Świątecznie w Gniewie

Trzech króli w Gniewie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Świątecznie w Gniewie

zobacz galerię zdjęć: 4
W czwartek, 6 stycznia, hucznie obchodziliśmy Święto Trzech Króli. W gniewskim kościele odbył się wyjątkowy Koncert Świąteczny Rafała Brzozowskiego, który znany jest z takich przebojów jak: "Tak blisko", "Nie mam nic", "Magiczne słowa" i "The Ride". Od 2017 współpracuje z Telewizją Polską jako prowadzący teleturnieje i programy rozrywkowe: Koło Fortuny, Jaka to melodia? i The Voice Senior oraz koncerty i widowiska muzyczne organizowane przez TVP. Partnerem Koncertu był Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto.

Przed godz. 16:00 uczestnicy obchodów Święta Trzech Króli tłumnie zebrali się w Kościele w Gniewie. Zostali oni obdarowani koronami, które nawiązują do królewskiej wędrówki mędrców ze Wschodu. Otrzymali również śpiewniki, dzięki którym głośno i wesoło oznajmili dobrą nowiną.

Zgromadzonych Gości uroczyście przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który złożył noworoczne życzenia oraz serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki w Gminie Gniew.

Punktualnie o 16:00 rozpoczął się Świąteczny Koncert Kolęd. Wystąpił znany wokalista Rafał Brzozowski. To polski piosenkarz, prezenter telewizyjny, konferansjer i osobowość medialna, były zapaśnik. Szeroką rozpoznawalność zapewnił mu udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland w 2011. Od 2017 roku współpracuje z Telewizją Polską jako prowadzący teleturnieje i programy rozrywkowe: Koło Fortuny, Jaka to melodia? i The Voice Senior oraz koncerty i widowiska muzyczne organizowane przez TVP.


Partnerem koncertu był Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto.

Po wspaniałym koncercie na uczestników czekało Trzech Króli na koniach i wszyscy wspólnie wyruszyli w barwnym Orszaku Trzech Króli na rynek starego miasta. Dodatkowo Orszakowi towarzyszyła Orkiestra Dęta z Piaseczna, która jeszcze głośniej i radośniej oznajmiła wspaniałą nowinę. Po Orszaku przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wręczył nagrody dla najpiękniej przebranych uczestników uroczystego przemarszu. Organizatorzy wybrali wyróżniającą się królewską parę oraz wspaniałe księżniczki. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wręczył nagrody.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział i uroczyste uczczenie obchodów Święta Trzech Króli w Gniewie - mówi Maciej Czarnecki, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. - To było piękne świętowanie.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Gmina Gniew, Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie, Inwest-Kom oraz Fundacja Orszak Trzech Króli. Partnerem koncertu był Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto.

Za uświetnienie naszych obchodów serdecznie dziękujemy: Orkiestrze Dętej z Piaseczna, Michałowi Ruda, Patrykowi Pokorskiemu, Anecie Karwowskiej - Bielak, wolontariuszom z KO KO TEATRu - Mateuszowi Bytnerowi i Zosi Rutkowskiej. Pawłowi Goduli - hansSOUND. Za zabezpieczenie obchodów wielkie podziękowania należą się OSP Gniew i gniewskim policjantom.
Fot. Krzysztof Justa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • qq_gość

  11.01.2022, 07:07

  a jak tam tczewski spacer?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • ja_gość

  11.01.2022, 08:03

  Dobrze, że wirus Covid-19 uszanował święto religijne i w ten cudowny dzień nie infekował. Inaczej mogłoby byc źle z tymi tłumami w kościele i na ulicy.

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx5.xx7 
 • Sławek EU07_gość_gość

  11.01.2022, 11:53

  Jeszcze nie dotarł

  Nowy wariant Omikron jeszcze nie dotarł do Gniewu.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx8 

  qq_gość

  12.01.2022, 08:52

  Sławciu teraz jest już 'deltakron' :D

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.