Gniewski Tydzień Bibliotek za nami

Tydzień bibilotek (fot. mat. prasowe)
Tczew - Gniewski Tydzień Bibliotek za nami

zobacz galerię zdjęć: 3
XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gniewie zakończony sukcesem. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbyły się liczne atrakcje. Uczestnicy Tygodnia Bibliotek wzięli udział między innymi w warsztatach związanych z Marią Konopnicką, spotkaniu autorskim dla dzieci i dorosłych oraz terenowych grach mobilnych.

Tydzień Bibliotek otworzyły warsztaty biblioteczne związane z twórczością Marii Konopnickiej. Uczestnicy na podstawie bajek tworzyli opaski na głowy oraz kody QR. We wtorek w Sali Kameralnej odbyły się spotkania literackie z autorem Mirosławem Kowalczykiem. Dotyczyły one książki pt. "Gryf. Legenda o opiekunie ziemi gardejskiej" i "Tajemnica Starej Czereśni".

Z kolei w środę młodzież zagrała w dwie terenowe gry mobilne. Miłośnicy historii zdecydowali się na grę pt. "Vivat Gniew" z ciekawostkami na temat historii gniewskiego zamku. Inne grupy wybrały grę "Jak ocalić świat", która jest inspirowana twórczością Stanisława Lema z cennymi radami, dotyczącymi ekologii. Gry zostały stworzone w ubiegłym roku we współpracy z GoodBooks. Tego samego dnia w Sali Wystawowej odbyły się także niepowtarzalne spektakle opaleńskiego Teatru Cienia. Młodzi artyści w niezwykły i niespotykany sposób przybliżyli uczestnikom historię "Mała Syrenka". Czwartkowe warsztaty biblioteczne z tworzenia zakładek, zachęciły uczestników do czytania książek a także do częstszego odwiedzania biblioteki.

W piątek wystawiony został wyjątkowy spektakl przez "Teatr Magmowcy". Przedstawienie pt. "Ważne numery" było z pewnością niezapomnianą przygodą dla naszych najmłodszych Czytelników. Uczestnicy dowiedzieli się z jakich numerów należy korzystać w sytuacji zagrożenia życia. Dodatkową atrakcją dla nich była możliwość wystąpienia w tym przedstawieniu.


Gniewski Tydzień Bibliotek zakończył się spotkaniem autorskim z lokalnym twórcą - Bogdanem Badziongiem, które odbyło się w sobotę 14 maja o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej CKiBP. Autor książki "Pelplin i okolica na drodze do odrodzonej Polski w latach przełomu 1918-1922" opowiedział zebranym w jaki sposób ona powstała. Przybliżył również niektóre materiały ukazane w publikacji. Na zakończenie nie zabrakło również pytań z widowni.

Dziękujemy za udział oraz zapraszamy już na przyszłoroczne atrakcje!

Drukuj
Prześlij dalej