Nowy rok czas zacząć - najbliższe mecze Sambora

Justyny Domnik (nr.10) i Belter (nr.6) są motorem napędowym tczewskiego Sambora (fot. K. Gierszewski)
Tczew - Nowy rok czas zacząć - najbliższe mecze Sambora
Po świąteczno-noworocznej przerwie do treningów wróciły zawodniczki Aussie Latochy Sambor Tczew. Rozgrywki ligowe rozpoczną 14 stycznia meczem wyjazdowym w Poznaniu.

Przetarciem przed meczem ligowym będzie zapowiadający się bardzo interesująco mecz sparingowy ze Starem Elbląg. Jeszcze w minionym roku podobny mecz odbył się w Elblągu, a tym razem w ramach rewanżu zespół Superligi przyjeżdża do Tczewa. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą środę - 11. Stycznia w II LO w Tczewie o godzinie 18.

Do końca II rundy rozgrywek pozostały do rozegrania już tylko 4 kolejki, po których nastąpi podział zespołów na te wałczące o awans (pierwsze cztery) oraz walczące o utrzymanie (ostatnie trzy). Sambor zagra kolejno 14. stycznia w Poznaniu, 22. stycznia (niedziela godzina 14) w Tczewie ze Spartą Oborniki, 29. stycznia (niedziela godzina 14) w Tczewie z PCM Kościerzyna, oraz 11. lutego w Gnieźnie. Sambor podobnie jak Słupia Słupsk jest już niemal pewny gry w czołowej czwórce walczącej o awans. O pozostałe dwa miejsca do końca walczyć będą Sparta Oborniki, PCM Kościerzyna i Jutrzenka Płock.

Przed drugą częścią sezonu w składzie Sambora doszło do niewielkich zmian. W Samborze nie zobaczymy już Anastazji Kasuły, z którą za porozumieniem stron został rozwiązany kontrakt. Pani Anastazji bardzo dziękujemy za grę i włożony wkład w wyniki zespołu i życzymy wszystkiego najlepszego.

Z pozytywnych wiadomości należy podać, że już od pewnego czasu z drużyną trenuje Marta Tomczyk, która prawdopodobnie w lutym powinna być do dyspozycji trenerów i po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana (zerwanie więzadeł krzyżowych) będzie mogła powrócić na ligowe parkiety. Po urlopie macierzyńskim na dalsza grę w barwach Sambora zdecydowała się Agnieszka Jezierska (w minionym sezonie w Superlidze wystąpiła w 16 meczach i zdobyła 41 bramek). Agnieszka już w styczniu powinna powrócić do treningów i po odbudowaniu formy fizycznej będzie do dyspozycji trenerów Kwiatkowskiego i Karnowskiego. Do zdrowia powraca także Magda Krajewska, ale jej powrót na parkiet w tym sezonie jest mało prawdopodobny.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia