tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 23:22
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Rusza OFF JAZZ FESTIVAL!

Data wydarzenia: czwartek, 06.10.2011
Opublikowano: wtorek, 04.10.2011, 12:38. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Na początek Dagadana i Degradazja - koncert i warsztaty - przyjdź i stwórz z nami improwizowany utwór muzyczny!

W czwartek (6.10.2011r), pierwszego dnia Festivalu usłyszymy polsko - ukraińską mieszankę folku, jazzu i elektroniki, laureatów Fryderyka w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata - tria DagaDana, promującego najnowszą płytę "Dlaczego nie". Kolejna festiwalowa rewelacja to działania projektu Degradazia, którego człon stanowią: multiinstrumentalista Wojtek Grabek i twórczyni muzyki wokalno - elektronicznej Daga Gregorowicz.

Start: godz. 19.00
bilet jednodniowy: 15 zł
karnet na Off Jazz Festival: 40 zł

DagaDana - Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski po ponad roku od wydania swojej debiutanckiej płyty, za którą zdobyli statuetkę Fryderyka 2011 za Album Roku w kategorii Folk / Muzyka Świata, powracają z nowym materiałem.
Ostatni rok muzycy poświęcili koncertowaniu, poznawaniu innych kultur, poszukiwaniu brzmień i odkrywaniu na nowo siebie i swojego świata. Wszystkie te doświadczenia odzwierciedla album "Dlaczego nie". Muzyka na drugiej płycie to utwory z tak szerokiego zakresu gatunków jak folk, muzyka świata, jazz, poezja śpiewana, a nawet muzyka klasyczna. Album „Dlaczego nie” to również bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. W nagraniach uczestniczyli liczni goście z Polski m.in. Mirosław Baka, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Smoczyński, Kapela ze Wsi Warszawa, a także z pustynnej części Maroka - Hmad Ait Ibrahim. Oprócz tekstów ludowych i autorskich „Dlaczego nie” ukazuje współpracę DAGADANA z Sofiją Andruchowycz oraz Janem Gabrielem Szutkowskim. Tak dopracowanej brzmieniowo i koncepcyjnie płyty dawno nie było na polskim rynku. Wydawcą jest AGORA SA.

DEGRADAZIA (GRABEK & Daga Gregorowicz ) - koncert na skrzypce elektryczne, wokale, efektory, sekwencery i loopery oraz warsztaty z udziałem publiczności. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z możliwościami obróbki dźwięku na żywo, poznają wykorzystywane przez muzyków instrumenty oraz wezmą aktywny udział w tworzeniu improwizowanego utworu muzycznego.

WojtekGrabek - multiinstrumentalista, który łączy dźwięki skrzypiec z alternatywną muzyką elektroniczną. W muzyce za jedyną barierę uznaje własną wyobraźnię. Ukończył klasę skrzypiec PSM im. Karłowicza w Katowicach. Zwycięzca przeglądu Głośnik 2009, zdobywca drugiej nagrody w konkursie Miller Fresh Sound&Laif 2008, finalista przeglądu Łowimy Talenty. Supportował duet Layo&Buschwacka oraz Stanisława Soykę. Koncertuje w Polsce i zagranicą, m.in. w Niemczech, Austrii i na Słowacji. Z solowym projektem GRABEK wydał płyty "mono3some" oraz "8". Współpracuje z Dagą Gregorowicz w projekcie DEGRADAZIA oraz z Tomaszem Ragaboy Osieckim.

Daga Gregorowicz - wokalistka, członkini zespołów DAGADANA, DEGRADAZIA, LISTONOSZ, twórczyni muzyki wokalno elektronicznej. Ukończyła Studium Piosenkarskie im. C. Niemena w Poznaniu w klasie wokalno-aktorskiej. Wraz z polsko-ukraińskim trio DAGADANA nagrała płyty "Wygadana EP", "Maleńka" oraz "Dlaczego nie?". Z Tomaszem Gwincińskim nagrała płytę Klub Samotnych Serc Pułkownika Tesko. Współpracowała z takimi muzykami jak Gaba Kulka, Karim Martusewicz, Tomasz Duda, czy Maciej Szajkowski. Od 2008 roku kolaboruje z artystką Martą Filipiak tworząc muzykę do jej wernisaży i etiud filmowych. Udźwiękawia filmy animowane oraz programy dla dzieci na Ukrainie. Koncertowała w Polsce, na Ukrainie, w Niemczech, Rumunii czy Maroko.

dagadana.pl
myspace.com/dagadana


drukuj
Artykuł przeczytano 1322 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Stojaki na rowery przy dworcu PKP
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew