Policjanci radzą - zabezpiecz dom na długi weekend

Policja (fot. Tcz.pl)
Tczew - Policjanci radzą - zabezpiecz dom na długi weekend
Przed nami długi weekend czerwcowy. Czas wyjazdów, spotkań z rodziną, a także uczestnictwa w różnych imprezach plenerowych. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z opuszczeniem swojego miejsca zamieszkania, każdy powinien wiedzieć, jak właściwie zabezpieczyć swój dom.


Zbliża się długi weekend czerwcowy. W przypadku wyjazdu pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania. Zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do domu. Podczas naszej nieobecności starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub większej gotówki. Należy pamiętać o zakręceniu zaworów z wodą i gazem. Wart poprosić sąsiadów, aby zwrócili uwagę, czy ktoś obcy nie kręci się w pobliżu posesji. Przed wyruszeniem w podróż musimy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Bardzo ważny jest też przed podróżą nasz stan psychofizyczny, który wpływa na bezpieczną jazdę samochodem.

- Podczas tzw. długiego weekendu na terenie powiatu tczewskiego nad bezpieczeństwem będzie czuwać zwiększona liczba policjantów. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia skontaktuj się z dyżurnym tczewskiej komendy pod nr 997. Tczewscy policjanci będą reagować na wszelkie zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. - mówi mł. asp. Anna Kinder z tczewskiej komendy.Drukuj
Prześlij dalej