Relacja z szóstych zawodów na gniewskim skateparku Weber Skok

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - Relacja z szóstych zawodów na gniewskim skateparku Weber Skok

zobacz galerię zdjęć: 2
11 maja na skateparku w Gniewie, tradycyjnie w drugą sobotę maja, odbyły się coroczne zawody skateboardingowe, w tym roku połączone po raz kolejny z konkursem w jeździe na hulajnodze. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez Zakład Produkcji Kruszyw oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie piknik miejski z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Chociaż pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, mieszkańcy Gniewu i okolic przyszli licznie. Piknik rozpoczął się od przywitania gości przez Pana Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego, Patrona Honorowego wydarzenia oraz przedstawicieli organizatorów: Panią Beatę Czaję-Osiak p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Pana Michała Bąkowskiego, Menadżera Zakładu Produkcji Kruszyw, sponsora skateparku.
Cieszy nas bardzo, że wyposażenie skateparku zostało tak profesjonalnie wyremontowane i odświeżone. Doceniamy starania i nakład pracy pracowników oraz dyrekcji GOSiR. Okazuje się także, że posiadamy w Gniewie grupę młodych zawodników coraz lepiej jeżdżących na hulajnogach. Dlatego zeszłoroczna decyzja o wprowadzeniu do naszej imprezy konkurencji w jeździe na hulajnodze, okazała się strzałem w dziesiątkę. - mówi Joanna Wachowska, koordynator ds. komunikacji Zakładu Produkcji Kruszyw.
Rzeczywiście do Gniewu dotarła moda na hulajnogi, czego dowodem była 12-osobowa reprezentacja chętnych chłopców do zaprezentowania swoich umiejętności w konkursie. Nagrodzono trzech najlepszych zawodników. Pierwsze miejsce zajął Filip Ocieszak (15 l.) z Rumii, kolejne odpowiednio Paweł Chudyka (13 l.) i Karol Lamkiewicz (13 l.) z Gniewu.

W konkursie na deskorolce do walki stanęli natomiast doświadczeni skaterzy z Gdańska, Bydgoszczy i Tczewa. Zwycięzcą został Łukasz Gosiewski z Gdańska (24 l.), a kolejne pozycje zajęli Bartek Bałdowski z Tczewa (18 l.) oraz Wiktor Jakowski z Gdańska (16 l.).
Nagrodami dla Zwycięzców był sprzęt sportowy, m.in. deskorolki, kółka, czy kaski, a także praktyczne gadżety: koszulki, plecaki i saszetki.
Skoczny dzień to nie tylko zawody dla fanów deskorolki i hulajnogi. Dla mieszkańców Gniewu i okolic organizatorzy przygotowali sporo rodzinnych atrakcji. Na najmłodsze dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz zabawy przygotowane przez animatorki, a na nieco starsze dzieci - m. in. skoki na eurobungy. Nie zabrakło pysznej grochówki, stoiska z popcornem i watą cukrową czy specjalnego namiotu Zakładu Produkcji Kruszyw, gdzie dorośli mogli dowiedzieć się o zastosowaniu keramzytu oraz otrzymać jego bezpłatne próbki.
Organizatorzy serdecznie dziękują mieszkańcom za liczny udział, sportowcom za zmagania na desce i hulajnodze na najwyższym poziomie, a przedstawicielom władz za wsparcie i przybycie.

Drukuj
Prześlij dalej