Wakacje z WOT

(fot. mat. prasowe)
Wakacje z WOT
Początek letniej przerwy w nauce, wiąże się z początkiem akcji "Wakacje WOT". Osoby zainteresowane letnim szkoleniem wojskowym, z terenu Pomorza, będą mogli stawić się do wybranych oddziałów 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jeżeli jesteś uczniem, który ukończył 18 rok życia, lub studentem, interesujesz się wojskiem, bronią, ratownictwem, ale w czasie roku szkolnego nie masz możliwości zrealizować marzeń o służbie, dzięki tej akcji możesz dołączyć do dziesiątków ochotników i spędzić wakacje w mundurze!

Czas wakacji, to okres który pozwala osobom młodym przejść podstawowe szkolenie wojskowe, bez uszczerbku dla nauki. Wakacje z WOT w województwie pomorskim rozpoczną się 22 czerwca. Ochotnicy przejdą szesnastodniowe szkolenie, które zakończone zostanie uroczystą Przysięgą Wojskową, 8 lipca 2024 roku. Druga część akcji "Wakacje WOT" na terenie Pomorza, rozpocznie się 13 września i również zakończy się Przysięgą Wojskową, która odbędzie się 28 września. Uczestnicy akcji, staną się tym samym pełnoprawnymi żołnierzami WOT. Rozpoczną trzyletni okres szkolenia, podczas którego przejdą etap indywidualny, specjalistyczny i zgrywający aby uzyskać status tzw. combat ready- czyli pełnej gotowości do działań bojowych.

Wojska Obrony Terytorialnej są jedynym rodzajem sił zbrojnych, które pozwalają łączyć działalność zawodową ze służbą wojskową. Grupują w swoich szeregach ochotników, świadomych wyzwań współczesnego świata.

- "Wakacje z WOT" jest ofertą skierowaną przede wszystkim do osób, które latem mają więcej wolnego czasu, a więc do studentów, uczniów szkół średnich, ale także do nauczycieli, którzy ten czas chcą właśnie wykorzystać w nietypowy sposób, wstępując w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej - mówi oficer prasowy, kapitan 7 PBOT Tomasz Klucznik. - Szesnastodniowe szkolenie podstawowe zaczniemy 24 czerwca, czyli dzień po zakończeniu roku szkolnego. Zapraszamy już teraz wszystkich chętnych do skontaktowania się z rekruterem naszej brygady poprzez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/, który przeprowadzi kandydatów na żołnierzy przez proces poboru. Program "Wakacje z WOT", od początku istnienia cieszył się na Pomorzu dużym zainteresowaniem. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie - dodaje kapitan Klucznik.


Letnie szkolenie ochotników wpisuje się w program WOT, dając możliwość chętnym do wstępowania w szeregi piątego rodzaju Sił Zbrojnych, elastycznie dopasowywać swoje życie prywatne do marzeń o służbie wojskowej.

Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem - https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ! Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Drukuj
Prześlij dalej