tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 01:54
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

"Potrzebujący" w karetce pogotowia

Data: niedziela, 02.05.2010, 18:12. Nadesłał(a): MAJA. Komentarzy: 14

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
W dniu dzisiejszym, przechodząc sobie chodnikiem, mogłam zauważyć jak ambulans pogotowia zabiera..."potrzebującego" pomocy lekarskiej... Pomagać trzeba wszystkim..ale.. jak widzi się jak coś takiego, to po prostu... Otóż potrzebującym okazał się kompletnie urżnięty mężczyzna, który nie był w stanie utrzymać się na własnych nogach i nieśli go na jakimś kocu, czy worku (nie wiem jak to się nazywa). Ludzie - każdy pije na własną odpowiedzialność, a potem karetki wzywać!!? Trzeba pomóc, ale wydaje mi się, że za coś takiego taki "potrzebujący" został pociągnięty do opłaty interwencji, a jak nie zapłaci to niech to odpracuje, bo to że się upił, a potem dostał "szoku" alkoholowego, to jego wina, a pogotowie mogło by być(jeśli była by taka sytuacja) wysłana do bardziej potrzebującej osoby...
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 2033 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (14)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+7
a hmm ~ Genia_gość
IP: 109.207.xx9.xx5
Data: 02.05.2010, 21:08
no coś w tym jest... ale cóż zrobić... sama byłam świadkiem takich rzeczy i nie dziwi mnie to już... a co do pociągania do odpowiedzialności to dobre by było..ale ja bym jeszcze dała nakaz przymusowego leczenia alkoholowego bo jeśli znów się upije i karetka za późno przyjedzie i jego stan będzie gorszy-odpowie pogotowie przecież..żenada prawda:D powinno się walczyć z alkoholizmem bo to duży problem..weźmy np pod uwagę rodzinę gdzie są osoby które są alkoholikami i mają dzieci-przecież one maja całe dzieciństwo zniszczone..myślę że instytucje powinny się zainteresować takimi sprawami głębiej-a nie ze potem się słyszy rodzice byli pijani w domu a dziecko przez okno wyleciało,albo że oni podali mu alkohol...to oburzające... i co do niektórych rodziców apelowała bym o więcej odpowiedzialności bo jak widzi się momenty że rodzic daje pic piwo swojemu dziecku bo ma 16 lat i jak mówi jest prawie dorosłe to to jest już samo w sobie patologią-w alkoholu jak przy innych używkach ode jednego piwa czy kieliszka wódki może się zacząć-nie wierzycie-opisana powyżej irytacja jest przykładem..i zaraz ktoś powie że jak widziałam to mogłam zainterweniować-spróbujcie a zobaczycie reakcje takiego rodzica...uczmy dzieci żeby nie miały takich problemów w przyszłości jak ten pan który został przewieziony na pogotowie...choć z pewnością trafi do szpitala po ataku 99% padaczki alkoholowej..
Brak zdjęcia
-3
_gość
IP: 84.38.xx1.xx7
Data: 02.05.2010, 23:30
Fakt taka 'filipinska choroba' jest tylko na zyczenie samego 'poszkodowanego' , ale nie oznacza to ze w razie potrzeby pogotowie takiej osobie niema udzielic pomocy.
Brak zdjęcia
-2
lacky luke_gość
IP: 83.25.xx2.xx6
Data: 03.05.2010, 10:19
Dlaczego ma płacić za przyjazd karetki? płaci podatki i składki na opiekę zdrowotną to ma prawo do tego aby przyjechała karetka!
Brak zdjęcia
+2
... ~ ..._gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 03.05.2010, 18:22
od kiedy płaci te podatki?:D zastanów się... idź na dworzec i popytaj który płaci podatki...
 
Brak zdjęcia
+6
mieszkanka_gość
IP: 83.25.xx5.xx6
Data: 03.05.2010, 11:32
Tak problem alkoholizmu w Tczewie jest wielki!!! Oni są dumni że tak żyją. Oni nie mają problemu. To MY mamy problem,że chcemy żyć inaczej. O przymusowym leczeniu, to bajka. Komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych ,zatrudnia 5 osób na pensjach i nie robi nic twierdząc ,że alkoholik musi chcieć sam się leczyć.Przecież jak będzie chciał sam to oni są nie potrzebni.Tam powinni pracować 2 psychologowie ,którzy do tych ludzi dotrą.A tak to są tylko ciepłe posadki a pieniądze z koncesji wpływające do urzędu są marnotrawione. Sądy też prowadzą ileś rozpraw /kazda kosztuje/ a wyrok jest zawsze jeden.....nie nadaje się na przymusowe leczenie. Pieniądze za rozprawy skasowane, a alkoholik dalej jest PANEM. Dopóki nie powstaną przymusowe obozy pracy dla alkoholików za talerz zupy,zaraza to będzie zataczała coraz większe koło. Będzie coraz więcej rodzin nieszczęśliwych i coraz więcej dramatów.
Brak zdjęcia
-3
...... ; * ~ OlĆ._gość
IP: 109.207.xx4.xx6
Data: 03.05.2010, 11:54
A z kąd wiecie że był pijany . ? są takie choroby że nie mOżna się utrzymać na nogach . ; * i znam takich ludzi którzy wgl. nie piją a czasem mają sytuacje że dostają ataku. i wgl. nie można osądzać takich ludzi ; / Pomyślcie zanim coś powiecie albo napiszecie bo na prawdę mOżna tym skrzywdzić tym ludzi. ; * PzDr. OlĆ.
Brak zdjęcia
+2
... ~ ..._gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 03.05.2010, 18:26
w artykule jest jest że był pijany,a po drugie domyśl się.po za tym normalnie by go na noszach wynieśli a nie...
 
Brak zdjęcia
+2
szok ~ anonim_gość
IP: 109.197.xx6.xx3
Data: 03.05.2010, 19:17
to niebył pewnie zwykły pijak który po imprezie się zapomniał i do domu trafić nie mógł.Pewnie jeden z tak zwanych czwartaków ,co ciągle łoją,śpią gdzie popadnie.
user_ico_Lucas
-1
opłaty ~ Lucas
Uż. zarejestrowany
Data: 04.05.2010, 10:04
Są pobierane opłaty od osób które wymagają pomocy doraźnej i znajdują się pod wpływem alkoholu, a obie te sytuacje są ze sobą w ścisłym związku przyczynowo skutkowym. Jakoś tak to leciało..
Brak zdjęcia
+2
to cos nowego?? ~ TedeTcz
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 04.05.2010, 10:49
takich przypadków jest mnóstwo.. i trzeba wprowadzić jakieś uregulowania prawne,bo karetka przyjedzie,weźmie go i ewentualnie odwiezie do szpitala i ci?!-wychodzi i dalej pije i po jakimś czasie sytuacja się powtarza!!.... moim zdaniem też praca kuratorów powinna być bardziej widoczna,bo jest wile rodzin gdzie istnieje problem alkoholu,są osoby nadużywające alkoholu,często robią piekło w domu a na tym cierpią dzieci tylko jeśli je posiadają...
Brak zdjęcia
+7
tak to juz jest.. ~ Tcz18W
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 04.05.2010, 20:22
wiele jest takich przypadków i wiele ich będzie bo taka osoba raczej jak teraz tak nadużywa alkoholu to raczej od tak nie przestanie... a po za tym powinno się takiego delikwenta chociaż przymusowa na AA wysłać-może wiele nie da ale było by widać ze odpowiednie organa się tym zajmują...na pewno AAA by mu nie zaszkodziło...i część czasu spędził by tam a nie z butelka w dłoni...
Brak zdjęcia
0
mądre rady ~ Ruda_gość
IP: 83.11.xx2.xx3
Data: 05.05.2010, 22:20
A może zamiast tych dywagacji zadajmy sobie pytanie kto z was podszedł do leżącego na ulicy aby sprawdzić co mu jest najłatwiej jest wykręcić 999 i po kłopocie,a pijacy to istna plaga takimi osobnikami zająć powinna się straż miejska policja ,karetka to nie taksówka ,która takie szumowiny ma najlepiej odwozić do domu,a potem pisze się że jak potrzeba to karetka późno przyjechała.A jak mają ratować życie gdy muszą użerać się z degeneratami.Może w okresie walki przedwyborczej pretendenci do stołka prezydenta i starosty pomyślą o IZBIE WYTRZEŹWIEŃ w Tczewie . Jakie byłyby z tego korzyści,
Brak zdjęcia
0
AA ~ sara_gość
IP: 77.255.xx9.xx4
Data: 05.05.2010, 22:37
Jacy naiwni!!!co im pomoże?to nie wiecie co dzieje się np.w Kocborowie?Tam dopiero personel zarabia na pijakach! tam mają pacjenci wszystko za podwójną cenę o każdej porze dnia i nocy i wszyscy o tym wiedzą,ale wygodnie być cicho!Tam jest niby wódka,tam są fajki z przemytu-----i jak to możliwe---na terenie szpitala?Biznes jest biznes !!!
Brak zdjęcia
0
pijacy ~ lola_gość
IP: 77.255.xx9.xx4
Data: 05.05.2010, 22:47
Ale za utrzymanie tej izby wytrzeżwień zapłacimy my,bo Ci degeneraci nie mają z czego i dla nich to będzie hotel!!!!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew