tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 22:55
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Zmiana organizacji ruchu

Data: sobota, 25.09.2010, 20:08. Nadesłał(a): Wiater. Komentarzy: 10

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew - znak
Kierowcy, patrzcie na znaki, dziś jakiś osiłek w mercu wymusił mi pierwszeństwo i jeszcze miał do mnie pretensje, akcja miała miejsce przy Urzędzie Miasta. Na czas remontu wiaduktu pierwszeństwo mają kierowcy jadący z ul. Lecha w stronę pl. Piłsudskiego a kierowcy jadący od strony zamkniętego wiaduktu mają "ustąp", wszystko było by ok, bo i tak tam zwalniam bo mogę trafić jadącego na pamięć. Zapewne jeszcze więcej kwiatuszków się tam (i nie tylko tam) znajdzie. NIE JEŹDZIJCIE NA PAMIĘĆ - PATRZEĆ NA ZNAKI !!!
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 2231 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (10)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+9
prawda ~ ja15_gość
IP: 109.207.xx9.xx0
Data: 25.09.2010, 21:59
Nic dodać nic ująć - prawde gada wiater.
Brak zdjęcia
-26
Kamelot_gość
IP: 109.243.xx5.xx5
Data: 25.09.2010, 22:41
Szkoda, że Cię nie trafił, bym jeszcze flaszkę mu postawił za głupotę :) Wszyscy winni tylko nie ja. Teraz będę jeździł i na takich dziadów się czaił, żeby tylko mnie trafili
Brak zdjęcia
+8
do Kamelot ~ anon_gość
IP: 178.37.xx2.xx4
Data: 27.09.2010, 16:05
Ty a o co ci chodzi. Autor dobrze napisał, pierwszeństwo mają wyjeżdżający z Lecha więc??????????? Kto ma się czuc winny, chyba ten co wymusił tak czy nie. Ach no i jeszcze powodzenia w łowach na dziadów, którzy mają cię trafic. Głupota ludzka nie ma granic. Pozdrawiam.
 
Brak zdjęcia
+9
Oznakowanie ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 27.09.2010, 11:00
Pisałem wczoraj, ale widocznie komentarz nie dotarł, więc piszę ponownie. Każdy, nawet najmniej kumaty kierowca wie, ze prawidłowe oznakowanie jest niezwykle istotne. A jeszcze ważniejsze, jeżeli zmienia się na czas remontu. Tak więc w całym cywilizowanym swiecie pojawiają się tablice o treści: "Uwaga od dnia ..... nastąpi zmiana organizacji ruchu". Tablice pokazują się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Później, na czas remontu, stawia się różnego rodzaju znaki, maluje się żółte pasy na jezdni, stawia żółte swiatła migające - jednym słowem czyni sie zmiany widocznymi. Tak się dzieje w świecie cywilizowanym, ale nie w Tczewie. Może powinno dojść do wypadku na skrzyżowaniu Lecha z Wojska Polskiego? Może to by zmusiło Starostwo do myślenia? Kilka dni temu zadałem pytanie - dotyczące tego skrzyżowania, czy w Starostwie zabrakło pieniędzy na puszkę żółtej farby i na wynagrodzenie pracownika za kilka godzin pracy? Odzewu jak zwykle nie było. Tak więc do wszystkich zwolenników Starosty: jeżeli chcecie dalej bałaganu i działań niezgodnych z prawem, głosujcie na niego w wyborach prezydenckich. Pozdrawiam ka
user_ico_mieczyslaw
+1
ka, czepiasz się. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.09.2010, 15:13
Przecież wymalowali żółte pasy na wysokości dawnego Kanionu i basenu, więc i tczewskie starostwo przestrzega wysokich standardów światowych i europejskich, po prostu jesteś tak już i ja, i większość kierowców w Tczewie takim ignorantem, że nie zauważasz nowo powstałego oznakowania, a tym samym jeździsz na pamięć - dla tych, którzy nie zrozumieli, ironizowałem.
 
Brak zdjęcia
+6
tak myślałem. ~ ka_gość
IP: 79.163.xx6.xx7
Data: 27.09.2010, 16:11
Tak myślałem. Jednak, ponieważ forum jest ignorowane przez Starostę i policję, mam wielką ochotę zrobić zdjęcie skrzyżowania Lecha z W. Polskiego i przekazanie drogówce z prośbą o wytłumaczenie jak się poruszać i które znaki są ważniejsze: poziome, czy pionowe. Dla niewtajemniczonych: z Lecha można wg znaków pionowych skręcić w prawo i w lewo w W. Polskiego. Jednak skręcając w lewo przecina się podwójną ciągłą, co jest jednym z największych wykroczeń w kodeksi drogowym. Jednak wykonanie mojego planu wiązałoby się z utratą anonimowości, a to byłaby duża strata. Na koniec wyjaśnienie: jedyną osobą krytykowaną przeze mnie, która podjęła dyskusję był swego czasu Pan Mirosław Pobłocki. Piszę to nie dla tego, żeby Go popierać, ale dlatego, żeby , może chociaż w okresie przedwyborczym, sprowokować do dyskusji innych kandydatów. Pozdrawiam ka
 
user_ico_mieczyslaw
+2
do ka. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 28.09.2010, 08:03
W świetle kodeksu drogowego, znaki pionowe mają pierwszeństwo nad poziomymi, kolejność jest taka: policjant, sygnalizator, znaki pionowe, znaki poziome. Co nie zmienia faktu, że odrobina wysiłku ze strony włodarzy zaowocowała by klarowną sytuacją na drogach. Kolejna sprawa: zjeżdżając z wiaduktu na 1-Maja można by wymalować pas do lewoskrętu i zostawić pas do jazdy na wprost i do skrętu w prawo -jest tam wystarczająco dużo miejsca. Bo w tej chwili, bez wymalowanych "kresek" większość kierowców, aby skręcić na wiadukt 800-lecia, zjeżdża o prawej zajeżdżając drogę rowerzystom i jadącym prosto, tak jakby kierowali co najmniej 6-ścio osiowym pojazdem z naczepą.
 
Brak zdjęcia
+5
do Mieczysława ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 28.09.2010, 10:05
Wnioski płynące z komentarzy dot. remonu są następujące: 1. każdy kierowca ma kilka pomysłów mogących bardziej lub mniej usprawnić i poprawić bezpieczeństwo ruchu, 2. często są to rozwiązania tzw. bezkosztowe (namalowanie linii, wytyczenie pasa do skrętu, zmiana częstotliwości pracy sygnalizatorów, zmiany dróg głównych itp.). Smutnym więc pozostaje fakt, że Starostwo ma to głęboko w d... Pozdrawiam ka
Brak zdjęcia
-4
gosc_gość
IP: 84.38.xx9.xx2
Data: 28.09.2010, 22:18
tak tszeba patszec na znaki fakt i rosadek z kultura jazdy tez wazny ale ak widze auta zrejstracjami "GMB" to odrazu nerwy biora te patalachy nawet nie umieja jedzic owszem nie wsyscy a juz nie wspome o rejstracjach na "GD" owsze nie wszyscy i banda cwaniakow ale juz zauwarzylem ze z rejstarcja"GTC" to tez jerzdza jak chca i legalnie na chama lamia przepisy wjedzaja na czerwonym itd. gdzi t apolicj aniech sie wezna za motory i motorynki te i ich wydechy bo chalasuja tylko po osiedlach wraz z wiejskimi tningami aut co bucza po miescie z rynna na wydechu jak wiesniaki
Brak zdjęcia
+3
GMB ~ anon_gość
IP: 77.253.xxx.xx3
Data: 29.09.2010, 07:10
Ty masz jakis problem. A może problem to ty sam. 1. zapraszam ponownie do szkoły, z twoją ortografią jest coś nie tak( aż źle się czyta takie wypociny) O interpunkcji nie wspomnę. 2. ja mam tablicę GMB, jestem kierowcą od 7 lat i nie zdarzyło mi się nigdy abym komuś nie ustąpił, czy poprostu nie dał wbic się w korek. Więcej kultury za to bym wymagał od TAXI i od młodzików na GTC. Oni dopiero się mają za królów szos.
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew