Pchli Targ coraz bliżej - trwają zgłoszenia

Pchli Targ (fot. mat. prasowe)
Tczew - Pchli Targ coraz bliżej - trwają zgłoszenia
Fabryka Sztuk zaprasza do wzięcia udziału w Pchlim Targu, który już tradycyjnie odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca na tczewskiej Starówce. Handel pod chmurką zakwitnie nie tylko na placu Hallera, ale także na pobliskich ulicach. Tegoroczny jarmark staroci odbędzie się 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 17.00.

Celem Pchlego Targu jest umożliwienie sprzedaży lub wymiany przez osoby prywatne rzeczy używanych bądź niepotrzebnych (książek, płyt, gier komputerowych, zabawek dla dzieci, filmów, antyków, galanterii domowej, wyrobów dekoracyjnych, biżuterii, aparatów fotograficznych i ich części, instrumentów muzycznych i ich części, rekwizytów wojskowych, drobnego rękodzieła, przedmiotów kolekcjonerskich). W targu nie mogą brać udziału firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą w tym zakresie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie (pokój nr 204), pocztą lub drogą mailową: m.kruk@fabrykasztuk.tczew.pl. Najpierw należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na: www.pchlitarg.tczew.pl.

- Dotychczas swój udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 80 wystawców z Tczewa i okolic oraz z Malborka, Grudziądza, Elbląga, Słupska, Gdańska, Ryjewa, Olsztyna. Oferują oni wyroby rękodzielnicze, antyki, książki, płyty winylowe, zabawki, książki, a także… rysowanie karykatur. Podczas jarmarku czynne będzie stanowisko Poczty Polskiej, na którym zaopatrzymy się chociażby w okolicznościowy znaczek wydany z okazji 100. rocznicy utworzenia „Błękitnej Armii”. Przypomnijmy, że ta rocznica mija właśnie 4 czerwca 2017 roku! - mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.


Pchli Targ nie miałby swego uroku, gdyby nie występy artystów ulicznych. Temat tegorocznego wydarzenia to „Zaczarowany ogród”. Najmłodsi uczestnicy razem z animatorami stworzą „Wioskę leśnych skrzatów i wróżek” oraz wezmą udział w licznych konkursach. Szczudlarze tym razem powitają nas w motylich bądź ptasich przebraniach. Romantyczne chwile będzie można spędzić przy iście rajskiej bramie powitalnej, a pamiątkowe zdjęcia wykonać na tle dwóch fotościanek. Tradycyjnie odwiedzi nas warszawski kataryniarz Piotr Bot. Na Skwerze Różanym królować będzie klimatyczna muzyka.

Przy organizacji Pchlego Targu Fabrykę Sztuk wspierają: Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Urząd Miejski w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie. W promowaniu wydarzenia oprócz lokalnych mediów pomaga portal Kocham Antyki.

Na czas trwania Pchlego Targu nastąpi zmiana organizacji ruchu, a właściciele samochodów proszeni są o usunięcie pojazdów z placu Hallera, ul. Mickiewicza i Krótkiej oraz fragmentu ul. Stefana Kard. Wyszyńskiego (od ul. Skromnej na pl. Hallera).Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +9

  Stas_gość

  19.05.2017, 14:12

  Taka impreza powinna odbywac sie cyklicznie raz w miesiacu.Raz w roku to troche za malo.tak przynajmiej stare miasto by odzylo .

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx6 
 • Gosc _gość

  22.05.2017, 16:51

  Tak, W Chojnicach masz co tydzien

  Cytuj
  IP: 109.197.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.