tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 00:09
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Polska - zdrowym być by chorować - paranoja z ubezpieczeniem

Data: poniedziałek, 12.10.2009, 19:53. Nadesłał(a): SIWA. Komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Witajcie, opisze wam moja historie ;) zacznę więc od początku ;) mam 23 lata, we wrześniu tamtego roku podjęłam naukę i na podstawie legitymacji szkolnej byłam ubezpieczona u rodzica w zakładzie pracy. W kwietniu skończyła mi się umowa w pracy, w maju, czerwcu i lipcu miałam umowę w pracy na zastępstwie no i miałam wszystkie składki zusowskie odprowadzane, no i po wygaśnięciu umowy zaczęły się schody.

W trakcie trwania umowy (w połowie lipca) dowiedziałam się, że muszę mieć operację. No ok wszystko póki co jest dobrze. Po operacji wszystko
oki no i zaczęły się schody. Na podstawie legitymacji z września tamtego roku byłam ubezpieczona tylko do 30 września tego roku. Po operacji jak byłam tylko w stanie poszłam do Urzędu Pracy by się zarejestrować, a tam usłyszałam, że nie mogą mnie zarejestrować jako osobę bezrobotną, gdyż jestem osobą nie zdolną do pracy (zobaczyli mnie o kulach), a ja im tłumaczę że to tylko chwilowo, że to kwestia 2 tyg. Ale oni dalej swoje, że mnie nie mogą zarejestrować no i koniec tematu. No myślę sobie ok. Poszłam do ZUSu tam usłyszałam, że mam pojechać do Gdańska, albo do Malborka do NFZ podpisać umowę o opłacanie prywatnych składek zdrowotnych, ale warunek- muszę mieć stopień niepełnosprawności. Hmm. I co dalej... Następnie wylądowałam w PZU, owszem tam jest coś takiego jak ubezpieczenie medyczne no i mogłam skorzystać z tego, ale niestety biurokracja papierkowa będzie trwała z 2-3 miesiące - myślę sobie cholera nie mam czasu tyle na czekanie bo mam za dużo wizyt w szpitalu i ciągłych lekarzy.

Udałam się do MOPSu - myślę pomogą - a tam usłyszałam, że pomagają osobom bezdomnym i że jak będę osobą bezdomną bez zasiłku i zameldowania to mnie ubezpieczą. Cały dzień spędziłam na chodzeniu o kuli (2 tygodnie po operacji) . I co mi pozostało?? 29 września wylądowałam w szkole i się zapisałam do szkoły ;) No i tam zapłaciłam PZU no i na podstawie legitymacji szkolnej jestem dalej ubezpieczona - tylko po co mi kolejna szkoła skoro już kilka szkół skończyłam?? Tylko po to by być ubezpieczonym i nie płacić za lekarzy ;)))) To tylko Polska - trzeba mieć mega zdrowie by chorować i walczyć z urzędami.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 1233 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował tego zdarzenia. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew