Modelowanie i skanowanie 3D - w Elblągu rozwijamy kompetencje przyszłości

(fot. mat. prasowe)
Modelowanie i skanowanie 3D - w Elblągu rozwijamy kompetencje przyszłości
Świat gier komputerowych już dawno przestał ograniczać się do prostych animacji i łatwych do odtworzenia schematów. Oprócz samej fabuły, która niejednokrotnie zachęca gracza do współtworzenia uniwersum gry, tym, co ma kluczowy wpływ na atrakcyjność tej rozrywki, jest sfera wizualna. Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu umożliwi studentom pozyskanie kompetencji dotyczących modelowania i skanowania w 3D, czyli w technologii niezbędnej do tworzenia nowoczesnych gier komputerowych.

Gaming - rozrywka przyszłości?

Według raportu "The Game Industry of Poland 2021" w naszym kraju funkcjonuje aż 470 spółek związanych z rynkiem gier komputerowych. Pracuje w nich aż 12 tysięcy pracowników, a ich liczba jest o 24% większa niż w roku 2020. To pokazuje tempo rozwoju tej branży oraz ogromny potencjał w wyspecjalizowaniu się na jej pracownika.

Studenci Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu będą mieli stworzone warunki do tego, by uczyć się obsługi skanerów 3D. Taki sprzęt wspiera działania w różnych dziedzinach, na przykład w medycynie czy w architekturze. Skanowanie obiektów oraz postaci jest również szeroko wykorzystywane w tworzeniu światowej klasy gier komputerowych. Takie umiejętności będą na co dzień rozwijane na elbląskiej uczelni.


Nowoczesny sprzęt i nowoczesna edukacja

Najprawdopodobniej większość z nas widziała już działanie drukarki 3D albo chociaż miała styczność z wydrukowanym tym sposobem przedmiotem. Dzięki temu, że uczelnia ma dostęp do nowoczesnej technologii, studenci będą mogli nie tylko tworzyć obiekty bądź postacie, skanować je, ale i drukować swoje modele za pomocą drukarki 3D.

Kształcenie oparte na rozwoju praktycznych umiejętności ma zwiększyć perspektywy studentów na dynamicznym rynku pracy. Dzięki pozyskaniu kompetencji związanych z tworzeniem przestrzeni trójwymiarowych, na absolwentów będą czekały stanowiska pracy w różnych dziedzinach, również w bardzo ciekawej i atrakcyjnej branży gier komputerowych.

Od projektu do modelowania 3D - oferta edukacyjna dla studentów 

Już niedługo studenci Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu będą rozwijali swoje umiejętności w laboratoriach: dronów i modelowania 3D, pracowniach: Internetu rzeczy, eksperymentów z materiałami, robotyki i mechatroniki, programowania urządzeń mobilnych. 

W ramach projektu "Centrum Kompetencji Społecznych" w budynku przy Al. Grunwaldzkiej 137 powstaną specjalistyczne laboratoria i pracownie, dzięki którym studenci będą brali udział w praktycznych zajęciach, przygotowujących ich do obejmowania profesjonalnych stanowisk w organizacjach wykorzystujących nowoczesną technologię. 

Specjalistyczne laboratoria będą m.in. wykorzystywane podczas zajęć na kierunkach Informatyka oraz Mechanika i budowa maszyn. Uczelnia odpowiadając na potrzeby rynku pracy stworzyła nowoczesne specjalności: modelowanie 3D oraz modelowanie 3D w zastosowaniach medycznych, prototypowaniu i mediach interaktywnych.

Pełna oferta edukacyjna Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

Artykuł dotyczy projektu pt.: "Centrum Kompetencji Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu" realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 - "Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych", Działania 9.3 - "Inwestycje w edukację, umiejętności i uczenie się przez całe życie poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej", Poddziałania 9.3.2 - "Infrastruktura dydaktyczna szkół wyższych" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.



Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA