Rozpoczyna się zmiana studium - urzędnicy czekają na wnioski

Panorama (fot. tczewnadwislanski.pl)
Tczew - Rozpoczyna się zmiana studium - urzędnicy czekają na wnioski
Ruszyły procedury związane z przystąpieniem do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Tczewa. Urzędnicy czekają na wnioski tczewian związane ze zmianą dokumentu. Swoje uwagi można składać do 10 maja br. w tczewskim magistracie.

Trwają procedury związane ze zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego grodu Sambora. "Stary" dokument zakłada, że Tczew ma wystarczającą ilość terenów pod zabudowę. Prognoza demograficzna z 2005 roku przewiduje, że w najbliższych latach ilość tczewian nie będzie lawinowo rosła i do 2020 roku liczba mieszkańców może zwiększyć się o około 5 tys. Na tych, którzy chcą się budować w grodzie Sambora czeka około 200 hektarów, zaś przedsiębiorcy mają do dyspozycji 300 ha terenów przeznaczonych na funkcję przemysłowo - usługową. Nowe studium może zmienić te założenia. Mogą się w nim również pojawić nowe zapisy związane z przeznaczeniem terenów w poszczególnych miejscach miasta:

- Czekamy na wnioski mieszkańców związane z tą sprawą. Zmiany w tekście dokumentu mogą dotyczyć dotychczasowego przeznaczenia terenu oraz innych spraw związanych z zagospodarowaniem przestrzennym. - wyjaśnia Danuta Morzuch-Bielawska, naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego UM.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Z ustaleniami obowiązującego studium można zapoznać się na stronie: www.gospodarka.tczew.pl . Na wykonanie nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta w marcowej korekcie budżetu zabezpieczono 400 tys. zł. Podstawowym celem studium jest określenie polityki przestrzennej gminy - nie jest to akt prawa miejscowego. Cel ten ustalony jest w studium poprzez ukształtowanie struktury przestrzennej określającej relacje pomiędzy obszarami rozwojowymi, obszarami chronionymi oraz systemami infrastruktury transportowej i technicznej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -1

  saper_gość

  22.04.2010, 07:16

  brawo

  ja sobie zalozylem, ze moje mieszkanie na 4 pietrze bedzie sie kurczylo i do 2020 roku zrobi sie tam miejsce na garaz. czy to tez oznacza, ze do 2020 nie musze nic robic i poczekac z kupnem garazu? ciasno mi nie bedzie, w koncu mieszkam przez cale zycie w Tczewie, to sie przyzwyczailem. Jezeli poczekam do 2030 roku, to mieszkanie sie jeszcze bardziej skurczy i moze odsprzedam caly ten teren na budowe bloku. Oczywiscie gwarantuje.ze odpowiedni procent od kasy trafi na... wazne cel spoleczne, oczywiscie. prosze o Wasze opinie.

  Odpowiedz
  IP: 212.160.xx5.xx9 
 • -3

  hehehe

  22.04.2010, 11:08

  ...

  nie uwierzysz - ale zrozumiałem dokładnie aluzję, dobre :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • pytająca?_gość

  22.04.2010, 10:34

  A czy w związku z tym można np. zgłosić uwagę, by plac koło POLOmarketu był przeznaczony na teren zielony?

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • odpowiadający_gość

  22.04.2010, 16:39

  :)

  Jest zawsze zielony do momentu jak przyjedzie cyrk lub karuzela i spadnie deszcz.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx9 
 • -3

  MIO

  23.04.2010, 11:58

  ludzi coraz więcej a ciekawych miejsc rekraacyjno - wypoczynkowych jak na lekarstwo. Może władze pomyślą i o tym.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  03.04.2011, 22:11

  A po co myslic wladza jest?i ok

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.