Najechał na barierkę wiaduktu

Rozbity autokar, rozszczelniona cysterna, wraki osobowych aut - taki widok zastali we wtorek (22.09) kierowcy podróżujący autostradą. Masowa katastrofa? Na szczęście, nie. Ratownicy medyczni, strażacy, policjanci sprawdzali w praktyce swoje możliwości. (fot. tcz.pl)
Tczew - Najechał na barierkę wiaduktu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 29. listopada do 5. grudnia zanotowano łącznie 24 zdarzenia, z czego 5 stanowią pożary, zaś 19 miejscowe zagrożenia.

29. listopada, Szprudowo, droga krajowej nr 91 - wypadek i kolizja

Do dwóch wypadków doszło na drodze krajowej nr 91. Do pierwszego zdarzenia doszło na 67,2 km, w którym samochód osobowy uderzył w koparkę. W zdarzeniu ranny został kierowca samochodu osobowego. W działaniu brały wziął jeden zastęp z OSP Gniew i dwa z JRG Tczew. Do drugiego zdarzenia doszło na 64,4 km drogi nr 91, gdzie samochód osobowy uderzył w przydrożny słupek i najechał na zmarzlinę, uszkadzając miskę olejową. W likwidacji skutków zdarzenia uczestniczył jeden zastęp z OSP Gniew.

1. grudnia, Brzuśce, ul. Milenijna - pożar mieszkania

Po przybyciu na miejsce zastano palące się pomieszczenie kotłowni i częściowo kuchni. Lokatorka została wcześniej wyprowadzona z mieszkania przez sąsiadów. W wyniku pożaru uległo spaleniu całkowicie wyposażenie kotłowni oraz część paneli ściennych, drzwi i okno w pomieszczeniu kuchni. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność pieca centralnego ogrzewania. W działaniach udział brały cztery zastępy po jednym z OSP Brzuśce i Subkowy oraz dwa z JRG Tczew

4. grudnia, Tczew ul. 30-go Stycznia - wypadek

W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych samochód osobowy uderzył w barierkę wiaduktu nad torami kolejowymi. W zdarzeniu zostały ranne dwie osoby. W działaniu brały udział trzy zastępy z JRG Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej