Strażnicy z profilaktyką na wakacje

(fot. Straż Miejska w Tczewie)
Tczew - Strażnicy z profilaktyką na wakacje
Tczewska Straż Miejska w ramach programu "Bezpieczny wakacje" przeprowadziła w przedszkolu Sióstr Miłosierdzia zajęcia edukacyjno-profilaktyczne.
Wakacje to wyczekiwane i radosne wydarzenie, to okres wzmożonej aktywności fizycznej, czas odpoczynku i świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Abyśmy przez cały rok przyjemnie wspominali wakacyjny czas, należy zadbać o najważniejsze, czyli bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci.


Ostatnio strażniczka miejska odwiedziła dzieci z przedszkola Sióstr Miłosierdzia, gdzie podczas spotkania przypomniała zebranym o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na placu zabaw, podczas jazdy rowerem oraz w czasie podróży. Dzieci, jak zawsze wykazywały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Bezpieczeństwo dziecka to bardzo ważny problem i nie należy go lekceważyć. Każdego roku dzieci stają się ofiarami wypadków. Większości tych zdarzeń można by unikać zachowując zasady prawidłowego postępowania i zachowania podczas wakacyjnego relaksu.

Drukuj
Prześlij dalej