Wybory 2011. PiS o gospodarce, służbie zdrowia i... Nergalu

Agent Tomek przybył na zaproszenie "Gazety Polskiej" (fot. tcz.pl)
Tczew - Wybory 2011. PiS o gospodarce, służbie zdrowia i... Nergalu
Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainaugurowało kampanię w grodzie Sambora. Najpierw w ub. piątek (09.09) Kazimierz Smoliński - poseł ubiegający się o reelekcję - zaprosił do Tczewa posłankę Danielę Chrapkiewicz i kandydatkę na senatora Annę Kurską - prywatnie matkę Jacka Kurskiego. Z kolei w poniedziałek (12.09), tym razem na zaproszenie "Gazety Polskiej" na pytania wyborców odpowiadał tczewski poseł PiSu i kandydat na posła w Świętokrzyskiem - Tomasz Kaczmarek, znany bardziej jako "agent Tomek".

W ub. piątek poseł Kazimierz Smoliński spotkał się z mieszkańcami Tczewa w Osiedlowym Domu Kultury na Suchostrzygach. Towarzyszyły mu - posłanka ze Starogardu - Daniela Chrapkiewicz oraz walcząca w naszym okręgu wyborczym o mandat senatora Anna Kurska.

- Ktoś na nasze spotkanie przyniósł transparent z napisem "Polacy to wspaniały naród i zasługują na prawdę". Myślę, że to stwierdzenie powinno dotyczyć głównie sfery gospodarczej. - mówił poseł Smoliński - Zasługujemy też na prawdę, jeśli chodzi o śledztwo smoleńskie - nie damy się zastraszyć, że nie wolno tego tematu poruszać.


Tczewski PiS o gospodarce


Członkowie "Prawa i Sprawiedliwości przedstawili m. in. swoje pomysły na poprawę gospodarczej sytuacji kraju - postulują m. in. uproszczenie systemu podatkowego, wprowadzenie podatku bankowego, ograniczenie liczby etatów w administracji (więcej w zamieszczonym materiale audio). Posłanka Daniela Chrapkiewicz, lekarka z zawodu, mówiła z kolei o problemach służby zdrowia:

- Tutaj mamy największą zapaść - podkreślała - Niepubliczne ZOZ-y, to tylko tak ładnie powiedziane - chodzi przecież o przekształcanie tego, co publiczne w prywatne. Dlaczego jest to zagrożenie? Publiczne jest finansowane z NFZ, tymczasem prywatny ośrodek może nam powiedzieć w połowie miesiąca - wyczerpały nam się środki - możemy pana przyjąć, ale odpłatnie.

Anna Kurska, która już dwukrotnie obejmowała mandat senatorski, teraz stara się o niego ponownie:

- Jestem tak zwanym spadochroniarzem, bo w przeciwieństwie do moich kolegów, nie pochodzę z tych stron, ale mam związki z Tczewem - mówiła Kurska, która w latach 1960-1980 była sędzią w tutejszym sądzie rejonowym. Z kolei w latach 1988-1990 praktykowała tutaj jako adwokat. - Moim wielkim marzeniem jest, by nie było wojny polsko-polskiej. Różnica między nami, a PO jest taka, że my mamy program, a Platforma ogłasza go dopiero w czasie kampanii. Pracowali 4 lata bez programu.

Gościem poniedziałkowego spotkania sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, organizowanego przez rozpoczynający właśnie swoją działalność tczewski klub "Gazety Polskiej", był oprócz Kazimierz Smolińskiego, Tomasz Kaczmarek - znany bardziej jako "agent Tomek", były pracownik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Na spotkanie nie dotarła Beata Kempa, która tego dnia stała się bohaterką wszystkich serwisów informacyjnych z powodu podanej przez PAP informacji o wycofaniu się z wyborczej rywalizacji. Podczas spotkania mówiono m. in. o długu publicznym, udziale Nergala w muzycznym show "dwójki" (zdaniem działaczy PiS-u to pogwałcenie praw katolików - więcej w materiale audio), gospodarce, aborcji oraz polityce zagranicznej:Kazimierz Smoliński o Nergalu


- Wolę, by Polska była nielubiana, ale szanowana, a nie jak do tej pory, kiedy jesteśmy lubiani, ale nieszanowani - mówił poseł Smoliński.

Z kolei agent Tomek odpowiadał na pytania obecnych na sali i tłumaczył swoją decyzję o starcie w wyborach:

- Nigdy nie byłem politykiem, teraz zaczynam karierę. PiS jest najbliższy mojemu sercu. Dlaczego? Jako funkcjonariusz pod przykryciem wiele czasu spędzałem z politykami PO. Wtedy zauważyłem, jak ci ludzie się zachowują - są ukierunkowani tylko na swój własny interes i wypychanie portfela.


Agent Tomek o Beacie Sawickiej


Goście spotkania pytali Kaczmarka m. in. o sprawę domu w Kazimierzu Dolnym, dotyczącą byłego prezydenta RP - Aleksandra Kwaśniewskiego, a także sprawę Beaty Sawickiej. Agent Tomek tłumaczył, że części faktów nie może ujawnić ze względu na obowiązującą go wciąż tajemnicę państwową.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (46)
dodaj komentarz

 • +5

  _gość

  15.09.2011, 07:10

  I za każdym razem trzeba dodawać, że Pani Kurska jest prywatnie matką posła Kurskiego, że bardziej zareklamować jej osobę a jednocześnie wciska się Tczewianom, że ta Pani była bardzo związana z Tczewem. A tczewski poseł agent TOMEK, to już są jaja chyba. Bardzo zasłużony dla naszego miasta jest ten agent Tomek, dobro Tczewa leży mu na sercu i na pewno w sejmie będzie walczył o sprawy Tczewa. Zaraz zwymiotuję.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx3 
 • +3

  Leon_gość

  15.09.2011, 08:15

  Nauczyciele języka polskiego, to Wasza zasługa!

  "A tczewski poseł agent TOMEK, to już są jaja chyba. Bardzo zasłużony dla naszego miasta jest ten agent Tomek, dobro Tczewa leży mu na sercu i na pewno w sejmie będzie walczył o sprawy Tczewa. Zaraz zwymiotuję". Gdzieś Ty gościu to wyczytał? Jednak to prawda, że większość dzieci po ukończeniu szkoły podstawowej nie potrafi zrozumieć czytanego tekstu. W gimnazjum ten problem się jeszcze bardziej pogłębia. Żenada!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx2 

  _gość

  15.09.2011, 10:28

  na pytania wyborców odpowiadał tczewski poseł PiSu i kandydat na posła - Tomasz Kaczmarek, znany bardziej jako "agent Tomek". Tutaj to wyczytałem. Przeproś teraz nauczycieli i popatrz na zdjęcie agenta Tomka. To: "Bardzo zasłużony dla naszego miasta jest ten agent Tomek, dobro Tczewa leży mu na sercu i na pewno w sejmie będzie walczył o sprawy Tczewa." była ironia. teraz ja się pytam, gdzieś ty gościu tego nie wyczytał? Nie dziwię się, że nie rozumiesz czytanego tekstu, skoro go nie czytasz. Mogę napisać tak: Nauczyciele języka polskiego, to Wasza zasługa! Leonie jeden

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
  +4

  Zyga_gość

  15.09.2011, 15:47

  Ups! Mamy problem z czytaniem ze zrozumieniem :)

  Człowieku ćwicz czytanie ze zrozumieniem. :)

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx2 
 • +4

  panowie z pisu_gość

  15.09.2011, 07:36

  czy naprawdę temat nergala, jest na tyle ważny, by gadać o nim na wyborczych spędach?

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +5

  migacz_gość

  15.09.2011, 07:44

  jak się nie ma nic innego do powiedzenia to się gra na uczuciach - hasło satanista w mediach jest bardzo chwytliwe i nie jeden na to poleci. mi to akurat wisi

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 

  _gość

  15.09.2011, 11:43

  haha

  Jak się nie ma pomysłu na odpowiedź "jak walczyć z długiem publicznym" to się zamyka stadiony i robi nagonkę na kibiców.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
  +1

  pisiorek

  15.09.2011, 12:11

  noo taak

  Jak pan Tusk np nie ma nic do powiedzenia to chce prowadzić "debatę o debatach". To temat na czasie. Tego właśnie Polska prezydencja w UE potrzebowała. Brawa;))))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +6

  m.s.w_gość

  15.09.2011, 12:53

  nergal to symbol

  to symbol walki z kościołem, wartościami itp. Ok kościół nie jest święty, ale kościół to my, tzn ci którzy to deklarują. Tylko kościół broni wartości, więc trzeba się przeciwstawiać takiej postawie jaką reprezentuje nergal.To nie jest zadna sztuka. Pomyślcie gdyby ktoś opluł kogoś lub coś co tobie jest najbliższe to nie dał byś mu w zęby tylko dlatego ze powiedziałby ci że to sztuka? Ja kiedyś sympatyzowałem z PO, ale widzę, że tam nie ma idei tylko działania koniunkturalne. Jestem przeciwny aborcji więc z mojego punktu widzenia tej wartości trzeba bronić. Posłowie PO tego nie gwarantują, co spowodowane jest rozjechaniem ideologicznym. Posłowie stojący w pierwszych rzędach w kościołach głosują wbrew nauce koscioła w sprawach aborcji, a w przyszłości pewnie innych spraw. Albo - albo albo jesteś w kościele albo poza nim. Nie ma czegoś takiego jak brak dyscypliny w sprawach światopoglądowych bo kto działał w jakiejs partii doskonale sobie zdaje sprawę z tego że są narzędzia wymuszjące na posłach konformistyczne zachowanie. Gdyby tak nie było to posłowie nie wyciągali by kart i nie uciekali z głosowań. Ja wolę klarowna sytuacje - albo ktoś jest w kościele i głosuje zgodnie z nauka kościoła, albo jest ateistą i głosuje jak chce, jego prawo.Powtarzam Nergal to symbol żle zrozumianej wolnosci, tolerowanie takich postaw nawet jeżeli to jest próba uprawiania sztuki prowadzi do coraz wiekszego społecznego luzowania sobie. Zapewniam Was ze jak odrzucimy te zasady, idee które głosi kościół a raczej ewangelia zdegradujemy sie. Dzisiaj wszystkie kraje które przyjmowały liberalizm w tych kwstach maja problemy o których głośno nie mówia bo musiały by się przyznać do swojej głupoty. sory za wielowątkowosc i interpunkcje oraz polskie znaki

  Cytuj
  IP: 109.207.xx1.xx7 
  +3

  suaf_gość

  15.09.2011, 14:54

  @m.s.w.

  ja się nie zgodzę z tym, iż Nergal zaatakował wspólnotę. Z jego interpretacji (zaznajomiłem się z jego zdaniem na temat tego wydarzenia bo uważam że trzeba poznać obie strony medalu) wynikało, iż był to sprzeciw wobec instytucji Kościoła a nie wobec wiernych. A to dla mnie dwie zasadnicze sprawy. Nie zgodzę się z Tobą też co do "głosowania zgodnie z nauką Kościoła". Póki co konstytucja gwarantuje (przynajmniej teoretycznie), że RP jest Państwem świeckim (patrz preambuła i wolności). W takim stanie rzeczy w naszym kraju istnieje rozdział Kościoła od Państwa. Jeżeli czyjeś sumienie pozwala na dokonanie aborcji to jego sprawa. Nikt nie ma prawa dokonywać osądów czyjegoś sumienia (wg wierzących dokona tego Bóg na Sądzie Ostatecznym). Z religii pamiętam, że Bóg obdarował nas wolnością wyboru dobra lub zła i każdy sam poniesie tego konsekwencje. Dla posła swoistą Biblią powinna być konstytucja. Jego osobisty światopogląd nie może wpływać na stanowienie prawa jeżeli narusza to czyjąś wolność sumienia. W tym tez kontekście przywiązywanie posłów do nauki Kościoła i narzucanie jej mniejszości niewierzącej jest sprzeczne z Konstytucją i wolnościami człowieka. Nie można też obarczać winą polityków za to że ktoś dokonał aborcji. Człowieku to chodzi o prawa do wyboru a nie o przymus czy namawianie do aborcji.

  Cytuj
  IP: 178.37.xx8.xx1 
  +2

  Pan z PISu_gość

  15.09.2011, 15:50

  Pomyśl

  A jeżeli następnym razem nergal zaszlachtuje dziewicę na scenie to potraktujecie to też jak sztukę?

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx2 

  suaf_gość

  16.09.2011, 13:05

  Panie z PiSu

  prokurator to potraktuje jako zabójstwo ale Pan pewnie dodatkowo dopatrzy się tam obrazy uczuć religijnych.

  Cytuj
  IP: 178.37.xx8.xx1 
  +1

  m.s.w_gość

  16.09.2011, 13:15

  do suaf_gość

  Ja nie uważam że dla każdego posła wytyczne powinna stanowić nauka kościoła. Ale dla członka kościoła tak. Obecność w kościele i mówienie o nim jest deklaracja również dla wyborcy z jakim człowiekiem mamy do czynienia. To jest dla mnie sygnał że zna naukę kościoła i jednocześnie wg niej postępuje, a więc w głosowaniach, których sprawa styka się z problemem etycznym będzie się kierował tą samą wrażliwością etyczną co ja. Wiemy obydwaj że w PO jak i pewnie w PIS wolności w kwestiach światopoglądowych a tym samy głosowaniach nie ma, nikt tego otwarcie nie mówi, ale zasada „kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam” obowiązuje. Ja wybierając posła brałem pod uwagę partię i człowieka. Człowiek i partia mnie okłamali bo w PO nie ma wolności i człowiek na którego głosowałem deklarował przywiązanie do wartości mi bliskich. Również w świeckim świecie obowiązują wartości i ja wcale nie przypisuje ich tylko kościołowi natomiast nie mam złudzeń że tylko on stoi na ich straży z niezmienną wobec nich postawą. Ja przyjmuje ze inna wrażliwość maja ateiści i nie odmawiam im prawa do głodowania wg swojej etyki. Natomiast co do Nergala i sprzeciwu wobec instytucji a nie ludzi to bredzisz. To tak jak byś usprawiedliwiał umieszczenie na tablicy informacyjnej w kopalni napisu „górnicy to gnoje” w imię walki z zarządem kopalni. Nergal obraża chrześcijan (to może za mocne określenie) katolików, żeby zwrócić uwagę na to ze denerwuje go hierarchia kościelna. Swoja drogą co jemu agnostykowi do hierarchii kościelnej.

  Cytuj
  IP: 88.199.xx1.xx4 
 • +8

  suaf_gość

  15.09.2011, 07:40

  ...

  "ukierunkowani tylko na swój własny interes i wypychanie portfela" mam wrażenie że to zdanie dotyczy wszystkich polityków. Panu Tomkowi też najwyraźniej emerytura MSW ponad 4tys zł nie wystarcza. Ten ustrój jest chory!!!

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx8.xx1 
 • +2

  _gość

  15.09.2011, 07:47

  Rzeczywiscie, ekipa PIS-u jak się patrzy. Ręce opadają. Te Panie z to jakby prosto z rynku z warzywami i jajkami. Nikogo oczywiscie nie obrażając - przenosnia - - INTERPRETACJA - jak to często mówią PIS-iowcy. Pytam się, a gdzie młodzi przedstawiciele tej partii. Głosujcie na nich, bo naprawdę warto. Przez następne 100 lat nic się w Tczewie nie zmieni !

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx8.xxx 
 • +2

  oko_gość

  15.09.2011, 08:18

  a ilu tam było kibiców ?

  na tym spotkaniu wyborczym ?

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +6

  mocher_gość

  15.09.2011, 08:46

  miernoty

  Pan poseł Smoliński dostał się do sejmu po katastrofie smoleńskiej,bo tak by nigdy tam się nie dostał,agent tomek mówi jaki to Po jest be a pytam się co robiło PiS jak przekupywali posłów Samoobrony,gdzie on w tedy był ? obrabiał Sawicką ,albo Pania Pazura ?,a teraz karierowicz śmiech na sali.Pani Kurska ,no nie to po prostu kompromitacja ,dosyć nam Kurskich w sejmach ,jeden D...L już wystarczy,ona jest bardzo związana z Tczewem ,pytam się gdzie i z kim,tylko karierkę robiła sobie a potem fru do Gdańska ,No i nr 1 Nasza Lejdy Beatka Kempa to dopiero twór partyjny,mistrzyni świata w odpowiadaniu na pytania,tz spadochroniarz.Było o tej Pani cicho to pojechała sobie do Czech wysłała e-maila do PAP i zaś trzy dni na czołówkach wszystkich dzienników w Polsce.Ktoś wyżej napisał gdzie są młodzi z Pisu widać średnia wieku to 55 lat ,to przecież młodzi ludzie heh ehe.Teraz już zupełnie poważnie nasi posłowie obecnej kadencji czy to z Pisu czy z Po ,co zrobili dla Tczewa odpowiem wam wszystkim NIC wielkie NIC,tylko kasę nabijają sobie .W tych wyborach będzie startował nasz były prezydent może jemu trzeba dać szansę a nie tym karierowiczom. Słyszałem w tv że pisiory już mają wykupione msze intencyjne w całej Polsce na czas wyborów,jak to zrobią w kościele na suchostrzygach to K.Cieniewicz już od mojej rodziny nie dostanie a ni złotówki.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx8.xx9 
 • -1

  pisiorek

  15.09.2011, 12:09

  typowy Peowiak-tylko inwektywy

  Aż dziwne,że tcz takie komentarze puszcza ale w sumie-swój swojemu nie utrudni,prawda panie moderatorze? Ty tak piszesz o kandydatach PiS a co z tymi z PO? Pan Nowak wyczarowana"jedynka" z kapelusza,pani minister oświaty Hall na której działania to już szkoda słów,pani Iwona Guzowska,czy Leszek Blanik-oni są twoim zdaniem dobrymi kandydatami?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  suaf_gość

  15.09.2011, 15:10

  ...

  przeczytałem uważnie post "mochera". Forumowicz napisał "nasi posłowie obecnej kadencji czy to z Pisu czy z Po ,co zrobili dla Tczewa odpowiem wam wszystkim NIC wielkie NIC,tylko kasę nabijają sobie". Logicznie rzecz ujmując oprócz posła z PiSu krytykuje też posła z PO... Wniosek: nie jest poplecznikiem PO skoro krytykuje ich posła. Pozdrawiam i polecam poczytanie Logiki Arystotelesa - fajna książka.

  Cytuj
  IP: 178.37.xx8.xx1 
  +1

  pisiorek

  15.09.2011, 16:16

  tak ale

  Popatrz w jak krytyczny sposób odnosi się do PiSu i jakich przy tym słów używa. Poza tym to,że ktoś jest z PO nie musi lubić od razu Kulasa.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  GryFFF

  15.09.2011, 09:33

  NOWA PRAWICA

  PRECZ Z BANDĄ CZWORGA

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  x_gość

  15.09.2011, 09:40

  A mi się agent Tomek podoba !! ciachooo!!! głosuję na niego !

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx1.xx8 
 • ggg_gość

  15.09.2011, 09:45

  mochery

  ok 30 moherów którzy wierzą w spisek który zrobił Tusk z Putinem-sztuczna mgła,bomba na pokładzie samolotu,dzień szybciej posadzone drzewa w smoleńsku,no i tajna broń Rosjan -nike.Takie rewelacje głosi cały Pisowski zakompleksiony elektorat z Macierewiczem na czele.Wolę zagłosować na Palikota.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx7.xx2 
 • +3

  pisiorek

  15.09.2011, 12:05

  hahah

  Na Palikota powadzisz? No fajnie tylko on swoim populizmem przekracza wszelkie granice;) A co do rzekomego "spisku" jak ty to nazywasz to przedstaw mi proszę,który to z posłów Prawa i Sprawiedliwości mówił publicznie,że był to zamach? Dałeś się zrobić PO i mediom im przychylnym w bambuko,bo uwierzyłeś w siana przez nich nieprawdę. Echh a podobno to demokratyczny kraj...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  Piotr_gość

  15.09.2011, 09:52

  Inwigilacja PO

  "PiS jest najbliższy mojemu sercu. Dlaczego? Jako funkcjonariusz pod przykryciem wiele czasu spędzałem z politykami PO." Szykuje sie nowa afera.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx1 
 • gość_gość

  15.09.2011, 10:27

  poprzednim razem głosowałam na pis

  niestety już nie zagłosuję na nich.Zmarnowali mój głos.Mieli wszystko,prezydencję,premiera i co-zaczęli się wykańczać nawzajem.Ten agent Tomek mi się kojarzy z ubolem ,obrzydliwe,Tyle złych rzeczy się dzieje,ludzie bez świadectw pracy pozostawieni samym sobie a Ci o Nergalu gadają.ŻENADA

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • +3

  pisiorek

  15.09.2011, 12:02

  heh

  Po pierwsze nie poprzednio glosowałeś tylko w 2005 roku,bo wtedy PiS doszedł do władzy-teraz rządzi PO,tzn od 4 lat więc nie siej farmazonów. Drugie-do kogo masz pretensje o to co się w kraju dzieje? Do PiSu? Dlaczego? Czy to oni rządzą, czy Platforma Obywatelska? To za ich rządów bezrobocie przestało spadać i to za ich rządów zamykane są szkoły w ramach "oszczędności" na czas kryzysu-kryzysu którego jak mówił Donek niby w POlsce nie było,a zaczął się przyznawać dopiero,że jest gdy nie dało się już tego ukryć. Wybieraj "cudaków" jak chcesz tylko potem się nie żal na tcz.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  suaf_gość

  15.09.2011, 15:14

  święta prawda gościu

  "gościu" masz u mnie ogromny "+". Nergal, kibice, dopalacze - to zastępcze tematy a ludzie jak klepali biedę tak klepią dalej nie zależnie kto jest u koryta PiS, PO czy SLD.

  Cytuj
  IP: 178.37.xx8.xx1 
 • klopsik_gość

  15.09.2011, 10:52

  Do polityki 82-latka?

  Pani Anna Kurska ur.w 1929 roku i jeszcze do polityki?Co ten pisowski Bulterier jeszcze wymyśli?Litości!!!!

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx4.xx7 
 • +2

  _gość

  15.09.2011, 11:49

  Posty z pomarańczowych biur poselskich?

  Skończcie z tą nagonką. Wszystkich którzy tak jadą po PiS zapraszam na stronę GUS gdzie można zobaczyć jak się żyło a jak za PO. PO to katastrofa dla POlski ale fajnie gadają wiec ich wybieracie. Impotencja umysłowa w narodzie trwa... Spójrzcie na to co się dzieje sami a nie oczyma Faktów i GW a wtedy może coś zrozumiecie. Nie mówię że PiS jest super,git i ok ale jest jedyną na dzień dzisiejszy alternatywą która może zrobić coś na plus. W następnym roku PO chce zacząć oszczędzanie bo dług publiczny przez nich wytworzony jest już zbyt gigantyczny(PO wygenerowała 300mld długu z 4 lata-dla porównania WSZYSTKIE poprzednie rządy 500 mld) i planuje wystukać 80 mld złotych,jeśli sądzicie że to was nie dotknięto gratuluję poczucia humoru. Gratuluje samodzielnego myślenia.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • -2

  suaf_gość

  15.09.2011, 15:02

  ...

  obiektywnie rzecz biorąc w latach 2005-2007 była inna, zdecydowanie lepsza koniunktura w gospodarce i w Polsce i na świecie. Odsyłam do raportów KE i MFW. Jakby sprawdzić raporty GUSu doszlibyśmy do wniosku, że najlepiej się żyło za rządów SLD albo kopiąc głębiej - za czasów Gierka. więc twoje stwierdzenie jest daleko idącym uproszczeniem.

  Cytuj
  IP: 178.37.xx8.xx1 
  +3

  pisiorek

  15.09.2011, 16:15

  ... ~ suaf_gość

  Tuskowi nikt nie kazał być premierem. Jeśli sytuacja w kraju go przerastała mógł odejść a nie kraj ciągnąć na dno. Co do zaś sytuacji gospodarczej to powiem tak-dobry "przywódca" potrafi pokonywać trudności. Powtarzam Tusk nie został premierem za karę więc nie usprawiedliwiaj go.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -1

  suaf_gość

  16.09.2011, 12:57

  jak to nikt Tuskowi nie kazał być premierem? W kampanii 2007r. jasno PO określiło, że jak wygrają wybory to Tusk będzie premierem. Zatem idąc tym tokiem rozumiewania większość wyborców (pisze wyborców bo jakbym napisał obywateli to byłoby to nieprawdą z uwagi na niską frekwencję) zobowiązała Tuska do tego aby został szefem rządu. Jakby zmienił zdanie odrazu opozycja podniosłaby larum (chociaż PiS w 2005r. tak wyborców w "jajo" zrobił (Marcinkiewicz zamiast J.Kaczyńskiego). Zresztą jakbyś poczytał konstytucję to dowiedziałbyś się że nominację na szefa rządu wręcza prezydent (w 2007r. śp. L.Kaczyński). Upraszczając: L.Kaczyński kazał D.Tuskowi stworzyć rząd. Oczywiście partia mająca większość wskazuje kandydata na premiera ale nie jest to wiążące dla Prezydenta. Co do "dobrego przywódcy" nigdzie nie powiedziałem że Tusk jest dobrym przywódcą. Apelowałem o obiektywność bo sam jestem ciekaw jakby z obecną sytuacją gospodarczą poradził sobie PiS czy SLD.

  Cytuj
  IP: 178.37.xx8.xx1 
 • +5

  _gość

  15.09.2011, 11:53

  a poza tym

  Tcz.pl mogło sobie tą ironie podarować. Już od dawna wiadomo z kim tcz trzyma ale chociaż trochę obiektywizmu i stylu "wolnych mediów" mogło sobie pozostawić. Fuuuj

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • -2

  Tczewianion_gość

  15.09.2011, 11:54

  Smoliński

  Taki porządny człowiek w tak kretyńskiej partii..... szkoda Pana Panie Kazimierzu.

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
 • +2

  obserwator_gość

  15.09.2011, 15:46

  wybory

  PO chce do władzy popieram PiS księza są za PiSem

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx9 
 • -2

  he he_gość

  15.09.2011, 17:57

  do kaczorka

  odpowiadam na pytanie Pan Macierewicz ,szef ABW,szef CBA,no i nasz agent Tomek takie brednie opowiadają na swoich wiecach wyborczych,proszę sobie poszukać na youtube. Powiedz mi mój drogi kaczorku a po co Pan zakompleksiony kartofelek pcha się do władzy,ja tobie mogę od razu od powiedzieć dla zemsty bo tak nienawidzi Tuska ,Komorowskiego i całe PO za przegrane wybory w 2005 r i przegraną prezydencje.Co mieliśmy za czasów pisiorów ,same intrygi szukanie afer ,państwo policyjne CBA 6 rano kryzys w stosunkach z Rosją i Niemcami,tysiące kilometrów dróg ale tylko w snach,tysiące miejsc pracy ale za granicą,strajki pielęgniarek i miasteczko namiotowe pod kancelarią premiera które rozbito siłą,i wiele wiele innych żeczy.Kaczy nos powinien trochę zejść do realnych czasów i wspólnie z innymi rozwiązywać problemy polski a nie żyć w MATRIXSIE przypomina sobie czasy jak go baran poturbował chyba trochę za mocno.Nie wiem dlaczego nasze społeczeństwo tak im wszystkim wieży ,przecież to tylko i wyłącznie kiełbasa wyborcza

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx8.xx9 
 • +1

  obserwator_gość _gość

  15.09.2011, 19:07

  wybory

  Znowu to samo obiecanki cacanki a głupiemu niesmak..

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx0 
 • -1

  gość_gość

  15.09.2011, 20:18

  polecam

  http://tv.rp.pl/video/Wydarzenia,Kraj,Rozmowy/Ryszard-Bugaj-nie-bedzie-glosowal

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • +2

  Gościu_gość

  15.09.2011, 20:25

  Wywiad z Kazikiem Staszewskim - słowa prawdy

  - Głosowałeś w ostatnich wyborach na PO. - Głosowałem, ale z własnej ignorancji i z ulegania baraniej panice - ulegając panice antypisowskiej. Tego żałuję. Daleki jestem od tego, by w czambuł potępiać rządy PiS. Dla mnie i dla mojej kieszeni to był bardzo dobry czas. Znieśli podatek od darowizny, od spadku, zmniejszyli dochodowy. Niestety kompletnie nie umieli sobie poradzić z wizerunkiem w mediach, czego i ja jestem najlepszym dowodem, widząc w nich wcielone zło. Ale ja to głupek jestem. - A co jest największym błędem obecnego rządu? - Wszystko. Niedotrzymanie ani jednej obietnicy wyborczej. Obiecywanie gruszek na wierzbie należy oczywiście do emploi zawodu polityka, ale PO zachowała się kompletnie cynicznie. A rząd popełnia gafę za gafą. Ot, choćby ostatnio wyczytałem, że w aferze hazardowej są wprawdzie jakieś dowody, ale nie takie, żeby postawić zarzuty... Czytaj: Miro i Zbycho coś broili, ale się im upiecze, bo ich osłaniają koledzy. Próba kupienia ustawy, bo z tym mieliśmy do czynienia w tej aferze, czyli sytuacja analogiczna do tej, która rozwaliła rząd Millera, teraz ma ujść na sucho. W zamian za to tłuszcza dostaje co raz to nowe elementy igrzysk, jak kastrowanie pedofili, walka z dopalaczami i kibicami. Mówię kibicami, bo nie uznaję dychotomii kibol-kibic. - Lech Kaczyński powinien mieć pomnik w Warszawie? - Oczywiście, że powinien. Bez względu na opinie o nim ? zginął na posterunku, pełniąc obowiązki głowy państwa, a nie u siebie na działce, zabijając się szpadlem. A poza tym ? czy nam się to podoba czy nie ? był najlepszym prezydentem Polski ostatniego 20-lecia. Bo kto, jeśli nie on? Jaruzelski? Wałęsa? Nie wygłupiajmy się... A może Kwaśniewski, który do Charkowa, na groby polskich żołnierzy pojechał pijany? Długo nie dostrzegałem niestosowności tej sytuacji. Do czasu, aż uświadomiłem sobie taką rzecz: a jakby to prezydent Izraela przyjechał do Auschwitz i się zataczał? - A Bronisław Komorowski? - Jaki jest, każdy widzi... (śmiech). Kaczyńskiemu ten pomnik się należy.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xxx 
 • +1

  Gość_gość

  15.09.2011, 23:22

  -----------------MEDIA MILCZĄ---------------------

  Eksperyment: uderzenie skrzydła Tu-154M w brzozę (program obliczeniowy LS-DYNA 3D stosowany przez NASA, metoda elementów skończonych)” Prezentacja multimedialna (film) prof. Kazimierz Nowaczyk (University of Maryland) oraz prof. Wiesław Binienda (University of Akron, członka Grupy Ekspertów ds Wypadków Lotniczych FAA / NASA) http://picasaweb.google.com/lh/photo/5pMSl_tdorlZVEEpWLrIZg?feat=directlink

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xxx 
 • belzebub_gość

  15.09.2011, 23:22

  ŻENADA

  KSIĘŻA KAŻĄ GŁOSOWAĆ NA PIS- 90 % KATOLIKÓW MARSZ, JAK DZIEKAN INKWIZYTOR KAŻE...

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx6 
 • +3

  mr. Tczewski

  16.09.2011, 10:32

  PO - NIE

  Z całym szacunkiem dla wyborców PO , ale czy ci ludzie nie obserwują rzeczywistości. Tusk podpisał pakiet klimatyczny, od 2013 ceny energii będą gwałtownie rosły , podpisał umowe gazową z Rosją i jako 2 największy odboiorca gazy w europie zaraz po Niemcach kupujemy go najdrożej w europie(umowa do 2035r. bez mozliwości wypowiedzenia jej) co najgorsze umowa została podpisana po wiadomości o gazie łupkowym w Polsce. Pani Hall najgorsza minister edukacji od czasów Jaruzelskiego, Grabarczyk i jego autostrada z Chińczykami, Grad który zamkną stocznie itd.Dla mnie sa to wystarczające powody aby PO powiedzieć nie, za PIS jak było tak było ale podatki spadły , były reformy a kwestia podsłuchów i ten cały krzyk jak teraz widać to był ferment PO-im dziękuję ja i moja rodzina

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  mr. Tczewski

  16.09.2011, 10:40

  PO-NIE

  Co by PO teraz nie zrobiło i tak mam dość ich miernoty:Grabarczyk i Autostrady , Pawlak i umowa gazowa z Rosją , Grabarczyk i stocznie , Hall i najgorszy minister od czasów Jaruzelskiego itd. Za PIS było jak było ale podatki poszły w dół były reformy, przynajmniej na tym fizycznie skorzystałem , a za Tuska tylko same powyżki Po mówię nie i moja cała rodzina , a P.Kulasa nie komentuje bo szkoda mojej klawiatury Głos na Smolińskiego jest o niebo bardziej kompetentny.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • gość_gość

  16.09.2011, 11:27

  blebleble

  "Kiedy będzie kandydowało parę tysięcy kretynów na stanowiska parlamentarne, nikt mnie nie zmusi, żebym zagłosował na jednego z nich, tylko dlatego, że go uznam za mniej groźnego kretyna."Hołdys

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • suaf_gość

  16.09.2011, 13:01

  świeta prawda

  ale na wybory trzeba pójść. Ja proponuje zagłosować na nich wszystkich bo im się wszystkim należy po równo.

  Cytuj
  IP: 178.37.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.