Praca w firmie transportowej. Czy warto?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Praca w firmie transportowej. Czy warto?

zobacz galerię zdjęć: 7
Praca w firmie transportowej najczęściej kojarzona jest ze specjalistami ds. logistyki oraz z kierowcami. Czy to jednak wszystkie możliwe ścieżki kariery w tej branży? Otóż nie. Profesjonalne przedsiębiorstwa transportowe tworzy grono osób z różnymi kwalifikacjami i umiejętnościami, a w biurze takich firm pracują zarówno spedytorzy, jak i pracownicy administracji, specjaliści oraz asystenci.

Z czym wiąże się praca w biurze firmy transportowej, czy znajdziesz tam coś dla siebie i przede wszystkim: CZY WARTO? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części artykułu.

SPEDYCJA


Praca w dziale spedycji jest idealna dla osób potrafiących myśleć szybko i logicznie, lubiących planować i potrafiących działać pod presją czasu. W biurze spedytorów zdecydowanie nie ma nudy, cały czas się coś dzieje i można nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Pracownicy tego działu dbają o terminowość wykonanego zlecenia, planują przewozy oraz negocjują jego warunki. Mają stały kontakt z klientami i kontrahentami w kraju i w całej Europie. Praca ta wiąże się więc z koniecznością doskonałej organizacji czasu i znajomością specyfiki branży, a jeśli dotyczy transportów międzynarodowych -również komunikatywnej znajomości języka angielskiego.


JEDNAK OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ, WIĘC...

Dział spedycji to nie tylko wykwalifikowani i doświadczeni logistycy, ale także asystenci, którzy wspomagają spedytorów w ich codziennych zadaniach, nabierając przy tym doświadczenia i zdobywając nowe kwalifikacje.

CZYM ZAJMUJE SIĘ ASYSTENT SPEDYCJI?
Tak jak wspomnieliśmy wyżej, asystent wspiera dział spedycji w jego codziennych obowiązkach. Do głównych zadań na tym stanowisku należą:
- dbałość o właściwy obieg informacji w dziale (to bardzo ważne w szybko zmieniającej się rzeczywistości transportowej),
- Kontakt z kontrahentami (przewoźnikami, kierowcami),
- Wykonywanie prac administracyjnych, uzupełnianie systemu informatycznego, obieg dokumentów.

Jeżeli jesteś osobą komunikatywną, chcesz udoskonalać swoje zdolności oraz zdobywać nowe ta praca jest właśnie dla Ciebie!

CZEGO OCZEKUJE SIĘ OD ASYSTENTA SPEDYCJI?
Najważniejsze jest, abyś był zaangażowany, miał dużo chęci do nauki i podnoszenia swoich kwalifikacji. Komunikatywna znajomość języka angielskiego czy niemieckiego będzie na pewno Twoim atutem. Poza tym powinieneś znać pakiet MS Office - w szczególności Excela i być zorganizowanym.

JAKIE SĄ INNE ŚCIEŻKI KARIERY W FIRMIE TRANSPORTOWEJ?

Kolejnym ważnym działem bezpośrednio związanym z tematyką transportową jest "Flota", czyli dział techniczny. Jeżeli interesujesz się motoryzacją, rynkiem części samochodowych oraz nie chcesz doznawać w pracy monotonności - jest to idealna opcja dla Ciebie. W dziale technicznym będziesz pracował zarówno za biurkiem, jak i w terenie, dodatkowo będziesz miał możliwość zdobycia uprawnień C lub C+E.

Natomiast jeżeli nie interesuje Cię praca w dziale spedycji czy dziale technicznym, nic straconego! Przedsiębiorstwa działające w branży logistycznej to także grono specjalistów (oraz asystentów), zajmujących się, chociażby księgowością, rekrutacją, zadaniami kadrowymi, rozliczeniami czy innymi pracami administracyjnymi. Stanowisk jest wiele, a łączy je na pewno możliwość poznania specyfiki branży transportowej od podstaw.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROZPOCZĘCIEM KARIERY W BRANŻY TRANSPORTOWEJ?

Świetnie się składa! Trans Polonia Group - stabilna i stale rozwijająca się firma z siedzibą w Tczewie, z 18-letnim doświadczeniem na rynku transportowym w całej Europie prowadzi właśnie rekrutację na stanowisko asystenta spedycji oraz asystenta działu technicznego. Szukasz pracy w okolicy? Sprawdź TPG!

Aby zapoznać się z tą lub inną ofertą firmy, kliknij TUTAJ i ruszaj w drogę do kariery!


Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...