Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w nowym składzie

Alkohol, NIE! (fot. tcz.pl)
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w nowym składzie
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będzie zbierać się w nowym składzie. Gremium odpowiada za sprawy związane z profilaktyką, czy udzielaniem pomocy osobom cierpiącym z powodu nałogów.

Prezydent Tczewa powołał Gminna Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w nowym składzie:

- W komisji znaleźli się - Elżbieta Urbanowska (przewodnicząca) - przedstawiciel Prezydenta Miasta, Ewa Troka - przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Waldemar Raszewski - emerytowany policjant, mediator, Izabela Lewandowska - przedstawiciel kuratorów sądowych, Jolanta Chamska - pedagog szkolny, Ewa Żymierska - terapeuta uzależnień przedstawiciel poradni odwykowej, Andrzej Netkowski - przedstawiciel Stowarzyszenia Tczewski Klub Abstynenta ,,Sambor,” Iwona Kordys - przedstawiciel Stowarzyszenia Terapii i Profilaktyki Szkolnej ,,Przemiana”, Monika Fabich - przedstawiciel Straży Miejskiej oraz Ewa Ziółek-Radziszewska, Gertruda Pierzynowska i Marek Byczkowski - przedstawiciele Rady Miejskiej. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Do zadań Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych należy: inicjowanie działań w zakresie realizacji zadań własnych gminy związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w tym: zwiększanie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, udzielanie rodzinom, w których występują problemy alkoholowe i narkomanii, pomocy psychospołecznej i prawnej, a w szczególności ochrony przed przemocą w rodzinie, prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej, edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, w szczególności dla dzieci i młodzieży, w tym prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych, a także działań na rzecz dożywiania dzieci uczestniczących w pozalekcyjnych programach opiekuńczo - wychowawczych i socjoterapeutycznych, wspomaganie działalności instytucji, stowarzyszeń i osób fizycznych, służącej rozwiązywaniu problemów alkoholowych i narkomanii, podejmowanie interwencji w związku z naruszeniem przepisów określonych w art.13¹ i 15 ustawy oraz występowanie przed sądem w charakterze oskarżyciela publicznego; podejmowanie czynności zmierzających do orzeczenia o zastosowaniu wobec osoby uzależnionej od alkoholu obowiązku poddania się leczeniu w zakładzie lecznictwa odwykowego, opiniowanie wydawania zezwoleń na sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych - zgodność lokalizacji punktu sprzedaży z uchwałami rady gminy, a także kontrola przestrzegania zasad i warunków korzystania z zezwoleń na sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych



Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

  • +2

    he_gość

    20.04.2015, 09:10

    he

    No jak bym taką ekipę na ulicy zobaczył (PIT BULL- Ewa Żymierska), to bym gdzieś jak najszybciej uciekał się schować :)

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx1.xx2 
  • +1

    _gość

    21.04.2015, 07:37

    Teraz powinni na imprezę do Tucholi pojechać, dobrze się naradzić i do pracy z entuzjazmem przystą-pić!

    Cytuj
    IP: 78.31.xx6.xx3 
  • _gość

    20.04.2015, 09:18

    Nowy skład a gdzie nowe prawo?

    Przecież te wszystkie procedury trwają długie miesiące...

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx8 
  • +1

    Ja_gość

    20.04.2015, 19:10

    mam

    Mam problem z alkoholem. Ciągle brakuje mi na niego pieniędzy. Czy komisja pomoże rozwiązać mój problem?

    Odpowiedz
    IP: 193.200.xx1.xx3 
  • +2

    zaratustra83

    20.04.2015, 21:57

    urzędnicy

    Urzędnicy przecież od tego są by rozwiązywać twoje prywatne problemy. Idź do MOPS to cie poratują. Ba ciekaw jestem kiedy powstanie gminna komisja do rozwiązywania problemów w pożyciu małżeńskim. Pełnomocnik prezydenta będzie zaglądać do sypialni a w kompetencjach będzie między innymi wydawanie koncesji na burdele.

    Cytuj
    Uż. zarejestrowany 
  • +4

    mama_gość

    21.04.2015, 12:34

    Jeżeli alkoholizm jest chorobą to narkomania i nikotynizm też ,bo to są takie same nałogi.Każde z nich są na własne życzenie ,brane z własnej woli.Efekty zdrowotne są podobne.Różnica jest tylko jedna alkoholik dostanie rentę a reszta nie.Stronniczość czy rasizm- nie wiem. Uważam, że przez takie głupie prawo popiera się alkoholizm.Wręcz się ich wspiera- jest to chore i to bardzo.pozdrawiam

    Odpowiedz
    IP: 31.61.xx0.xx5 
  • +2

    _gość

    21.04.2015, 13:57

    co więcej - alkoholik zostanie przymusowo leczony w trybie procedury cywilnej, po czym wyjdzie z placówki i może pić dalej. Narkoman przymusowo leczony zostaje przy okazji w zakładzie karnym, z którego wyjdzie z kilkuletnim wpisem o skazaniu w Krajowym Rejestrze Karnym. Piękny kraj gdzie główną maksymą dla prawodawców jest "Fuck logic!!!"

    Cytuj
    IP: 78.31.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA