Pięć interwencji strażników miejskich związanych z bezdomnymi

Służby liczyły bezdomnych (fot. tcz.pl)
Tczew - Pięć interwencji strażników miejskich związanych z bezdomnymi
Mróz zelżał, ale służby mundurowe wciąż ze szczególną uwagą interesują się losem bezdomnych. W ostatnich dniach m. in. strażnicy miejscy interweniowali kilka razy w tej sprawie.

W związku z niskimi temperaturami, strażnicy miejscy oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Ostatnio Straż Miejska interweniowała w sprawie pięciu osób bezdomnych, przebywających na klatkach schodowych i na dworcu. Jedna z osób skorzystała z bezpłatnego biletu i pojechała do noclegowni do Gdańska. Niestety, większość nie chce korzystać z takie formy pomocy - tłumaczy Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie. - W związku z niskimi temperaturami do domu przewieziono również dwie osoby nietrzeźwe (w tym jedną leżącą na ulicy).

Dodajmy, że informacje o osobach, które wobec warunków zimowych znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej, o osobach bezdomnych można zgłaszać również do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 39: tel. 58-777-00-20 lub 58-777-00-30, od poniedziałku do czwartku w godz. 7:15 - 15:15, w piątek w godz. 8:00 - 16:00. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił akcję "Gorący posiłek". Osoby bezdomne mogą codziennie skorzystać z ciepłego posiłku. Posiłki wydawane są w stołówce MOPS od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00, a w soboty i niedziele od godz. 15.00. W minioną sobotę skorzystały z nich 24 osoby, w niedzielę 28. Ponadto codziennie osoby bezdomne mogą otrzymać koce, śpiwory, ciepłą odzież. W każdy czwartek w MOPS, o godz. 14.00 odbywają się spotkania grupy wsparcia dla osób bezdomnych. Bezdomni spotykają się z pracownikiem socjalnym, funkcjonariuszami policji i straży miejskiej. Mają możliwość zgłoszenia swoich potrzeb, wymiany informacji.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  Tczewianin_gość

  15.02.2012, 07:40

  Bezdomni

  Może by wreszcie odważni strażnicy zajęli się nachodzącymi klientów marketów przyjemniaczków? Do pracy nie, ale po wino tak. To samo tyczy Wasyla z SM. Mandaty potrafiacie wlepiać, ale pomóc już nie.

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
 • -1

  .._gość

  15.02.2012, 16:42

  do ciebie

  Za przeproszeniem gówn... wiesz!

  Cytuj
  IP: 46.169.xx2.xxx 
 • +2

  lolek93

  15.02.2012, 16:44

  Tak racja ..

  Tak racja powinni się tym zająć ponieważ widząc pod sklepami stojące osoby które żebrają ludzie wchodzący do sklepu mogą czuć się nie komfortowo że zaraz zostaną zaczepieni i proszeni o pieniądze.Inna sprawa jest taka że ochroniarze ze sklepów też powinni interweniować i wyganiać z pod sklepu tych ludzi .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  !!!_gość

  15.02.2012, 20:50

  Biadacy

  Guzik wiecie o tych ludziach tych co ich potepiaja niech spotka ten sam los !!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.