale powiedz czy ma sens kilka razy w miesiącu pisać artykuł,który niczym praktycznie nie różni się od poprzednich? Czy stało się coś nadzwyczajnego,że musiałeś o tym napisać? Chyba nie. Rozumiem taki artykuł gdyby ukazywał postęp prac ale nie coś takiego. Napisz i zrób zdjęcia jak będzie widać efekty. Jak efekty prac zaczną być wyraźnie widoczne.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  tcz45_gość

  18.12.2010, 19:03

  nie czytaj

  nie podoba się , nie czytaj i nie komentuj..to takie proste, ja spotykam się z wypowiedziami pozytywnymi o moich informacjach dotyczących tego lub tamtego...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx7 
  +5

  :)_gość

  18.12.2010, 19:39

  to proste

  tcz45 ma świadomość człowieka z minionej epoki, psychika typowego ormowca, który nieustannie notuje wszystko do swojego kapownika... :) To żart oczywiście, Pozdr tcz45, dzięki Tobie naprawdę wiele wiemy, nie przejmuj się złośliwymi uwagami malkontentów.

  Cytuj
  IP: 193.200.xx0.xx2 
  -14

  towarzysz

  18.12.2010, 20:16

  45y

  Wiesz spodziewałem się głębszej odpowiedzi. Popartej jakimiś argumentami z twoje strony ale widać nic do powiedzenia nie masz na poparcie swej działalności.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -18

  gosia_gość

  18.12.2010, 17:28

  wezeł transportowy

  węzeł jest póki co budowany i nie ma sie co czepiać,trzeba uznać,że to sie uda i będzie super.I tu akurat popieram i trzymam mocno kciuki.Co do mostu to prosze mi nie wciskać,że konstrukcja nie mogła byc wykonywana wczesniej bo nie uwierzę.Mogę sie domyśleć,że chodzi o kasę i tyle,Wiec może tak długa budowa mostu wynika z braku kasy na tę inwestycję,to jest wysoce prawdopodobne.Ale nie wiem jak jest podpisana umowa i jak tam transze idą więc sie tylko domyślam,że o to chodzi.Wracając do węzła myśle,że to ukochane dziecko nowego Prezydenta więc bez wątpienia tu będzie sukces,I tym optymistycznym akcentem zakończę swą wypowiedz.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • +23

  ka_gość

  18.12.2010, 18:45

  przeciąganie

  Mogę Ci zagwarntować, że każda inwestycja przeciągana w czasie generuje wyższe koszty.

  Cytuj
  IP: 46.134.xx0.xx1 
 • +1

  _gość

  18.12.2010, 18:15

  Jak w artykule widać że można w mrozie i w sniegu robić. Tylko chcieć i robota idzie..

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • +5

  _gość

  18.12.2010, 18:44

  JEDNO ALE...

  z tego co się orientuję, wykonawcą wiaduktu przy ul. Wojska Polskiego jest firma Polwar i to już mówi samo za siebie. Wiadukt przy ul. Malinowskiej od marca również robi Polwar ... wiadukt co prawda już już stoi, ale przejścia dla pieszych nadal brakuje. W marcu zdemontowano stary wiadukt i już do końca września plac budowy świecił pustkami, później praca od samego rana, do późnych godzin wieczorny i w dwa miesiące wiadukt postawiony. Wszystko wskazuje, że ktoś najpierw "wygrywa" przetargi, a później kombinuje z realizacją.

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx0.xx2 
 • -6

  kajot55_gość

  18.12.2010, 19:39

  BUDOWA

  RZECZYWISCIE SENSACJA WZIELI ZLECENIE I PRACUJA.COZ TO PRZY KILKU STOPNIACH ZIMNA TRWAJA PRACE SZALUNKOWE,ZBROJENIOWE I TO JEST DZIWNE ,COZ TO ZA KRAJ W TCZEWIE -MIESCIE BEZROBOCIA ,SENSACJA JEST GRUPA LUDZI KTORA NORMALNIE PRACUJE .DZIESIATKI LAT TEMU PODCZAS OSTRYCH MROZOW BYLY PAROWNICE ,BELE SLOMY DO UTRZYMANIA CIEPLA UZYSKANYCH Z PAROWNIC I ROBOTY SZLY W NAJLEPSZE ,A DZIS JAK ZOBACZY SIE CZLOWIEKA KTORY MA PRACE I PRACUJE NA TRZEZWO TO SZOK WZROKOWY .TYLKO PLATFORMA MA PROPAGANDE ,SENSACJE,SUKCESY W SONDAZACH WEDLUG NICH TYLKO ONI WIEDZA JAK NIE KIWAJAC NAWET PALCEM MIEC POPARCIE W TCZEWIE.HISTORIA UCZY ZE NAS NIE NAUCZYLA /POLAK GLUPI PRZED I PO SZKODZIE/.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • jeden_gość

  18.12.2010, 21:02

  a o co ci chodzi

  nie rozumiem twych wypocin, o co ci chodzi , ile ty masz lat,że tak się wypowiadasz , jesteś po OHP ie

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx7 
 • +6

  agata_gość

  18.12.2010, 20:43

  wiadukt WP

  szybkość budowy wiaduktu/100 m długości/ imponująca.Most knybawski /ok 1000 m długości/ jacyś fachmani wybudowali w 1,5 roku i to 70 lat temu.ciekawe....

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx8.xx6 
 • +3

  tczewiak_gość

  19.12.2010, 08:56

  w sprawie wiaduktu

  Ja chciałbym tylko jedno dopowiedzieć. Most przez Wisłę w Knybawie. Wszyscy go znają ,prawda!? Otóż w czasie II wojny światowej III Rzesza potrzebowała na wybudowanie tego kolosa / w porównaniu do wiaduktu na W.Polskiego/ aż 18 miesięcy. Czy pan Witold wiedział o tym fakcie? Wstyd mi ,że mamy takich wlodarzy powiatu czy miasta.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx2 
 • -2

  ja _gość

  19.12.2010, 10:37

  no są ale tutaj tylko do temp. -10 i to przy podgrzaniu wszystkich składników nie mówiąc o dodatku "beton mróz " po fachowemu mówiąc

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx9 
 • +6

  ssij-moja-blada-szyje

  19.12.2010, 11:17

  Dla chcącego nic trudnego :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • ha_gość

  19.12.2010, 12:46

  xd

  miłego krecenia zbrojen towarzysze pracy:d

  Odpowiedz
  IP: 46.113.xx0.xx6 
 • -17

  stoczniowiec

  19.12.2010, 16:12

  Super fachowiec Mieczysław.

  Wszechwiedzący Mieczysław przyczepił się do byłego starosty jak rzep do psiego ogona ,lub jak PIS do PO i obwinia go o wszystko.Ciekawy jestem czy w życiu jest tak doskonały, jak wymagający jest w stosunku do innych.Dziwi mnie również skąd czerpie wiedzę,czy nie przypadkiem-z palca?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -19

  _gość

  19.12.2010, 17:08

  racja

  Popieram!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
  +11

  mieczyslaw

  20.12.2010, 01:31

  do stoczniowca.

  Cytując Twoje słowa: "i obwinia go o wszystko" --> masz szansę udowodnić teraz jak bardzo merytorycznie i zgodnie z prawdą się wypowiadasz - znajdź chodź jedną moją wypowiedź, w której obwiniłem Witolda S. "o wszystko". Nie obwiniam go o nic, a jedynie punktuję za niewywiązanie się z obowiązków służbowych, a co gorsza - człowiek ten, chwalił się nimi w publicznej reklamie siebie przed wyborami, "mydląc" ludziom oczy że dzięki jego nieudolnej działalności, jest i będzie nam jeszcze lepiej. W jednym się nie pomylił - bez niego, jako starosty jest i będzie nam lepiej.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -9

  Racja - bez Odyi będzie lepiej_gość

  20.12.2010, 08:24

  To prawda ze bez Odyi będzie nam lepiej

  Cytuj
  IP: 88.199.xx0.xx4 
 • +3

  gosc_gość

  19.12.2010, 17:56

  Fakt to jest toszke dziwne wiadukt na ul.Wojska Polskieg bedzie robony 15miesiecy razem z rozbiurka to troszke za dlugo gdzie to jest maly i krutki wiadukt a firma ktura bedzie robic most przez wisle w gniewie na kwidzyn i bedzi enial okolo kilometra i przez wode i bedzie budo wany 2 lata i tez wiszacy a tu 15 mieiecy smiech na sali no no

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx2 
 • -5

  ja_gość

  20.12.2010, 09:19

  a co ja tu będę was przekonywać w Polsce wszystko robi się na odpier... i sami się przekonacie jak po kilku dziesięciu latach będzie się to zapadać

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx9 
 • -12

  _gość

  20.12.2010, 10:18

  zauważyliście?

  Mietek znowu szaleje

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx9 
 • -9

  jozefo_gość

  20.12.2010, 11:36

  haha

  fakt :D wszechwiedzący mietko, wszystko krytykujący... masakra. Nie popieram Witolda S. ale ten to się go uczepił hehe. Jakby ktoś z rodziny byłego starosty "potraktował" siekierą kogoś z ekipy miecia :D pozdrawiamy Pana Mieczysława, życzymy hmm ...pokory??

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -10

  stoczniowiec

  20.12.2010, 12:04

  Do Mieczysława

  Masz kompleks na jego punkcie.Ciekawe zatem dlaczego?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +8

  mieczyslaw

  20.12.2010, 22:11

  Stoczniowiec,

  Zacznij używać argumentów, a nie pustych haseł, to podyskutujemy.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  tcz45

  21.12.2010, 05:14

  koniec z kłótniami

  nie taki był cel relacji z budowy,ludzie zachowajcie rozum. koniec z kto ma rację...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  mieczyslaw

  21.12.2010, 13:02

  Sorry tcz45,

  Ale nie jesteś tu od tego by ustalać granice dyskusji. Nikt nikomu krzywdy nie robi, ani też się nie kłóci. A prawo do odmiennych poglądów każdy ma, jak również do tego by swobodnie je wyrażać - nie baw się w cenzora, bo tylko się ośmieszysz.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.