Strażak ochotnik w porę zauważył pożar lasu

Las w Rokitkach (fot. tcz.pl)
Tczew - Strażak ochotnik w porę zauważył pożar lasu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 30.07.2018 roku do 05.08.2018 roku zanotowano łącznie 76 zdarzeń, w tym 16 pożarów, 59 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia


02.08.2018 r. - Damaszka - pożar poszycia w lesie
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar ściółki na terenie prywatnego lasu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podano prąd gaśniczy na ogniska pożaru, których, w różnych częściach lasu, znaleziono osiem. Pożar nie rozprzestrzenił się dzięki szybkiemu zauważeniu oraz podjęciu działań gaśniczych przez strażaka przebywającego w czasie wolnym w pobliżu miejsca zdarzenia. W działaniach udział brały zastępy z JRG w Tczewie, OSP w Turzy, OSP Małżewie oraz OSP w Boroszewie.

03.08.2018 r. - Tczew ul. Gryfa Pomorskiego - zerwane rusztowanie spod mostu
Około godziny 12:30 doszło do zerwania rusztowania wiszącego pod mostem, w wyniku czego, rannych zostało pięciu mężczyzn pracujących w tym czasie na rusztowaniu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz pomocy w przeniesieniu poszkodowanych do karetek ZRM oraz śmigłowca LRP. W akcji udział brały 3 zastępy z  JRG w Tczewie.

03.08.2018 r. - Borkowo - wypadek na polu

Na miejscu zdarzenia zastano mężczyznę z obrażeniami głowy oraz nogi, który przeczołgał się około 1 km od maszyny rolniczej, która przewracając się zraniła mężczyznę. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, zebraniu rozlanego oleju oraz rozbitej szyby spod maszyny. W akcji brały udział zastęp z JRG w Tczewie, Posterunku JRG w Pelplinie oraz OSP w Morzeszczynie.

05.08.2018 r. - Subkowy DK 91- wypadek
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy na polu, po dachowaniu. Dwie osoby podróżujące autem, w tym 6-letnie dziecko, znajdowały się poza samochodem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielono poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W akcji udział brały dwa zastępy z JRG w Tczewie oraz dwa z OSP w Subkowach.

Drukuj
Prześlij dalej