Po Euro 2012 marszałek chce rozmawiać o idei usprawnienia połączeń z Trójmiastem

Bilet metropolitalny oznaczałby duże zmiany dla pasażerów (fot. tcz.pl)
Tczew - Po Euro 2012 marszałek chce rozmawiać o idei usprawnienia połączeń z Trójmiastem
Goszczący niedawno w Tczewie marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, zapowiada, że wkrótce będzie namawiał do przystąpienia do idei wspólnego biletu metropolitalnego samorządy, które jeszcze nie uczestniczą w projekcie. Wśród nich jest m. in. Tczew. Włodarz województwa zapowiedział, że chce przystąpić do rozmów po zakończeniu mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Marszałek województwa gościł w Tczewie w ub. tygodniu na uroczystości otwarcia zintegrowanego węzła transportowego. Oddanie do użytku infrastruktury, która ma ułatwić życie wszystkim podróżnym, stało się okazją do powrócenia do idei przystąpienia Tczewa do biletu metropolitalnego. Jak podkreślał marszałek za byłym prezydentem miasta, Zenonem Odyą, Tczew może stać się południowymi wrotami do metropolii:

- Kiedy zakończą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, będę namawiał samorządy, które jeszcze nie wstąpiły do projektu wspólnego biletu metropolitalnego -mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. - Po zakończeniu Euro planuję spotkać się z władzami poszczególnych gmin (chodzi m. in. o Tczew i Lębork), by porozmawiać o konkretach. Temat poruszymy dopiero po turnieju, gdyż wcześniej i tak nie ma szans na zwiększenie liczby kolejek, np. do Tczewa. Chodzi o to, że dopiero krótko przed Euro lub zaraz po nim zakończą się modernizacje pomorskich odcinków linii kolejowej Gdynia - Warszawa.

Co oznaczałoby wprowadzenie biletu dla osób pracujących i uczących się w Trójmieście? Ułatwienia, bowiem na podstawie jednego biletu będzie można podróżować między Tczewem a Wejherowem różnymi środkami komunikacji publicznej (SKM, Przewozy Regionalne, komunikacja miejska). Za deklaracją marszałka mogłoby też pójść zwiększenie liczby kolejek SKM podróżujących do grodu Sambora.

- Cieszą nas te deklaracje. To wychodzi naprzeciw naszym planom dążenia do wprowadzenia takiego biletu. Tczew zawsze się uważał za miasto leżące w obrębie aglomeracji gdańskiej, dlatego przystąpiliśmy do stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny, a jednym z elementów przyszłej metropolii powinien być wspólny bilet funkcjonujący od Tczewa do Wejherowa, czy Lęborka. - uważa prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Obecnie Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej zrzesza 13 gmin (Gdańsk, Gdynia, Kolbudy, Kosakowo, Luzino, miasto i gmina Pruszcz Gdański, Reda, Rumia, Sopot, miasto i gmina Wejherowo, Żukowo). Pasażerowie mogą korzystać z w biletu jednoprzejazdowego, 24-godzinnego, 72-godzinnego i 30 dniowego. Szczegóły i ceny biletów można znaleźć na stronie www.mzkzg.org .
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (19)
dodaj komentarz

 • +65

  Klub Gazety Polskiej w Tczewie

  22.02.2012, 08:19

  Liczą się tylko igrzyska, a gdzie zwykli ludzie?

  Bardzo niepokojące jest, że marszałek sejmiku województwa pomorskiego stawia na pierwszym miejscu igrzyska, zamiast zająć się priorytetową dla wszystkich mieszkańców sprawą, właśnie komunikacją. Niestety, cechą charakterystyczną tej władzy jest robienie wszystkiego na pokaz, na każdym szczeblu... A Ty Polaku martw się sam o swoje problemy, skoro takie władze sobie wybrałeś.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +34

  mieczyslaw

  22.02.2012, 09:15

  Święte słowa.

  4 tysiące ludzi ginie rocznie na drogach w Polsce, ale to dla garstki kibiców zza granicy buduje się nowe drogi, a przez ponad 20 lat żaden rząd nie potrafił ich zbudować, by ludziom podróżowało się bezpieczniej. To samo: stadiony, kolej, dworce. Trolle, czemu nie ma Waszych komentarzy, czekaliście aż ja coś napiszę i dopiero wtedy napiszecie "co myślicie" w kilku obraźliwych zdaniach?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -39

  hejaho

  22.02.2012, 09:41

  odpowiedź na wasze pytania jest w tekście - "Temat poruszymy dopiero po turnieju, gdyż wcześniej i tak nie ma szans na zwiększenie liczby kolejek, np. do Tczewa. Chodzi o to, że dopiero krótko przed Euro lub zaraz po nim zakończą się modernizacje pomorskich odcinków linii kolejowej Gdynia - Warszawa."

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -54

  eva_gość

  22.02.2012, 09:52

  znalazl sie nasz ekspert

  Czekalam az pojawi sie nasz miszcz miecislaw. Sam jestes trollem wpisując swoje wypociny w srodku nocy, co wiecej wypociny marnej treści i to pod kazdym tematem. Fachowiec i szpec od wszystkiego...popytaj moze obłąkaniec maciarewicz potrzebuje ludzi- świetnie byś tam pasował.

  Cytuj
  IP: 95.40.xx9.xx0 
  +43

  łowca nieuków_gość

  22.02.2012, 10:08

  do eva

  Od**l się od Pana Macierewicza, albo wskaż konkretne zarzuty. Jeszcze jedno, pisze się "spec", nie "szpec", babo-nieuku!

  Cytuj
  IP: 79.188.xx7.xx0 
  -52

  ._gość

  22.02.2012, 11:00

  DO WSZYSTKICH LENI !!!!!!!!!!!!!!!!

  Państwo Polskie nie jest od szukania pracy ,budowania domów i rozdawania pieniędzy .Państwo jest od zbierania podatków i płacenia tam gdzie są wymagane tj;cała budżetówka ,budowa dróg, mostów ,inwestowanie w kształcenie badania naukowe itd,a nie karmienia cwaniaczków odwiecznych bezrobotnych ,rencistów alkoholowych i całą tą szumowinę która czegoś chce za darmo.Nie pytaj co Państwo może zrobić dla ciebie tylko co ty możesz zrobić dla swojego Panstwa.!!!!!!!!!!!!!,a co do niektórych wpisów typu Mieczysław i jemu podobni experci od wszystkiego nasuwa się pytanie co tacy ludzie sobą reprezentują poza jęczeniem? myślę ,że nic

  Cytuj
  IP: 95.40.xx8.xx5 
  +44

  łowca matołów_gość

  22.02.2012, 13:46

  do gościa w kropce, vel acymatoła

  może napiszesz jeszcze od czego jest państwo Tuska i "komoruska", to "państwo", które "zdało egzamin" po "katastrofie" pod Smoleńskiem? Państwo, którego premier i minister spraw zagranicznych włażą w du.ę możnym tego świata, aby zagwarantować interesy IV-tej Rzeszy zwanej eurolandem? Matole, normalne państwo nie jest od płacenia "budżetówce"... Szkoda wysiłku - mądry już wie, a durniowi nie ma co tłumaczyć

  Cytuj
  IP: 79.188.xx7.xx0 
  +25

  mieczyslaw

  22.02.2012, 14:19

  Do: "._gość"

  Proponuję Ci zacząć od zdefiniowania sobie na nowo "państwa", następnie podstawowych zadań do jakich zostało powołane "państwo", a na koniec odnieść to do naszej, polskiej rzeczywistości. Potem sam wrócisz tu i wszystkich przeprosisz, za pisanie takich bzdur, jak powyżej.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -50

  ._gość

  22.02.2012, 14:56

  POTOMKOWIE ELIT DOLNYCH

  zawsze zostaną z tokiem rozumowania parobka i możecie się w necie wspierać wzajemnie i pisać epitety to i tak zostaniecie na etapie pobierania ryby ,a nie łowienia ryb.Jeżeli nawet jakieś przebłyski w waszym postępowaniu nastąpią to i tak 'FRAK PASUJE DOPIERO W PIĄTYM POKOLENIU'

  Cytuj
  IP: 77.114.xx5.xxx 
  +24

  mieczyslaw

  22.02.2012, 17:02

  Do: "._gość"

  O ile jestem w stanie zrozumieć, że z braku argumentów po raz kolejny bierzesz się za obrażanie innych, o tyle nie rozumiem postępowania moderatora tego serwisu, który akceptuje Twoje wypowiedzi, poniżej wszelkiego poziomu. Może i frak nosisz, ale słoma wciąż z butów wystaje.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -16

  myślący

  22.02.2012, 21:07

  do mieczysława (ostatni wpis)

  Mieczysławie - dlaczego dziwisz się, że ktoś pisze to, co myśli. Ty wielokrotnie pisałeś wprost, co sądzisz o różnych kwestiach - zdarzało ci się też mijać z prawdą, a potem nie prostowałeś tej kwestii (ostatnio np. pisałeś, że powiat zlał kwestię kar umownych za opóźnienia wiaduktu, co jest zwykłą ściemą). delikatnie to określając - niezbyt pochlebnie i nie zawsze zgodnie ze stanem rzeczy pisałeś o różnych osobach w tym mieście - choćby o dyrektorce PZD, czy byłym staroście, których po prostu zajadle atakowałeś. Zdarzały się też wściekłe ataki pod adresem anonimowych internautów - dlatego dziwię się, że wciąż masz rangę zaufanego. Z kolei ty, nie dziw się zatem, że inni też mają prawo wyrażać swoje poglądy. i nie koniecznie wszyscy muszą się z tobą zgadzać. to nie korea północna

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +14

  mieczyslaw

  22.02.2012, 21:23

  Do "myślącego"

  Rozumiem, że Twój nick jest antytezą do prezentowanych przez Ciebie myśli w komentarzach? Wszystko co napisałeś powyżej, nijak się ma do tego, co pisałem wcześniej - słyszysz, że gdzieś dzwony biją, ale nie wiesz gdzie. Nawet nie potrafisz określić, z której strony dźwięk dochodzi, a są to sprawy tak oczywiste, że nie mam ochoty po raz kolejny ich tłumaczyć, bo Tobie nie chce się czytać ze zrozumieniem. Zasada jest prosta - jak się czegoś nie wie, nie rozumie, to należy najpierw spytać, douczyć się, a nie rzucać już sformułowane tezy, jak Ty to masz w zwyczaju robić. Dopowiem tylko w sprawie wiaduktu, to wprowadzasz ludzi w błąd - nie wiem czy świadomie, cz nie - powiat olał kwestię kar i złamał postanowienia zawarte w umowie, w tej umowie którą sam podpisał i sam konstruował, a to jest równoznaczne ze złamaniem prawa. Nie mąć i bzdur nie pisz - to taka rada na przyszłość.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -17

  myślący

  23.02.2012, 12:27

  Sorry - nie będę udzielał się na takim poziomie dyskusji. jeśli chcesz wypowiadać się na poziomie autorytetu, to ujawnij się i pokaż, że rzeczywiście nim jesteś. niestety, internetowych napinaczy nie traktuję poważnie. to jest moje ostatnie słowo. wiem, że ty coś odpiszesz, ale nie licz na ripostę

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +10

  mieczyslaw

  24.02.2012, 00:38

  Do "myślącego"

  Nie przepraszaj, po prostu więcej tego nie rób :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -14

  Raiders

  22.02.2012, 09:33

  Dlaczego dopiero po EURO???? Pewnie chcą nachapać się jeszcze kasy która będzie płynąć, a po EURO jak ludzie zwyczajnie będa jeździć tylko do pracy i z niej to już wtedy mozna pomyśleć tak?? Marszałek pewnie juz liczy siano które wpadnie do kasy ze sprzedaży biletów kolejowych i autobusowych bo w tym okresie będzie największy obrót.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +28

  _gość

  22.02.2012, 10:31

  nowy rozkład jazdy

  A przed Euro jeszcze mniej pociągów do Gdańska :( W nowym rozkładzie jazdy, od 1 marca br. brakuje pociągu odjeżdżającego z Tczewa o godz. 7.00. Nieciekawe perspektywy dla dojeżdżających do pracy, szkół i uczelni.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx8.xx3 
 • +23

  _gość

  22.02.2012, 16:13

  Dzieki za info ze jest nowy rozklad od marca bo pkp nawet nie raczylo powiadomic o tym:)

  Odpowiedz
  IP: 212.77.xx5.xx5 
 • +32

  łowca_gość

  22.02.2012, 17:52

  Po PO choćby POtop.

  "Po Euro 2012 marszałek chce rozmawiać o idei usprawnienia połączeń z Trójmiastem" Rozmawiać zawsze można. Ale PO zawsze rozmawia PO. Vide ACTA. Oświadczam, że "łowca nieuków" i "łowca matołów" to nie ja. Ja matołami i nieukami się nie zajmuję

  Odpowiedz
  IP: 178.42.xx9.xx5 
 • jack_gość

  22.02.2012, 22:33

  ....

  najpierw niech skończa ten remont bo tego szkoda nawet komentować , kiedyś osobowe do gdańska jeżdziły około 30 min a teraz 45 min

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.