tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 02:08
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Ogólnopolski Zjazd Dzieła Kolpinga

Data wydarzenia: piątek, 13.11.2009
Opublikowano: poniedziałek, 02.11.2009, 20:43. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

13 i 14 listopada w Tczewie odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Dzieła Kolpinga. Jest to największe święto Dzieła Kolpinga w Polsce, najstarszej katolickiej organizacji, samopomocowej, która zrzesza 600 tys. członków w 61 krajach świata.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie od stycznia 2005 roku działa jako organizacja pożytku publicznego. Dzieło Kolpinga jest katolickim związkiem społecznym, który w szczególny sposób wspiera rozwój osobistych predyspozycji swoich członków i oferuje im oraz społeczeństwu pomoc życiową. Poprzez działalność swoich członków i grup wspiera dobro wspólne w chrześcijańskim znaczeniu. Nadrzędnym celem Dzieła Kolpinga jest wyrobienie w każdym umiejętności kształtowania swojego życia w sposób odpowiedzialny, czyli postępowania jak prawdziwy chrześcijanin zarówno wobec własnej rodziny - jako dobry ojciec, matka, współmałżonek itd.; wobec społeczeństwa - jako solidny, uczciwy fachowiec, dobry sąsiad; wobec narodu i państwa -jako odpowiedzialny obywatel

W Tczewie w roku 2007 działalność stowarzyszenia obejmowała m.in. wsparcie budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Katolickich. W Zespole Szkół Katolickich rozpoczęła również działalność grupa młodego Kolpinga, która pracowała jako wolontariusze, służąc pomocą osobom potrzebującym w świetlicach środowiskowych i w hospicjum. Wspólnie z młodzieżą zorganizowano obóz w Bieszczadach, Bal Charytatywny na rzecz Hospicjum, paczki dla potrzebujących uczniów. Stowarzyszanie od początków września wspiera rodzinę, która pozostała bez środków do życia. Zrealizowało także program wyrównywania szans dla młodzieży, przy pomocy Pomorskiego Kuratorium Oświaty. W ciągu całego roku ze środków stowarzyszenia finansowane są także zajęcia sportowe. W obecnym roku planowane jest: zakończenie akcji DOM, która dotyczy remontu i wyposażenia mieszkania dla potrzebującej rodziny, zorganizowanie obozu w Bieszczadach dla młodzieży zdolnej i zaangażowanej społecznie, a nie posiadającej środków na wakacyjny odpoczynek, organizacja zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży.

W piątek 13 listopada, o godz. 19:30 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się uroczysta inauguracja Zgromadzenia, poprzedzona Mszą św. o godz. 18:30 w Kościele Farnym w Tczewie pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego, Jana Bernarda Szlagi.
drukuj
Artykuł przeczytano 978 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew