tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 18:50
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Muzykoterapia oraz Funk de Nite na Off Jazz Festivalu

Data wydarzenia: piątek, 16.10.2009
Opublikowano: piątek, 25.09.2009, 08:44. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Coś dla fanów jazzu i nie tylko, podczas piątkowych koncertów usłyszymy funky, rock, nu-jazz, down-tempo, a nawet beatbox i rap.

Koncerty rozpoczną się o godz. 19:00 w Sali widowiskowej CkiS. Wstęp: 15 zł. KARNET FESTIWALOWY na wszystkie wydarzenia 35 zł. Rezerwacje i bilety CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew lub 058 531-07-07. Info : www.ckis.tczew.pl
 


W piątkowy wieczór wystąpi zespół Muzykoterapia z wokalistką Izą Kowalewską, której Świetny, lekko "zabrudzony", mantryczny głos powoduje, że słucha się jej z zapamiętaniem i prawdziwą przyjemnością oraz Funk de Nite -jedna z najciekawszych polskich grup grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Zespołowi towarzyszyć będzie genialny beat boxer, znakomity raper i tancerz z Gujany - STEWLOCKS.

Muzykoterapia
(nu-jazz,dub,down-tempo)

Grupa powstała w październiku 2002 roku w składzie:

Iza Kowalewska (wokal) - dyplomowana (dosłownie) muzykoterapeutka, współtworzy projekt etniczny Drums NRG znany z „Koncertów Na Ścianie”, współpracuje z Fiszem oraz Emade. Wystąpiła solo na płytach Emade „Album producencki” oraz Projekt O.S.T.R. Emade „Szum rodzi hałas” a także gościnnie na albumach Fisz Envee „Fru!” oraz Tworzywo Sztuczne „Wielki Ciężki Słoń”.

Domink Trębski (trąbka i elektronika) – ex-członek zespołu Tworzywo Sztuczne, muzyk sesyjny, aranżer, uczestnik wielu kolektywów dj’skich.

Wojtek Traczyk (kontrabas) - liczący się w środowisku jazzowym kontrabasista, na stałe współpracujący z wieloma artystami sceny rozrywkowej.

Grupa posługuje się zarówno samplerami i sekwencerami jak i instrumentami tradycyjnymi, te ostatnie jednak, co jest ciekawostką, z reguły naśladują brzmienia i konwencje typowe dla szeroko rozumianej elektroniki. Ze względu na szerokie zainteresowania muzyczne artystów i ich pochodzenie z różnych środowisk muzycznych, debiutancki album grupy cechuje duży eklektyzm i urozmaicenie formy. Debiutancki album „Muzykoterapia” ukazał się nakładem Asfalt Records 28 kwietnia 2006 r.

Muzykoterapia wystąpiła na licznych koncertach, 27 grudnia 2004 r. zagrali w ramach cyklu "Generacja Teatru Rozmaitości" w Warszawie, a po wydaniu debiutanckiej płyty na specjalnym koncercie promocyjnym 27 maja 2006 r. w warszawskim klubie „Balsam”. Z Muzykoterapią wystąpili Marcin Masecki (piano, Niewinni Czarodzieje) i Marcin Ułanowski (perkusja, ex-Sistars, zespół koncertowy Marysi Peszek). Muzycy ci aktualnie uczestniczą na stałe w koncertach Muzykoterapii. Frekwencja przekroczyła wszelkie oczekiwania, a w klubie nie zmieścili się wszyscy zainteresowani koncertem. Następnego dnia Muzykoterapia wyleciała do Manchesteru na zaproszenie „Eurocultured Street Festival”. Po występie na „Off Festivalu” w Mysłowicach 20 sierpnia 2006 r. ściśle wypełniająca klub publiczność zgotowała zespołowi owację na stojąco. Grupa wystąpiła także między innymi 30 września 2006 w klubie „A38” w Budapeszcie, oraz – jako jedyny polski support – przed Macy Gray 15 czerwca 2007 w Warszawie.

FUNK DE NITE & STEWLOCKS
(NL/Gujana) (jazz, funky, rock) ( beatbox, dance, rap)

Ryszard Krawczuk- sax, Piotr Grząślewicz- gitara, Piotr Wojtanowski- bgitara, Artur Malik- perkusja

Funk de Nite - zespół założony w Krakowie we wrześniu 1993 roku, przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Muzyka zespołu to fuzja jazzu, funky ,rocka i hip-hopu. Rytmiczne kompozycje członków zespołu i gości, przeplatają się z lirycznymi balladami. Zespół łączy swą muzykę z efektownym show scenicznym.

Z zespołem koncertowali wybitni muzycy m.in. M.Raduli, J.Śmietana, B.Maseli, J.Królik, P.Żaczek, P.Mąciwoda oraz goście zagraniczni m.in. Saskia Laroo(NL)-tp ; Warren Byrd (USA) -kbs ; Mustapha Seck ( Senegal )-perc. Do zespołu często dołączają znakomici raperzy mieszkający na stałe w Holandii .Pochodzący z Surinamu - MC VLASH i FIRESTORM oraz z Gujany - STEWLOCKS.

STEWLOCKS - znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkający obecnie w Holandii. Zdobył liczne nagrody muzyczne m.in. Prestigious Prize of Holland w kategorii Hip-Hop, Wanted R&B, Best Band Award. Na swoim koncie ma występy z super gwiazdą reggae - Shabba Ranks oraz ikonami rapu, grupą RUN DMC. W zeszłym roku jego zespół uplasował się na 35 miejscu listy Billboardu i otrzymał tytuł Demo of the Month w amerykańskim magazynie KEYBOARD. Ma własną grupę taneczną 2 DA POINT.

Wykładał taniec w Rotterdam Dance Academy, Kunst Humaniora w Brukseli, Arabesque Dance School w Antwerpii, The Royal Dance School w Hadze. Prowadził warsztaty taneczne w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Danii, Hiszpanii oraz Francji.
drukuj
Artykuł przeczytano 1076 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Pola i lasy
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew