Najpiękniejsi wśród seniorów wybrani

Tczew - Najpiękniejsi wśród seniorów wybrani
73-letnia Sylwia Kaszubowska i 70-letni Wiesław Makowski zdobyli tytuł Miss i Mistera Złotego Wieku podczas tegorocznej edycji wyborów. Triumfatorzy wystartowali w gronie 12 kandydatów, z których każdy wkroczył już w siedemdziesiątą wiosnę życia. W Centrum Kultury i Sztuki wybrano Miss i Mistera już po raz siódmy.

W ubiegłą środę (20.01) tczewscy seniorzy zaprezentowali się w Centrum Kultury i Sztuki zawody, które wpisują się w 750-letnią historię naszego miasta. Przez scenę przewinęła się lekarka, pielęgniarka, kucharz, myśliwa, policjantka, rolnik, krawcowa, modelka, projektant mody, nauczycielka, bizneswoman, fryzjer. Odwagi uczestnikom wyborów dodawali prowadzący imprezę Jolanta Jank oraz Ludwik Kiedrowski. Oczywiście podczas uroczystego finału nie zabrakło prezentacji w strojach wieczorowych. Kandydaci udowodnili także, że wiek nie ma znaczenia podczas dobrej zabawy.

Tegoroczna Miss - Sylwia Kaszubowska ma dwoje dzieci i sześcioro wnucząt. Z kolei Wiesław Makowski ma 70 lat (był najmłodszym uczestnikiem imprezy), troje dzieci i siedmioro wnucząt. W zabawie wzięli udział seniorzy od 70 do 81 roku życia.

Organizatorami imprezy był Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, współorganizatorem – Centrum Kultury i Sztuki. Wyborom patronowali Jan Kozłowski, marszałek woj. pomorskiego oraz Zenon Odya, prezydent Tczewa.

Dla kogo tytuły?

Sylwia Kaszubowska (l. 73) - Miss Złotego Wieku, Miss Recepty na Zdrowie
Wiesław Makowski (l. 70) - Mister Złotego Wieku, Mister Życia ze Smakiem
Halina Kiełpińska (l. 77) - Miss Pogoni za Szczęściem
Gertruda Czarnecka (l. 80) - Miss Zdrowego Życia
Aniela Frelke (l. 75) - Miss Sukcesu
Łucjan Frelke (l. 73) - Mister Życiowego Urodzaju
Jerzy Kolberg (l. 75) - Miss Dobrego Wyglądu
Stanisława Popielska (l. 79) - Miss Życia na Miarę
Zygmunt Smoliński (l. 81) - Mister Trwałej Zmiany na Lepsze
Anna Wejs (l. 73) - Miss Mody na Aktywność
Gertruda Gronowska (l. 75) - Miss Lekcji Życia
Janina Waranków (l. 70) - Miss Akcji Specjalnych
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • -2

  Organizatorzy_gość

  22.01.2010, 08:20

  Patronat nad Wyborami

  Marszałek WP oraz Prezydenta Miasta Tczewa objęli Wybory honorowym patronatem. Patronat nad VII edycją sprawowali ponadto agenda ONZ w Polsce / Ośrodek Informacji w Warszawie, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, FORUM 50+ Seniorzy XXI Wieku! Patronat medialny - Telewizja TeTka. W imieniu organizatorów oraz finalistek i finalistów dziękujemy za pomoc w realizacji Wyborów wszystkim sponsorom.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx7.xx0 
 • +6

  k_gość

  22.01.2010, 13:10

  A miss mokrego podkoszulka?

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx8 
 • +1

  prezes_gość

  22.01.2010, 21:57

  gratulacje

  odważnym utalentowanym S E N I O R OM serdeczne gratulacje niech żyją nam seniorzy !!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx5 
 • Barbara K.(50+)_gość

  24.01.2010, 01:30

  Wielkie BRAWA I WYRAZY UZNANIA...

  Cóż za świetna impreza z Ludżmi w JESIENI ŻYCIA! Kochani SENIORZY (wszystkich edycji)! Jesteście WIELCY...PRZEBOJOWI...macie POWER...itd! Chylimy czoła! I NIECH KAŻDY MŁODY ŚPIEWA, "ŻE JESTEŚCIE DUMĄ TCZEWA!" Ale to też zasługa Organizatorów i Osób,które przygotowują Kandydatów! (Szkoda,że nie pokazano ICH na scenie choć przez moment,by mogli usłyszeć należne IM brawa i podziękowania za ogrom pracy i trud,włożony w przygotowanie tych Ludzi)!Jesteście wspaniali! Te pomysły,scenki...i reszta-to WASZA zasługa! DZIĘKUJEMY WAM! BRAWO!!! My,Tczewianie, jesteśmy dumni z takiej IMPREZY,tak aktywnych SENIORÓW i LUDZI o nietuzinkowych pomysłach!(Od lat dumnie głoszę te idee,gdzie tylko mam okazję)!TAK TRZYMAJCIE! DZIĘKUJEMY!

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx1.xx5 
 • witek_gość

  24.01.2010, 12:20

  podziękowanie

  dziękuje w imieniu nas za przygotowanie nas do takiej impr.jak wybory.Dużo zdrowia i sukcesów w dalszej pracy dla Pań Danusi L,Anecie ,Krystynie i Grazynie która nas gościła.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx2 
 • Prezes_gość

  24.01.2010, 20:16

  podziękowania

  przygotowanie WYBORÓW to wielka sprawa sam występ to magia..... to wszystko wyciska się z potencjału tkwiącego w mieszkańcach naszej Małej Oczyzny TCZEW. Wszystkim,którzy włanczają się do przygotowań bardzo dziękuję.Razem produkujemy szczęśliwych ludzi złotego wieku i nie tylko ....Wspólna praca nas wzbogaca nowe znajomości,przyjażnie, ujawnione talenty,miłe chwile ,aktywne przygotowania do piękna złotego wieku

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx5 
 • G O ŚĆ _gość

  24.01.2010, 20:17

  gratulacje

  mistrzowskie prowadzenie imprezy Jolanta Jank i Ludwik Kiedrowski brawo

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx5 
 • +1

  Maria K. _gość

  24.01.2010, 22:01

  Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku 2010

  To już siódma edycja Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku. DWUNASTU WSPANIAŁYCH SENIORÓW, pokonując tremę i własne opory przed publicznym występem, odważnie stanęło w szranki, by pokazać, że wiek nie jest przeszkodą w radosnej zabawie. Dzięki wspaniałej scenografii, znaleźliśmy się na tczewskim bulwarze nad Wisłą. Ustawiono również ławeczki dla spacerowiczów i stylowe latarnie (czy ktoś wie z czego je zrobiono?). Ważnym elementem pomysłowej scenografii była też Wisła i pływające po niej żaglówki. Znamienici goście, którzy swą obecnością podnieśli rangę imprezy oraz pozostali widzowie, mogli podziwiać występy seniorów w trzech odsłonach, z których dwie odnosiły się do tytułu tegorocznej gali. Tematem przewodnim były „Zawody”. Trzecia odsłona, to tradycyjnie prezentacja w strojach wieczorowych. Zanim seniorzy zaprezentowali swój program, wytrwale ćwiczyli w grupach pod kierunkiem Danuty Lewandowskiej, Magdaleny Pichlak i Piotra Weintz. Przygotowywali stroje, akcesoria niezbędne do występów, uczyli się ruchu scenicznego. Warto podkreślić wkład pracy włożony w przygotowania do występów nie tylko przez opiekunów grup, ale wiele innych, bezimiennych osób, bez których nie odbyła by się ta wspaniała gala. Wszystkim należą się słowa uznania za efekty podejmowanych działań. Niezapomniane wrażenie zrobił występ zespołu seniorów„Wiecznie Młodzi”, odnoszący się do tematu gali i do tradycji zawodu kolejarza w Tczewie (członkowie zespołu wystąpili w strojach kolejarskich!), występ dzielnych strażaków – przedszkolaków z „Ósemki”, a także występ zespołu muzycznego. Nietypową konferansjerkę w konwencji reportażu z bulwaru nad Wisłą, poprowadzili profesjonalnie, pomysłowo i z fantazją „reporterzy” Jolanta Jank i Ludwik Kiedrowski. Dzięki hojnym, niezawodnym sponsorom, seniorzy otrzymali cenne nagrody, a publiczność cały czas żywo reagowała na to co działo się na scenie, dopingując swoich faworytów. Gdy ogłoszono wyniki Wyborów, widownia nagrodziła zwycięzców gromkimi brawami. Mister 2010 Wiesław Makowski – to urodzony showman, a Miss 2010 – Sylwia Kaszubowska, to pełna wdzięku i wigoru seniorka. Warto przypomnieć, że pomysłodawcą, organizatorem i dobrym duchem Wyborów jest Pani Julita Jakubowska, prezes Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie. Należy podkreślić, że każda z seniorek i każdy z seniorów biorący udział w Wyborach, bez względu na uzyskany tytuł i wyróżnienie, był zwycięzcą. Wielkie słowa uznania dla dzielnych uczestników, organizatorów, sponsorów i wszystkich tych, którzy przyczyniają się do promowania złotego wieku! Do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnej gali! Czym nas zaskoczą seniorzy w 2011 roku?

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx2.xx6 
 • +1

  gość_gość

  25.01.2010, 21:23

  wybory

  Brawo dla pomysłodawców, organizatorów i seniorów. Super impreza.Polecam.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx1 
 • +1

  Miss suchego podkoszulka_gość

  25.01.2010, 21:46

  uznanie

  jestem żyję działam gratuluję wszystkim odważnym ,aktywnym seniorom .Racem czekamy na kolejnych Misterów 2011 rok

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia