Dwie ciężarówki zderzyły się Al. Solidarności

Do kolizji doszło ok. godz. 10 (fot. tcz.pl)
Tczew - Dwie ciężarówki zderzyły się Al. Solidarności
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 21. do 28. sierpnia zanotowano łącznie 39 zdarzeń, z czego 6 stanowią pożary, a 33 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

24.08.2011 - Tczew, al. Solidarności

Po godzinie drugiej w nocy zgłoszono zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 91 w Tczewie. Przy użyciu ciężkiego sprzętu usunięto uszkodzone pojazdy i tym samym udrożniono ruch na drodze. Działania straży pożarnej trwały ok. trzech godzin. W zdarzeniu udział brały 4 zastępy z JRG Tczew.

25.08.2011 - Gorzędziej, ul. Tczewska

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych marki Audi A3 oraz Toyota Yaris. Poszkodowani zostali kierowcy obu pojazdów, których przewieziono do szpitala w Tczewie. Na czas działań ruch był całkowicie wstrzymany. W zdarzeniu udział brał 1 zastęp OSP Subkowy i 2 zastępy z JRG Tczew.

27.08.2011 - Autostrada A1 - 18 km

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, zastano całkowicie płonący samochód osobowy marki Peugeot 206. Osoby nim podróżujące znajdowały się poza pojazdem. Działania polegały na ugaszeniu pożaru i sprzątnięciu jezdni. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Swarożyn oraz 2 zastępy z JRG Tczew.

W minionym tygodniu zastęp ratownictwa drogowego z KP Tczew uczestniczył w zdarzeniu poza powiatem tczewskim. W miejscowości Kolbudy na drodze wojewódzkiej nr 221 brał udział w usuwaniu skutków wypadku drogowego z udziałem samochodów ciężarowych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • gosc_gość

  30.08.2011, 21:39

  jesli chodzi o miescowosc Gorzedziej czmu nie ma tam patroli policji jest dtogowskaz do 15ton a tiry jezdza potej rodze przeladowane nawet takie 40 tonowe inei wychamowuja tlo calym impetem wjerzdaja na teren zbudowany tak samo auta osobowe to robia jeszcze dodaj bym jesto totrasa niebezpieczna z powodu wybudowanego chodnika ale tylko do pol wsi czemu nie na calej tej dlugosci terenu zabudowanego?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx2 
 • rolnik_gość

  31.08.2011, 02:43

  pogarda

  jak dla mnie tiry maja pełne prawo poruszania się po tej drodze dlatego że dojeżdzaja do lokalnych przedsiębioróców i rolników i wyraźnie jest napisane nie dotyczy zakaz 15t mieszkańcółw itp więc o co pretensje? co do chodnika w miejscowości gorzędziej faktem jest że go zrobili ale mieszkańcy tej miejscowości i tak często chodzą po drodze. mimo to żę jest obok chodnik, warto też wspomnieć że co niektóre osoby z tej miejscowości lubią urządzać sobie pogaduchy na środku drogi i nie mają zamiaru zejść nawet jak jedzie jakiś pojazd.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.