Trzymiesięczny areszt dla podejrzanej o śmiertelne ugodzenie nożem męża

Kobieta trafiła do aresztu (fot. KPP Tczew)
Tczew - Trzymiesięczny areszt dla podejrzanej o śmiertelne ugodzenie nożem męża
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy zastosował sąd wobec kobiety, która jest podejrzana o śmiertelne ugodzenie nożem swojego męża. Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach grudnia w jednym z bloków przy ul. Jedności Narodu.

Dramat rozegrał się 29. grudnia, tuż przed południem. W jednym z mieszkań bloku przy ul. Jedności Narodu w Tczewie doszło do kłótni pomiędzy 49-latką i jej o rok młodszym mężem.

- W czasie awantury kobieta pchnęła 48-latka nożem kuchennym w klatkę piersiową, w wyniku czego ten zmarł. Już w kilka minut po tym tragicznym w skutkach zdarzeniu na miejsce przyjechali zaalarmowani przez sąsiadów policjanci, którzy zatrzymali 49-latkę. Okazało się, że kobieta była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym przez nią powietrzu ponad 3 promile alkoholu. - tłumaczył nam wtedy asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Sprawą zajmuje się tczewska prokuratura. Już dzień po zdarzeniu zatrzymanej postawiono zarzuty - kobieta przyznała się do popełnionego czynu. Za dokonanie przestępstwa z art. 148 p. 1 grozi jej od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

- Sąd wobec zatrzymanej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy - mówi Kajetan Gościak, szef Prokuratury Rejonowej w Tczewie.

Śledztwo w tej sprawie trwa. Prokuratorzy czekają m. in. na dokładne wyniki sekcji zwłok, by ustalić, czy ofiara w chwili śmierci była pod wpływem alkoholu.

Archiwum wiadomości

Tragiczny finał małżeńskiej kłótni. Pchnięty nożem mąż nie żyje
Data publikacji: piątek, 30.12.2011

Wczoraj (29.12) kilka minut po godzinie 12.00 w jednym z bloków wielorodzinnych w Tczewie przy ul. Jedności Narodu 49-latka śmiertelnie pchnęła nożem kuchennym swojego o rok młodszego męża. W kilka minut po tym tragicznym w skutkach zdarzeniu kobieta została zatrzymana przez policjantów. Dzisiaj 49-latka usłyszy zarzuty. Za dokonanie zabójstwa grozi kara dożywotniego więzienia.
Drukuj
Prześlij dalej