Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce

Kręć kilometry (fot. mat. prasowe )
Tczew - Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce
Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce Fundacja Allegro All For Planet po raz 6. zaprasza do wzięcia udziału w największej
w Polsce rywalizacji rowerowej i - od tego roku - także technologicznej. Nagrodą dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów są eventy technologiczne dla mieszkańców. W trakcie Allegro Tech Days będzie można np. zbudować robota z klocków lub przetestować jeden z innowacyjnych gadżetów dla rowerzystów. W tym samym czasie odbywać się będą 24-godzinne maratony kodowania - dzięki pracy programistów miasta otrzymają narzędzie, które pozwoli im budować infrastrukturę rowerową w Polsce.


Kampania społeczna Fundacji Allegro All For Planet jest największym w kraju działaniem promującym jazdę na rowerze i pozytywną rywalizację mieszkańców polskich miast. Każdego roku w rywalizacji bierze udział ponad tysiąc miast i kilkadziesiąt tysięcy aktywnych rowerzystów.

- W efekcie kampanii w całym kraju stworzyliśmy już ponad 2,1 tys. miejsc parkingowych dla rowerzystów. To cały czas kropla w morzu potrzeb. Polacy chętnie jeżdżą rowerami i robiliby to jeszcze częściej, gdyby sprzyjała im infrastruktura. Dlatego w tym roku, w ramach naszej kampanii, wspólnie z programistami z całego kraju, organizacjami pozarządowymi i aktywistami, stworzymy  platformę internetową dla samorządów do prowadzenia lepszej komunikacji z lokalnymi społecznościami i planowania inwestycji w infrastrukturę rowerową - mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet. - Nowe technologie pozwalają zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, nie tylko rowerową. Stąd tak ważna jest edukacja cyfrowa już od najmłodszych lat. Liczymy, że w trakcie Allegro Tech Days, dzieci uczestniczące w warsztatach złapią technologicznego bakcyla - dodaje.


Allegro Tech Days

W 5. najbardziej rowerowych miastach w Polsce po zakończeniu kampanii odbędą się eventy technologiczne. Allegro Tech Days to weekend pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych, w trakcie którego wszyscy przeniosą się do świata programistów, robotów i najnowszych wynalazków. Jednocześnie odbędzie się seria 24-godzinnych maratonów dla programistów, którzy zaprojektują narzędzie dla rowerzystów i samorządowców. Jego szczegółowe funkcjonalności będą wcześniej dyskutowane z przedstawicielami organizacji rowerowych.

- Na hackathony, które będą odbywać się w trakcie Allegro Tech Days, będziemy zapraszać programistów z całego kraju. Pierwszy raz w Polsce odbędzie się maraton kodowania, który łącznie potrwa aż 120 godzin i na przestrzeni kilku miesięcy zakończy się wdrożeniem serwisu o charakterze społecznym - mówi Marcin Mazurek, Dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro. - Co ważniejsze, serwis powstanie w oparciu o rozwiązania Open Source oraz on sam zostanie opublikowany na licencji otwartej. Dzięki temu na bazie stworzonych rozwiązań i informacji w nim zawartych, każdy chętny będzie mógł zaprojektować
w przyszłości np. własne aplikacje rowerowe  - dodaje.   


Przez cały sezon Fundacja Allegro All For Planet będzie też stawiać 300 stojaków rowerowych, które są owocem zeszłorocznej rywalizacji.

Kręć kilometry dla miasta, walcz o nagrody dla siebie

Jak wesprzeć swoje miasto w walce o eventy technologiczne? Wystarczy podczas rowerowych wycieczek, korzystać z jednej z popularnych aplikacji mobilnych: Endomondo, Strava, Runkeeper czy Kręć kilometry. W czasie kampanii, pojawiać się będą wyzwania, których ukończenie pozwoli na zdobycie także nagród indywidualnych, takich jak: kupony na zakupy na mobilnym Allegro, kamery sportowe czy opaski z monitorem aktywności. Na zbieranie kilometrów jest czas do końca września. Wystarczy dołączyć do kampanii na stronie: http://kreckilometry.pl/ i jak najwięcej jeździć na rowerze.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://kreckilometry.pl   Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  roki__gość

  19.05.2017, 10:35

  Allegro Tech Days, Allegro All For Planet, hackathony, Endomondo, Strava, Runkeeper - piękny jest nasz polski język

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx3.xx8 
 • Rogi

  19.05.2017, 12:00

  A co tu ma być polskiego? Wszystko to zagraniczne firmy i nazwy.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  tjcjf_gość

  19.05.2017, 12:15

  Biedaki na samochod ich nie stać buehehe

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx9 
 • Z3_gość

  19.05.2017, 22:23

  ich nie stać nawet na autobus

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx2 
  -1

  Diy_gość

  20.05.2017, 09:23

  Ciebie nie stac na rower.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx3 
 • +3

  Harri Rovanpera_gość

  21.05.2017, 22:38

  Cykliści

  Mam nadzieję, że dziadkowie w koszulkach GRYFA 2009, którzy w sobotę po 9.00 kręcili kilometry na Armii Krajowej (oczywiście półszerokością jezdni a nie ścieżki rowerowej) wykręcili sobie nagrodę w postaci mózgu. Chyba, że przygotowywali się do olimpiady geriatrycznej. Nigdy nie zrozumiem cyklistów ? walę jezdnią, gdy mam ścieżkę obok. Pyskuję, bo nie mam ścieżek rowerowych. Chcę się zes?ć, gdy piesi wchodzą na ścieżkę rowerową. Dostaję apopleksji, gdy kierowcy wymuszą czasem pierwszeństwo. Spójrzcie na siebie i edukujcie swoje środowisko!!! Nie ma nic gorszego niż rowerzysta, który myśli, że zjadł wszystkie rozumy!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA