PKP... Jest nadzieja!

Tczew - PKP... Jest nadzieja!
Czyżby to był znak? Czyżby zły los miał się odwrócić? Czy już niedługo nie będziemy musieli użerać się z całą gamą problemów związanych z przebudowa torów? Chciałbym wierzyć ze zamiast małego karzełka z garnkiem złota czekającego na końcu tęczy znajduje się coś lub ktoś, kto sprawi że to wszystko stanie się tylko odległym problemem...
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (19)
dodaj komentarz

 • +2

  ja_gość

  26.11.2010, 10:57

  fajne ;-)

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +14

  ssij-moja-blada-szyje

  26.11.2010, 11:49

  Kiedyś pewien profesor, którego nazwiska nie wymienię, powiedział, że w psychiatryku ludzi dzielą na dwie grupy: jedna twierdzi, że jest Napoleonem, a druga że da się zreformować PKP. Ty należysz do tej drugiej grupy :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  _gość

  29.11.2010, 11:43

  PKP jako przewoznik nie istnieje od 2001

  tylko szara masa - m.in. ty nawet o tym nie wie i się mądruje

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • +7

  C>K>M

  26.11.2010, 12:58

  Jest nadzieja, po wyjechaniu z Pszczółek w kierunku Tczewa przez całe 2 km pociąg zapierdziela tak, że trzeba się trzymać siedzenia;)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -3

  _gość

  26.11.2010, 13:17

  nadzieja ?:D

  Polska kolej jest 60 lat cofnięta wiec nie wiem na co liczysz ?:D

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx5 
 • +2

  kierownik samochodu_gość

  26.11.2010, 14:18

  Ostatnio miałem nieprzyjemność korzystać z PKP (Poczekasz K***a Poczekasz) po kilku latach przerwy i nic się nie zmieniło. W obie strony całą drogę stałem. Na peronach śmierdziało w Gdańsku. Ludzi tylu, że stojąc nie musiałem się niczego trzymać taki ścisk. Pociąg wlókł się niesamowicie. Po za tym te pociągi to relikty PRLu. Koleje powinny zostać sprywatyzowane już dawno temu. Jakość taboru i usług by się poprawiła. A teraz? Co z tego, że będziemy mieli ładny dworzec, skoro pociągi takie same zostaną? Chciałem tylko przypomnieć, że koleje zwalniają. Przed wojną z Warszawy do Łodzi czas podróży był krótszy niż obecnie. Chyba nie w tą stronę powinna iść modernizacja co?:)

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • +5

  PKP_gość

  26.11.2010, 23:17

  PKP

  A CO JA MAM POWIEDZIEĆ ? Dojeżdżam do GD i z powrotem codziennie. SYF niemiłosierny w każdym pociągu, nie wspomnę o tłoku wśród pasażerów. Najlepszy jest pociąg z Chojnic do Gd odjeżdżający o godz 8:55 od nas, polecam wycieczkę tę relacją do Gd.

  Cytuj
  IP: 188.33.xx3.xx7 
 • +5

  Casper

  26.11.2010, 16:36

  Do tej nadziei to jeszcze daleko. Przecież modernizacja trasy jest na odcinku Gdynia - Warszawa. W Tczewie już niedługo skończą, ale przeniosą się dalej, więc rozkład nadal będzie zmieniał się co kilka tygodni i opóźnienia z powodu remontów nie są wykluczone. A co do jakości pociągów PKP, to fakt są stare, zużyte, trzęsie jak diabli, ale ten syf jaki w nich panuje robią pasażerowie. Jedni syfią, a drudzy nie zwrócą im uwagi. Przypomnijcie sobie ile razy widzieliście kogoś z butami na siedzeniach, o toaletach nie wspomnę. Pociągi dalekobieżne TLK nie są takie stare, jak standardowe osobówki, a czasem też obrzydzenie bierze jak ma się do nich wsiąść. Ani peron ani pociąg jako taki, też sam nie wydziela żadnego zapachu, co najwyżej zapach metalu z zewnątrz. Niestety często śmierdzą pasażerowie. Gdy zmienią się pasażerowie PKP też będzie lepsze.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Marciradnik_gość

  26.11.2010, 23:21

  "Gdy zmienią się pasażerowie PKP też będzie lepsze. " i tutaj się nie zgodzę, bo jacy mają być np.: stoczniowcy wracający z pracy?? Zawsze schludni, czyści, pachnący i bez nałogów?? no way. Powiedzcie mi: jak tu nie śmierdzieć po jeździe pociągiem do Gdańska tam i z powrotem?? Zazwyczaj PKP funduje nam w trakcie podróży "jajka na twardo i parno" - patrz: jest tak gorąco, że ludzie się najzwyczajniej w świecie gotują, pocą - i śmierdzą. Bez zmiany "polityki grzewczej" w pociągach nawet i najschludniejszy człowiek nie będzie w stanie utrzymać swojej "czystości" w trakcie całego dnia. Do tego nierzadko ścisk jak sardynki w puszce (a te do pachnących nie należą) bo PR nie są w stanie zrozumieć, że w PIĄTEK bardzo wielu studentów wraca do domów i do Bydgoszczy powinien jechać więcej niż jeden skład. A teraz wracając do tematu: dzięki temu remontowi, na kolejne kilkadziesiąt lat koleje zgotowały swoim pasażerom maksimum niedogodności: za krótkie, przed niczym nie chroniące zadaszenia, perony zapewne dostosowane wysokością do pociągów, które będziemy mieli może za kilkanaście lat, śliskie (szczególnie podczas deszczu) krawędzie peronowe bez oznaczeń dla niewidomych (a w Pszczółkach się odziwo takowe dało wykonać) czy wreszcie cudownie zawężone przejście przy wejściu do "pasażu" (tunelu) nad peronami. To nie koniec - to dopiero początek. I proponuję już zacząć się cieszyć z przejazdu po jednym torze w Orunii .. :)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx3 
  +2

  Casper

  27.11.2010, 11:33

  Co do wykonania remontu itp to się z Tobą zgadzam. Ale podejście pasażerów także musi się zmienić. Ale w Polsce już tak jest, że jest pełno zakazów, których i tak nikt nie przestrzega, zamiast ustanowić kilka, ale surowo karać za ich łamanie. Przykład stoczniowców, który poruszyłeś. Nałogi mogą mieć, ale z tego co mi wiadomo, ani na peronach, ani w pociągach nie wolno palić (teraz nawet zapowiadający pociągi o tym przypomina) i pić alkoholu. Faktycznie często też jest za gorąco, że człowiek się gotuje, ale zawsze na stacji można uchylić okno, trochę się rozebrać, a nie siedzieć w futrze jak niektórzy, lub poprostu otworzyć drzwi między przedziałami i da się przeżyć. Poza tym nie chodziło mi o tą część pasażerów, która w miarę dba o higienę. Ale jeśli kogoś już czuć na peronie no to przepraszam bardzo. Wtedy nawet przy -5 w przedziale będzie nieciekawie. Co do tłoku w pociągach to czasem jest tak, że większość ludzi pcha się do jednego wagonu, a w następnych są luzy. Wystarczy czasem pomyśleć. A, że PR płacą PLK za każdy wagon, który jedzie po torach, to raczej nie będą przez cały tydzień puszczać dłuższego składu, by w piątek studenci mieli luz.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -3

  Log_gość

  26.11.2010, 17:03

  Jedyną nadzieją jest DB.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx5 
 • +3

  _gość

  26.11.2010, 17:25

  W niektórych pociągach REGIO śmierdzi g****m. Od czego??

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx1 
 • +1

  _gość

  29.11.2010, 19:38

  Od g***a.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx8.xx8 
 • +3

  Arsene Lupin(ek)_gość

  26.11.2010, 19:49

  PKP Tczew

  Po remoncie na niekorzyść pasażerów zmieniła się wysokość peronów, które przedtem idealnie były dopasowane do wysokości pociągu . Teraz jakiś racjonalizator zafundował nam wszystkim , którzy jeżdżą koleją niewiarygodne popisy akrobacji pasażerów, którzy wielokrotnie przewracają się na nich , często łamiąc ręce lub nogi.(Zakłady ubezpieczeniowe mogą potwierdzić) Peron się obniżył po remoncie o jeden stopień a wejście na hol schodami podwyższono podstawiając drewniany podest!!!! Zastanawiające jest również zasłonięcie lokomotywy na 1 peronie wiatą przystankową jakby nie można jej było przesunąć w jedną lub drugą stronę o parę metrów.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx4.xx1 
 • Spajko

  26.11.2010, 21:55

  hmm

  CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ... tak gdzieś słyszałem... na razie utrudnienia, a za jakiś czas przyjemność z możliwości przemieszczenia się z jednej miejscowości do drugiej... nie wiem o co Ci cho z tym wrzutem na stronie, wiadomo trzeba swoje przecierpieć, by potem było lepiej... a na pewno tak będzie... wszystko jest robione, by sobie polepszyć, a nie pogorszyć... jeszcze raz cierpliwości i będzie jaki w UE... :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  Tczew w obiektywie

  27.11.2010, 08:34

  Na szczęście nie muszę często korzystać z kolei. Z drugiej strony kolej ma swoje uroki, Ci co kochają pociągi wiedzą o czym mówię.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  pracownik koleji_gość

  27.11.2010, 18:28

  jestescie zalosni

  idzcie pracowac za nas po 12 godzin w torach to zobaczymy czy zrobi sie lepiej no jestem ciekaw czy ten krawaciarz ktory napisal ten post wogole ma cos pojecia i sil

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx5.xx5 
 • -1

  Lokis_gość

  27.11.2010, 19:43

  Straćcie wszelką nadzieję...

  ...ci którzy tam wchodzicie...

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx1 
 • _gość

  28.11.2010, 00:52

  kolej jest zacofana

  I jest to fakt.Zamiany dokonywane teraz to moim zdaniem zmiany wymuszone by nie pogłębiać się dalej w zapaści-smutna prawda ale prawda. Poza tym trochę nie rozumiem tego bo rozbudowuje się infrastrukturę a nowych pociągów na szeroką skale jak nie było tak nie ma...i do tego ceny kosmiczne za podróż.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia