Ruszyła kolejna edycja projektu. Spotkają się z psychologiem, doradcą zawodowym i...

W projekcie weźmie udział 14 pań i 4 panów (fot. tcz.pl)
Tczew - Ruszyła kolejna edycja projektu. Spotkają się z psychologiem, doradcą zawodowym i...
Uruchomiono kolejną już edycję projektu "Upowszechnianie aktywnej integracji na terenie gminy Gniew". Od 2008 roku, kiedy rozpoczęto projekt, wzięło w nim udział 151 osób, z czego 14 podjęło pracę. Teraz przeszkolonych zostanie kolejnych 18 osób.

Spotkanie inaugurujące 5 już edycję projektu rozpoczął kierownik MGOPS Stanisław Lamkiewicz. Wzięli w nim udział władze miasta i gminy Gniew - burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, zastępca Wojciech Szulc, pracownicy ośrodka pomocy społecznej oraz najważniejsi goście - uczestnicy projektu. W tegorocznej edycji szkolonych będzie 14 kobiet i 4 mężczyzn.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Początkowo chcieliśmy objąć naszym działaniem około 60 osób, jednak ze względu na ograniczenia w budżecie musieliśmy zmniejszyć tę liczbę - tłumaczył zebranym pan Lamkiewicz. - Nie wiemy też, czy w ramach tego projektu będziemy mogli zorganizować tyle wyjazdów i uroczystości o charakterze kulturalnym, jak w poprzednich edycjach. Na tę chwilę nie otrzymaliśmy bowiem jeszcze na ten cel środków. - mówił - Na pewno przeprowadzone zostaną jednak wszystkie działania szkoleniowe i zawodowe - dodała Beata Justa, koordynatorka projektu.

W ramach tych ostatnich odbywać się mają zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym i prawnikiem, szkolenia z budowania budżetu domowego, obsługi komputera i kursy zawodowe.

8 osób dodatkowo weźmie udział w Programie Aktywności Lokalnej "Mój nowy Dziadek, Moja nowa Babcia".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  C>K>M

  10.04.2012, 01:02

  Super, skuteczność mniej niż 10%, a gdzie podstawa wszelkich badań naukowych, czyli odniesienie do grupy, która z pomocy nie korzystała? Jeszcze by się okazało, że to normalny procent i cała inicjatywa ZA PIENIĄDZE PODATNIKA jest w ogóle niepotrzebna?:)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  ania_gość

  10.04.2012, 19:36

  najlepszą "terapią" dla bezrobotnych jest podjęcie normalnej pracy ,a nie żadne spotkania konsultowane... to tylko środek zastępczy nie dający tak naprawdę żadnej gwarancji pracy.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx5 
 • BUCA_gość

  25.10.2012, 18:38

  ŻENADA

  mylicie się, to jest ŚWIETNY SPOSÓB NA ZROBIENIE GRUBEJ KASY PRZEZ CWANIAKÓW...PROJEKT BEZEFEKTYWNY., BEZOWOCNY ..LEPIEJ KURSY JĘZYKOWE I WYJAZD NA ZACHÓD...JA TAK ZROBIŁAM, ŻYJĘ GODNIE... PO OPŁACENIU RACHUNKÓW I JEDZENIA OSZCZXĘDSZAM 500 EURO MIESDIĘCZNIE... W POLSCE NIGDY NAWET TAKIEJ PENSJI NIE MIAŁAM...

  Odpowiedz
  IP: 91.54.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.