Bursztynowe Miss Lata 2019 wybrane

(fot. gniew.pl)
Tczew - Bursztynowe Miss Lata 2019 wybrane
Po uroczystych obchodach stulecia powstania Republiki Gniewskiej, po raz kolejny w tym sezonie, scena plenerowa na rynku zatętniła życiem. Młode kobiety z całej Polski przyjechały do Gniewu, by rywalizować o tytuł najpiękniejszej. Ogólnopolski konkurs Bursztynowa Miss Lata 2019 organizowany jest co roku już od 20 lat, a w Gniewie to już dwunasta edycja tego wydarzenia. Po raz pierwszy jednak impreza odbyła się na gniewskiej starówce. Galę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który objął honorowy patronat nad wyborami.

Na gniewskiej scenie letniej zjawiło się dwanaście niezwykłych kandydatek, pretendujących do tytułu Miss. Podczas pierwszego wejścia dziewczyny wystąpiły w sukienkach koktajlowych, a publiczności rozdano kupony do głosowania, by każdy mógł wybrać swoją faworytkę - głosy liczono na koniec imprezy, by wyłonić Miss Publiczności, którą została Aleksandra Melnyczek. Modelka pochodzi z Borów Tucholskich, wykształcenie odebrała w Akademii Marynarki Wojennej i obecnie studiuje oceanografię. Zajmuje się także jeździectwem oraz uwielbia gotować. Kilka miesięcy temu uzyskała tytuł Miss Ziemi Pomorskiej 2019.

Kandydatki walczyły nie tylko o tytuł tegorocznej Bursztynowej Miss Lata, ale także o nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. Po odebraniu nagrody publiczności Aleksandra Melnyczek z numerem piątym została także ukoronowana jako Bursztynowa Miss Lata Colway. Nagrodę Lulu Design dostała Inga Pesz z numerem szóstym, a Bursztynową Miss Lata Azuleny została Alicja Tabaka z numerem 9. Dla zwyciężczyni Zamek w Gniewie przygotował dwuosobowe zaproszenie, wręczone przez burmistrza na zwieńczenie imprezy.


Wydarzenie uświetnili An Dreo e Karina - duet znany z coverów legend muzyki włoskiej Al Bano e Rominy Power. Coverband zaśpiewał na gniewskiej scenie m.in. jeden z ich najbardziej znanych przebojów: "Felicita".

Rywalizując o koronę, dziewczyny występowały w wielu kategoriach. Podziwialiśmy je w konkursie talentów, gdzie każda z kandydatek mogła zaprezentować swoje pasje i umiejętności. Na scenie ukazały się w wielu odsłonach. Olśniewały nie tylko w sukienkach koktajlowych, ale również w kreacjach własnych, strojach sportowych i kąpielowych, a ich występy przygotowane były pod czujnym okiem choreografa.

Jurorzy po długich i burzliwych naradach wyłonili spośród dwunastki trzy najpiękniejsze dziewczyny. Drugą Wicemiss została Marta Machowska z numerem 8, a Pierwszą Wicemiss Jessica Pyziak z numerem 4. Tytuł i koronę Bursztynowej Miss Lata 2019 ze wszystkimi honorami przyjęła Karolina Pękalska z numerem 10. Przyjechała z Kielc, reprezentując województwo świętokrzyskie. Siedemnastolatka ma duże doświadczenie sceniczne. Jej największą pasją jest śpiew, ale trenowała również akrobatykę i gra w teatrze. W przyszłości planuje studiować wokalistykę, a swój niezwykły talent zaprezentowała na gniewskiej scenie w repertuarze Natalii Kukulskiej. W tym roku zdobyła już dwa tytuły: I Wicemiss nastolatek województwa świętokrzyskiego oraz Miss Talent.

Głównym organizatorem tego wydarzenia rokrocznie jest Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Henryk Czoska IMPRESARIO. Tegoroczną edycję imprezy organizowali także: Miasto i Gmina Gniew, Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz organizatorzy Miss Polski.


Więcej zdjęć tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Dama_gość_gość

  16.07.2019, 02:57

  Miss

  A te dwa Bolki na zdjęciu po bokach, łysy z krzywymi girami i czerwony bezkapturek to też laureatki?

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +17

  Mike_gość

  16.07.2019, 07:07

  Nie to ktoś ważniejszy. To z nimi trzeba się przespać by wygrać.

  Cytuj
  IP: 77.111.xx7.xx8 
  -1

  kik_gość

  16.07.2019, 09:31

  Koguty?????????

  Cytuj
  IP: 79.187.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA