XVI Ogólnopolski Turniej Siatkówki

zobacz galerię zdjęć: 3
21 grudnia w hali II LO w Tczewie odbył się XVI Ogólnopolski Turniej Siatkówki, zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Do zawodów zaproszone zostały zespoły z Gdańska, Bydgoszczy, Elbląga, Pelplina i Tczewa. Turniej rozegrano chyba najbardziej sprawiedliwym systemem, czyli każdy z każdym.

Po wielogodzinnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się zespół z Tczewa pod nazwą „Tczew i okolice” (oprócz mieszkańców miasta zespół wspomogli przyjaciele ze Sztumu i Malborka), który wygrał wszystkie mecze. Najbardziej zacięte i emocjonujące spotkania rozegrały zespoły Bydgoszczy i Gdańska (2:1) oraz Bydgoszczy i Elbląga, (2:0). W tym drugim meczu pierwszy set zakończył się niecodziennym wynikiem 36:34!

Turniej toczył się w niesamowitym tempie, gdyż każda z drużyn grała po cztery mecze praktycznie bez przerwy.

Na uroczystym zakończeniu wręczono pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki gwiazdkowe dla wszystkich uczestników imprezy. Wyróżniono także po jednym zawodniku z każdego zespołu:

Tczew - Jędrzej Zieliński
Bydgoszcz - Marcin Szczechowicz
Elbląg - Patryk Reszke
Pelplin - Mateusz Górski
Gdańsk - Sebastian Kisiel

Życzeniami Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku zakończył się XVI Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Siatkówki.