Pomogli usuwać skutki wypadków kolegom z innych powiatów

Straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomogli usuwać skutki wypadków kolegom z innych powiatów
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15. do 21. sierpnia zanotowano łącznie 35 zdarzeń, z czego 12 stanowią pożary, 22 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

15.08.2011 - Tczew, ul. Partyzantów

W godzinach porannych doszło do pożaru altany ogrodowej. Nadpaleniu uległo wyposażenie altany. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. W akcji brały udział 3 zastępy
z KP Tczew.

18.08.2011 - Szprudowo, droga krajowa nr 91

Samochód osobowy uderzył w przyczepę z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego. Kierowca oraz pasażer samochodu osobowego odmówili przyjęcia pomocy medycznej. Prawdopodobną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy KP Tczew oraz zastęp z OSP Gniew.

19.08.2011 - Zajączkowo, droga krajowa nr 91

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na krajowej drodze nr 91, między Zajączkowem a Tczewem. Samochód osobowy VW Golf zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. W wypadku śmierć poniosły dwie osoby, kierowca (27l.) oraz pasażer (21l.) Golfa. Kierowcom samochodu ciężarowego oraz osobowego Volvo, który również uczestniczył w tym wypadku, udzielona została pomoc przez zespół ratownictwa medycznego. Droga przez około 3 godz. była całkowicie zablokowana. W akcji brały udział 4 zastępy z KP Tczew oraz zastęp z OSP Miłobądz.

W minionym tygodniu samochód ciężki ratownictwa drogowego z KP Tczew dwa razy uczestniczył w zdarzeniach poza powiatem tczewskim. W miejscowości Nowy Dwór, na drodze krajowej nr 7 oraz w Gdyni na ul. Chwarzeńskiej. W obu przypadkach było to usuwanie skutków wypadków drogowych.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia