Pracowity tydzień tczewskich strażaków

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pracowity tydzień tczewskich strażaków
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 13.05.2019 roku do 19.05.2019 roku zanotowano łącznie 39 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz 38 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


15.05.2019r. - Rudno ul. Tczewska (dk 91) - wypadek drogowy.
Przybyły na miejsce zastęp straży pożarnej zastał samochód osobowy, Ford Mondeo, który jadąc od strony Pelplina, nie zatrzymał się przed znakiem STOP, przejechał skrzyżowanie i uszkodziwszy ogrodzenie, znajdował się na posesji przy ul. Pocztowej. W zdarzeniu ranna została pasażerka, którą Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. W usuwaniu skutków wypadku brały udział zastępy z OSP w Rudnie i Wielkim Garcu oraz Posterunku JRG w Pelplinie i JRG w Tczewie.

16.05.2019r. - Tczew ul. Wąska - pożar budynku gospodarczego.
Na miejscu zdarzenia zastano palącą się wiatę, dobudowaną do budynku mieszkalnego. Mieszkańcy budynku opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży. Pożar ugaszono po podaniu 3 prądów gaśniczych wody. W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy z JRG w Tczewie.

16.05.2019r - Tczew ul. Norwida - wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano rozbite dwa samochody osobowe, Audi A3 i Skoda Octavia. W zdarzeniu ranna została jedna osoba. W usuwaniu skutków wypadku brał udział zastęp z JRG w Tczewie.

W dniu 17.05.2019r., w wyniku obfitych opadów deszczu, jednostki straży pożarnej 21 razy prowadziły działania związane z wypompowaniem wody z zalanych piwnic, garaży, posesji i ulic.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA