Przedszkolaki zebrały 160 Misiów Ratowników

Przedszkolaki zebrały 160 maskotek
Tczew - Przedszkolaki zebrały 160 Misiów Ratowników
Maluchy z tczewskiego przedszkola nr 9., działającego przy ulicy ul. Kościuszki, postanowiły pomóc swoim rówieśnikom - ofiarom wypadków. W przedszkolu zorganizowano zbiórkę maskotek, które będą trafiać do dzieci biorących udział w zdarzeniach drogowych. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem - zebrano kilka kartonów "Misiów - Ratowników".

Pomysł na akcję polegającą na zebraniu Misiów-Ratowników dla dzieci poszkodowanych w wypadkach, którym pomocy udziela obsada karetek Oddziału Pomocy Doraźnej Szpitala Powiatowego w Tczewie, pojawił się, gdy jedno z dzieci w przedszkola nr 9 wymagało pomocy medycznej i zostało przewiezione do szpitala. Dzięki zaangażowaniu maluchów, ich wychowawczyń i rodziców udało się zabrać 160 pluszowych maskotek. W ub. tygodniu ekipa karetki pogotowia przyszła osobiście odebrać zebrane Misie:

- Podziękowania należą się wszystkim - zarówno naszym paniom nauczycielkom, szczególnie Ewelinie Pionk, jak i dzieciom i ich rodzicom - mówiła dyrektor Przedszkola nr 9., Ewa Sadokierska. - Dzięki dużemu zaangażowaniu, przekazujemy misie, które będą pomagały małym pacjentom nieco uśmierzyć ich ból, gdy znajdą się w naszych karetkach.

Dodajmy, że w Polsce od 1999 roku działa Stowarzyszenie Misie Ratują Dzieci. Miś Ratownik ma być przytulanką, która uosabia w świadomości dziecka domowe ciepło, czują i serdeczną bliskość rodziców - jest "apteczką" pierwszej psychologicznej pomocy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +12

  stokrotka_gość

  24.12.2010, 00:13

  To piekne

  Taka mała rzecz a cieszy. Jak warto pomagać innym. Kilka dni temu była informacja, że Przedszkole nr 9 zorganizowało akcję pomocy leśnym zwierzętom a dzisiaj czytamy, ze rodzice, dzieci i nauczyciele z tego przedszkola pomagają innym dzieciom. Też chcę chodzić do tego przedszkola ! Pozdrawiam fajne i pomysłowe Panie Nauczycielki oraz Dzieci i Rodziców z tego przedszkola. Trzymajcie tak dalej a wychowacie mądrych obywateli!!!

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx5.xx9 
 • +2

  smutne_gość

  24.12.2010, 00:27

  to

  że w tym chorym kraju na wszystko brakuje pieniędzy.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx9 
 • +4

  2x_gość

  24.12.2010, 08:31

  Nie na wszystko dla bezradnych leniwych radnych na diety wystarcza

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx9 
 • +8

  kary_gość

  24.12.2010, 12:25

  ok

  Fajna spontaniczna akcja, tylko pogratulować!

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.