Plecami do mieszkańców? Chcą zniżek dla uczniów z gminy Tczew

Veolia (fot. MOs810)
Tczew - Plecami do mieszkańców? Chcą zniżek dla uczniów z gminy Tczew
Mieszkańcy gminy Tczew czują się dyskryminowani. Wszystko z powodu zniesienia zniżek na przejazdy komunikacją miejską dla młodzieży spoza Tczewa. Uważają, że władza nie może stać plecami do mieszkańców, dlatego wnioskują do wójta, Romana Rezmerowskiego, o dofinansowanie ulg z budżetu gminy. Pod petycją w tej sprawie podpisało się już 150 osób.

Od kwietnia uczniowie tczewskich szkół mieszkający w ościennych miejscowościach, musieli pożegnać się ze swoimi zniżkami. Przez jakiś czas młodzież mogła korzystać z ulgowych biletów jednorazowych, ale teraz pozostaje wykupienie przejazdu w pełnej cenie. Mieszkańcy podtczewskich miejscowości mają już dość tej sytuacji, dlatego do wójta gminy Tczew wystosowano specjalną petycję. Jej sygnatariusze chcą, przewrócenia ulgowych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży spoza Tczewa, albo dofinansowania ulg z budżetu gminy. Akcja zbierania podpisów ruszyła 21 września. Petycja trafiła już na biurko wójta.

- Sytuacja, jaka obowiązuje w tej chwili, jest dla nas, a w szczególności dla naszych dzieci, nie do przyjęcia. Na co dzień wielu mieszkańców Gminy co najmniej połowę dnia spędza właśnie w Tczewie, a w szczególności dzieci i młodzież z Czarlina, Bałdowa, Czatków i Rokitek. Pragniemy zwrócić uwagę naszych władz, aby rozwiązały ten problem. Oczywiście jak w każdej sytuacji jest kilka możliwych rozwiązań, my proponujemy rozwiązanie, które może obciąży nasz gminny budżet, ale jeśli władze gminy wiejskiej nie potrafią w tej sprawie porozumieć się z władzami miasta, takie rozwiązanie wydaje się nam najprostsze. - pisze w mailu do naszej redakcji mieszkaniec Czarlina, Marcin Cejer.


Dodajmy, że w sierpniu wójt gminy, Roman Rezmerowski, wystosował list otwarty do jej mieszkańców, w którym podkreślał, że nie ma wpływu na uchwały podejmowane przez Radę Miasta. Podkreślał również, że "różnicowanie obywateli ze względu na miejsce zamieszkania jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego". Z informacji, jakie przekazała nam jakiś czas temu Veolia, wynikało, że wójt chciałby znaleźć sposób na dofinansowanie, ale pod uwagę była brana młodzież ze szkół średnich - "podstawówki" znajdują się bowiem na terenie gminy wiejskiej.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • maciek z klanu_gość

  05.10.2009, 19:20

  .

  To jest bez sensu ze osoby ktore dojezdzaja do tczewa nie maja ulgi tym bardziej uczniowie, a wiadomo ze jest ich duzo. Moim zdaniem powinni zlikwidowac "fajne" karty miejskie, bo napewno nie polepszylo sie od ich obecnosci ok moze jest taniej ale jak wezmiemy to na logike to miesięczne byly lepsze;] Coraz wiecej slyszymy o tym ze kierowcy maja strajkowac,a to wszystko z powodu KART!!! a dlaczego? poniewaz kierowca praktycznie nic nie ma z tego ze pasazer przyłozy karte, a jak byly bilety jednorazowe to mial az 10 gr. za bilet. Dzis kupowalem bilet u kierowcy i otrzymałem bilet jednorazowy ze zmienioną ceną z 1.05 na 1.15. ogolnie to nie mam pytań . Takie rzeczy tylko w Tczewie ;] pzdr.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx7 
 • Piotr_gość

  05.10.2009, 20:13

  PiS

  Tak jakoś się zastanawiam czemu Pan Cejer nie wyśle petycji do swojego partyjnego kolegi, który zasiada w Radzie miasta - Pana Misiewicza (PiS). Przecież jest On jednym z 23 Radnych. To właśnie Radni są władni rozwiązać ten kuriozalny problem. Takie rozwiązanie Panie Marcinie jest najprostsze - wystarczy pomyśleć i trochę dobrej woli.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx1.xx7 
 • piernik_gość

  05.10.2009, 20:18

  dlaczego?

  dlaczego po (kosmetycznej raczej) zmianie witrynie zniknęły wszystkie dotychczasowe komentarze? tak trudno było to przenieść?

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx8.xx5 
 • POseł_gość

  05.10.2009, 21:19

  A gdzie jest POseł Jan K.

  A co zrobił w tej sprawie nasz POseł - już dawno byłoby PO sprawie.

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx0.xx0 
 • kierowca roweru_gość

  06.10.2009, 02:49

  @dlaczego?

  Widocznie przeniesienie komentarzy było trudne, skoro ich tu nie ma.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx4.xx5 
 • ewela_gość

  06.10.2009, 06:32

  wszystkie dzieci co chodza w Tczewie do szkoły powinny miec zniszki na bilety nieważne z kąt dojeżdzaj przez te karty jest tylko zamieszanie.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx9.xx0 
 • ma...la_gość

  07.10.2009, 12:31

  jakto w refrenie pewnej piosenki ,,wszystkie dzieci nasze są,,więc obowiązuje równość conie.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • qwerty_gość

  07.10.2009, 19:57

  to jest dyskryminacja .

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx9.xx7 
 • mala_gość

  07.10.2009, 20:12

  Nie sprawiedliwe dla dzieci po za Tczewa Ze nie mają ulgi na bilety czy na karty miejskie.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx2 
 • qwerty_gość

  09.10.2009, 22:21

  Moim zdaniem Ci którzy zarządzają tym wszystkim a także miasto mają gdzieś to że młodzież z poza Tczewa to młodzież ze wsi i nie zawsze mogą sobie pozwolić na jeden przejazd za 2.30 czy 2.10. A gdy zdarzyło by się jeszcze że dostaną mandat za to ze nie posiadają biletu bądź mają ulgowy to jak myślicie za co oni mają to zapłacić ?? czy nie było by łatwiej by było jak przedtem ??Sądzę że to dyskryminacja bo Widocznie Tczew ze tak powiem 'zamyka się w sobie' i ogranicza do udogodnień tylko dla mieszkańców miasta,a resztę gminy traktuje jak nic. Nie wiem co będzie dalej, ale zapewne kiedyś dotrze to gdzieś do kogoś i taka sytuacja się zmieni. Bo jakim prawem reszta gminy ma być traktowana gorzej niz miasto ??

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx9.xx4 
 • MARCIN_gość

  23.12.2009, 23:20

  LEŻY TO W GESTII WŁADZ MIASTA. pO CO PLATAĆ W TO ZAMIESZANIE INNE SAMORZADY Z POLSKI.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.