Badanie Sono HSG pomaga kobietom badać płodność

Badanie Sono (fot. mat. prasowe)
Badanie Sono HSG pomaga kobietom badać płodność

zobacz galerię zdjęć: 1
Nie zawsze plany macierzyńskie są łatwe do spełnienia, także z przyczyn zdrowotnych. Poznanie powodów utrudniających zajście w ciążę wymaga odpowiedniej diagnostyki. Jednak wyniki podstawowych badań ginekologicznych, hormonalnych nie zawsze dają wystarczające odpowiedzi. Dlatego lekarze decydują się na poszerzenie zakresu poszukiwań. Jednym z ważnych badań diagnostycznych w obszarze płodności jest Sono HSG, czyli badanie drożności jajowodów.

Czym jest badanie Sono HSG?
Badanie Sono HSG to połączenie ultrasonografii (USG) z kontrastowym środkiem cieniującym, które umożliwia dokładną ocenę jajowodów i macicy. Procedura ta jest bezbolesna i odbywa się ambulatoryjnie, co oznacza, że pacjentka nie potrzebuje dłuższego pobytu w szpitalu. Zabieg trwa ok. 10-15 minut. Podczas badania Sono HSG, lekarz wprowadza specjalny cieniujący środek do macicy pacjentki, który jest widoczny na obrazie ultrasonograficznym. W ten sposób może on ocenić, czy jajowody są drożne lub czy istnieją jakiekolwiek nieprawidłowości, takie jak zrosty, polipy, zwężenia czy zrosty, które mogą utrudniać zajście w ciążę.

Dlaczego warto wykonać badanie Sono HSG?
Badanie Sono HSG jest istotne z kilku powodów. Po pierwsze, pozwala na ocenę drożności jajowodów, co jest kluczowe w procesie rozrodczym, zwłaszcza gdy para zmaga się z niepłodnością. Jeśli jajowody są zablokowane lub niedrożne, może to utrudnić, a wręcz uniemożliwić naturalne poczęcie dziecka. W takim przypadku specjalista zajmujący się medycyną wspomaganego rozrodu może zalecić dalsze badania lub procedury lecznicze, które pomogą przezwyciężyć problemy z płodnością. Badanie umożliwia też ocenę stanu macicy, co może być istotne w przypadku podejrzeń o obecność mięśniaków, polipów czy innych nieprawidłowości. Identyfikacja tych problemów pozwala na wczesne wdrożenie leczenia.


Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania Sono HSG?
Badanie Sono HSG nie powinno być wykonywane u kobiet, u których istnieje podejrzenie lub potwierdzenie ciąży. Procedura może być potencjalnie szkodliwa dla rozwijającego się płodu. Kolejnym przeciwwskazaniem jest zakażenie układu moczowego, ponieważ badanie może prowadzić do rozprzestrzeniania infekcji. Warto zatem odczekać, aż zostanie wyleczona. Sono HSG nie należy też wykonywać w przypadku ostrego zapalenia narządów rodnych, a także alergii na używane kontrastowe środki cieniujące. Przed przeprowadzeniem badania należy zawsze skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy pacjentka spełnia odpowiednie kryteria i czy procedura jest dla niej bezpieczna.

Gdzie można wykonać badanie Sono HSG w Gdańsku?
Kobiety, które rozważają wykonanie badania Sono HSG w Gdańsku, mogą skorzystać z usług Kliniki Bocian zlokalizowanej przy Alei Grunwaldzkiej 103A. W Klinice Bocian w Gdańsku , pacjentki mogą być pewne, że badanie Sono HSG zostanie przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz dostęp do nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Dodatkowym atutem placówki jest empatyczne podejście do pacjentek, zwłaszcza tych, które mogą odczuwać pewien stres lub obawy związane z badaniem. Zespół medyczny Kliniki Bocian w Gdańsku stara się zapewnić wsparcie emocjonalne i odpowiedzieć na wszystkie pytania, aby uczynić całą procedurę jak najbardziej komfortową.

Kobiety, które są zainteresowane wykonaniem badania Sono HSG w Klinice Bocian w Gdańsku, proszone są o kontakt z placówką telefonicznie: +48 58 350 28 80.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej